Da li je moguca trudnoca??

dovahkin

Poštovanje prije svega. Interesuju me samo neke stvari. Sa dečkom sam upražnjavala analni sex, međutim prilikom toga njemu je izlazilo neke sluzi. Ja sam čula već dosta o tome. Međutim, nakon sex-a stražnjica i oko analnog otvora vjerovatno i zbog toga mi je ovlažilo tako da sam uzela suhu maramicu da prebrišem: Nisam bila sigurna da li može doći do bilo kakve trudnoće, jer sam maramicom prešla preko vagine i slično. Samo me interesuje da li se na takav način može desiti nešto tj trudnoća?
Unaprijed, zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nis, ne radi se o trudnoći. O mogućim uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dovahkin neće doći do trudnoće tim načinom.

xxpatxx

Postovani pisala sam vam prije par dana.. Danas sam napravila 3. test (Clearblue digital) i pokazao mi je minus.. Dali postoji mogucnost da sam ipak trudna s obzirom da su mi prethodna 2 testa bila pozitivna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi očito nešto krivo radite s testovima. Dakle radite ih neispravno. Sugeriram da napravite Beta HCG iz krvi.

milana1995

Poštovani,
jučer je bio 50 dan mog ciklusa ( i napravila sam test osjetljiv na 10hcg koji je negativan) koji varira od 32-36 dana, a ja nisam dobila menstruaciju. I prošlo je 30 dana od "odnosa" tj. bilo je samo trljanje spolovila i možda ulazak glavića u rodnicu. Od onda me boli trbuh i imam mučnine, grudi me ne bole niti su napete. Za tjedan dana bi trebala dobiti novu menstruaciju. Zanima me da li je trudnoća isključena jer je test negativan nakon mjesec dana od odnosa. Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći. Educirajte se.

Paola0510

Poštovani, molim savjet.
Na pilulama, koje sam pila 8 godina, mi je ciklus bio uvijek 26dana. U veljači sam ih prestala uzimati. Prri ciklus nakon pilula je bio 33 dana te je menstruacija bila samo 2-3 dana al je po svemu drugom bila sasvim normalna. Drugi ciklus je od pocetka plodnih dana pa do kraja popraćen smeđim iscjedkom. Na 30.dan se pojavila ujutro sukrvica. Intenzivna crvena krv ali bez ugrušaka tj tkiva kao kod menstruacije i samo prilikom brisanja, nista nije curilo. Drugi put kad sam isla na wc na papiru je bilo samo svijetlo rozo. Predvecer je bilo opet svijetlo rozo i smeđi iscjedak. 31.dan je 2 puta bilo opet svjetlo rozo sa malo prozirne sluzi. Ostatak dana nista. Danas je 33.dan te nema i dalje nista. Od tegoba sam imala samo blage grceve, ali gotovo neprimjetne, nista vise. Imam nezasticene spolne odnose.
Da li je to sto sam opisala bila menstruacija ili nesto drugo? Zasto sam kroz cijeli ciklus imala smeđi iscjedak?
Predlazete li odlazak kod gin te kada tj da se odmah narucim ili da cekam menstruaciju ako ovo to nije bilo, i narucim se tada za papa test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se radilo o menstruaciji. Za sada ne trebate na pregled.

andreea

Pila sam duphaston tablete 7 dana po 3 tablete, zbog izostanka menstruacije, imam polucistične jajnike. Danas je već osmi dan od zadnje tablete i menstruacije još nema. Imam nezaštićene odnose. Zanima me nakon koliko dana bi trebala M stići.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do 10 dana nakon popijene zadnje tablete.

dora13

Poštovani, odnos s dečkom sam imala 16.4. gdje je on tada svršio u mene, nakon toga sam imala bolove u trbuhu sve do danas. Menstruaciju sam dobila, ali nije ista kao što je bila do sad, slabije krvarim i krv je više narančaste boje, prije sam jako krvarila prva 3 dana i bilo je baš crveno... Pa me zanima je li moguće da sam trudna? I je li vrijedi napraviti test?
Unaprijed hvala, pozdrav.

Saška94

Poštovani,
da li je moguće zatrudneti ako se ejakulat slije sa pozadine po vagini?

ninch

Poštovani!
Imala sam spolni odnos u plodnim danima koji je bio zaštićen, ali je dečko svrsio unutar mene. Dan nakon odnosa poceli su lagani bolovi u donjem dijelu trbuha i osjetljivost na dodir te nema vise sluzi koja je bila prisutna zbog plodnih dana. Zanima me da li imam razloga za panika i jesu li bolovi rani razlog trudnoce? Molim vas pomozite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dora napravite test za svaki slučaj no ipak mislim da se radi o menstruaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Saška ako dio tog ejakulata dođe u rodnicu onda da. U praksi se to rijetko dogodi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ninch ako ste provjerili kondom nakon odnosa i bio je cijeli, onda se ne radi o trudnoći.

ninch

U gornjem postu sam zaboravila spomenuti da ne znam sa potpunom sigurnošću da li je kondom ostao cijeli, no mislim da je. U međuvremenu bol u području donjwg dijela trbuha je nestala te je oatala samo osjetljivoat na dodir 2 dana nakon odnosa. Moze li to biti od necega drugog sto nije trudnoca i trebam li se javiti svom ginekologu na pregled? Ako je ipak trudnoca, jesu li to njeni rani simptomi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

loryn 83

Poštovani,prije dva dana imala sam nezaštićeni odnos sa svršavanjem u mene i to mi je bio 25 dan ciklusa,inače su mi ciklusi svakih 26,27 dana,zadnja menstruacija bila je 30.03.Jučer sam trebala dobiti ali još je nema,imam samo bolove u trbuhu,pa me zanima da li je moguća trudnoća i da li da popijem tabletu za dan poslije s obzirom da su bili neplodni dani?