Da li je moguca trudnoca??

lili12345

U redu,hvala.
To su bile naravno male količine sperme koje nebi mogle uzrokovati trudnocu je li tako?
Najplodniji dan bi mi trebao biti u srijedu( prema racunanju plodnih dana s ciklusom od 31 dan) ako je mala kolicina sperme ušla u rodnicu nece li ti spermiji odumrijeti do srijede a mogucnost oplodnje gube vec u utorak. Barem sam tako čitala.

AmaLima

Pozdrav.
Evo da objasnim ukratko svoju situaciju. 13.04 zadnja menga, 24. i 26. nezasticeni odnosi. 29.04 krece sukrvica - samo roskasto na papiru, sto se u sljedeca dva dana pretvara u smeckasto iste kolicine. Danas mi je opetovano krenulo nesto slicno, samo roskasto na papiru. Takodjer, sibaju me promjene raspolozenja i izlijevi suza prakticki bez razloga. Postoji li mogucnost da je u pitanju trudnoca ili nesto drugo?
Srdacan pozdrav

Poludela123

Postovani da li je moguce doci do trudnoce 4.og dana menstruacije petingom.tacnije ja sam bila u trenerci a on mi je svrsio na stomak.medjutim nisam odma obrisala spermu.da li je moguce da se nesto slilo do vagine u medjuvremenu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lili odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poludela nije moguća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Amallima prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Vjerovatno se radi o neurednom krvarenju, no odavde ne mogu znati uzrok.

Poludela123

Hvala na brzom odgovoru.imam vec nekih 6dana mucnine i grudi me bole na dodir pa me zanima da li je moguce da sam sebi sve to nekako umislila jer me veliki strah da nisam trudna

emaaa

Postovani, htela bih da pitam koliko dana od odnosa mogu da uradim test na trudnocu (trakom), je l moze da se uradi pre dana kada treba da dobijem menstruaciju ili mora nakon kasnjenja? Imala sam odnos sa deckom uz prekinuti snosaj, sigurna sam da nije bilo sperme u meni, ali bih ipak da proverim. Hvala unapred. happy

AmaLima

Postovani, zaboravila sam napomenuti da su mi inace neredoviti ciklusi, 31-38 dan

Ogisa

Postovani doktore, interesuje me da li je moguce da mi je djevojka trudna. Kasni joj vec deset dana a ciklusi joj traju 28-30 dana, s tim sto se nekad zna desiti I 35. Rekla mi je da joj se tri puta u proteklih 20 dana pojavila neka krv. Prije dva mjeseca je popila tabletu za dan posle, da li je moguce da je to jedan od razloga izostanka menstruacije? Tokom mjeseca smo imali zasticene odnose, samo jedan na kraju je bio bez zastite ali nije doslo do snosaja unutar...

maja.paris

Poštovani,
imam redovit ciklus (26) dana, zadnju menstruaciju sam imala 14.4, a tokom plodnih dana (ovulacija) sam imala nezaštićeni seks. Dečko nije ejakulirao u mene, izvadio ga ja pa nakon 10-ak sekundi ejakulirao. U proteklih mjesec dana sam izložena jakom stresu, što radi obiteljskih situacija, što radi fakulteta, pa me zanima da li postoji mogućnost trudnoće, ili razlog kašnjenju menstruacije može biti i stres te nakupljanje kilograma uzrokovano stresom?
Unaprijed se zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poludela odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ogisa neka napravi test na trudnoću, no prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije tada su šanse za trudnoćom male.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ema, najranije dva tjedna od odnosa, ili u vrijeme očekivane menstruacije.

Ogisa

Evo dobila je danas, znaci nema razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

uplasena94

Imam jedno pitanje za Vas i nadam se da ce te mi odgovoriti. Imala sam nezasticen sexualni odnos drugog dana menstrualnog ciklusa 08.04, nakon 6h posle odnosa popila sam pilulu za dan posle ESCAPELLE, menstruacija mi obicno traje 4 dana, ali posto sam popila pilulu trajala mi je 7-8 dan, do 14.04. Inace pre 4 dana trebala sam da dobijem redovnu menstruaciju ali mi kasni, sad je 11.05 da li je to normalno zbog pilule ili sam ipak trudna? Kad da ocekujem ciklus i da li postoji mogucnost da sam trudna iako je odnos bio drugog dana ciklusa i popila sam pilulu nakon 6h odnosa? Hvala unapred...

Imil2307

Postovani,

Obracam se za Vase strucno misljenje.
Naime zanima me da li mi je cura trudna. 20.04.'16. joj je zavrsio zadnji menstrualni ciklus koji je trajao 4 dana. Tri dana nakon toga smo imali spolni odnos gdje je doslo do povrede u fetusu (slicno menstrualnom krvarenju) gdje je obilno krvarila, i sutra dan je vec sve bilo u redu i prestalo je. Inace cura ima redovite menstrualne cikluse, iako zadnji put joj je ginekologica ustvrdila neku mrlju na desnom jajniku, sta je definirala da je jajnik previse ovulirao i da se spermij nije uspio zadrzat i da je zbog toga mrljica ostala.
Sad od te povrede je proslo skoro 2 tjedna, imali smo spolne odnose bez zastite i nije doslo do ejakucije unutar cure.
Sljedeca stvar koja me brine je ta da joj je sljedeci ciklus trebao nastupiti 10.05.16., no nije. Pred tri dana znaci 08.05. se potuzila na "strecanje" tj. blagu do umjerenu bol u podrucju desnog jajnika. Za to vrijeme imala je vrtoglavice i ponekad bi joj se gubilo tlo pod nogama. Isto tako grudi su joj tvrde i zamjetila je da ima bijeli iscjedak, koji je dosad bio smedkast do blago crvenkast. Posto joj mjesecnica kasni samo jedan dan, i uz sve ove navedene nuspojave od boli pa do vrtoglavice i ostalog, zanima me da li se radi o trudnoci.

Hvala unaprijed!

Poludela123

Koliko spermatozoidi zive na kozi.recimo na stomaku.da li je moguce da sperma na neki nacin dodje od stomaka do vagine ako djevojka ne obrise odma detaljno stomak nakon ejakulacije nego tek nakon 1h.