Da li je moguca trudnoca??

natalius

Hvala, jeli menja ista ako je test uradzen po podne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja. Vjerodostojan je ako ste ga dobro napravili.

Anonimnaa***

Stupila sam s deckom u odnose 3 puta tokom veceri bez zastite, dakle svaki puta kada je svrsio obrisao se svaki put ali je meni svrsio na vanjski dio vagine, svaki put smo pauzirali 5 minuta poslije odnosa . Tada su mi bili plodni dani. Da li je moguca trudnoca i koliko posto?

MijaMalina

Poštovani,
imam 21 godinu i nevina sam. S dečkom sam imala peting. Njegovo splovilo dodirivalo je moj spolni organ, nije bilo penetracije. Također, prstima me dirao. Ja sam dobila menstruaciju 4 dana nakon toga (došla je 2 dana ranije). Zanima me da li postoji i najmanja mogućnost trudnoće, ako je bilo sperme na njegovom splovilu ili prstima? Trebam li raditi neki test?
I generalno, da li postoji mogućnost trudnoće na takav način?
Objasnite mi, molim Vas. Ludim zbog toga.

lili12345

Poštovani,
Da li su simptomi poput bolova u trbuhu,napetost u trbuhu,blagi proljev i kruljenje prvi simptomi trudnoce ili zelucanih tegoba? Ti simptomi pojavljuju mi se neprekidno vec neoliko dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lili vjerovatno je stvar crijeva.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anonimna ne znam što je vanjski dio vagine.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mijamalina savjetujem da se educirate da ovakvih pitanja bude čim manje.

MijaMalina

Odgovorite mi, molim vas.
Na internetu sam pročitala svašta, a termin kod ginekologa je tek naredne sedmice a do tad ću da izludim. Trebam li brinuti, i trebam li raditi neki test?

Blade18

Postovani doktore da li je moguca trudnoca ako smo imali nezasticeni odnos bez ejakulacije odmah poslije menstruacije? Unaprijed hvala.

Poludela123

Postoni doktore,da li mi mozete razjasnit sta se podrazumjeva pod pokretljivoscu spermija.odnosno da li to podrazumjeva da se oni mogu kretat recimo od unutrasnje strane noge do vagine.ili to znaci da se mogu kretat samo u odgovarajucoj sredini kao sto je vagina.citala sam na raznim forumima da je trudnoca moguca ako se ejakulacija dogodi bilo gdje u blizini vagine,pa me zanima vase strucno misljenje

sani2903

Poštovani,
imala sam odnos 10. dana ciklusa prilikom kojeg j kondom pukao i došlo do ejakulacije unutra. Ciklusi su mi inače redovni na 30-ak dana. Odmah nakon pola sata sam popila pilulu escapelle. Nisam povratila niti uzimam druge lekove. Sinoć, tj 6 dana nakon odnosa mi je počelo blago krvarenje, najpre braon a danas crveno, ne previše obilno, a uz to imam i grčeve nalik menstrualnim. Da li je to znak da je tableta delovala? Hvala, pozdrav.

Betko123

Poštovani,
Inače pijem tablete Diane 35 zbog tena, i tada bolnih menstruacija (više nisu). Prvu tabletu sam popila s 12 sati zakašnjenja, a taj dan sam imala nezaštićeni spolni odnos. To mi je ujedno bio i predzadnji dan menstruacije koja je redovna. Zanima me kolika je mogućnost trudnoće i trebam li raditi test za trudnoću?
Hvala Vam, lijep pozdrav

kraljicakrune

Postovani
prije tjedan dana sam imala spolni odnos u plodnim danima. Svrsio je u mene ali je imao kondom. Nakon toga je pregledao kondom i rekao je da je sve bilo u redu. Nije nigdje pukao. Sada je kasno za tabletu za dan poslije. Pa me zanima kolika je mogucnost da zatrudnim? Povracam stalno od brige. Izludjet cu.

ivas12

Poštovani,
dva dana nakon završetka menstruacije,dečko i ja smo se zadovoljavali,no u jednom trenu njegov spolni organ nakratko je i jako malo usao u vaginu(ni do kraja ni do pola cak) no prestali smo brzo s tim jer smo se uplašili,pa me zanima je li moguća trudnoća i tako,mislim da ejakulacije nije bilo? također,je li trudnoća moguća predejakulatom ili nekakvom drugom sluzi? strah me jer sam danas,2 dana pred menstruaciju dobila nekakav bijeli suhi,mrvicasti(?) iscjedak te su mi grudi osjetljive dosta(no uvijek su takve pred menstruaciju).
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mijamalina, ne.LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blade šansa za trudnoćom je vrlo, vrlo mala. Nije bilo ejakulacije i neplodni su dani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sani to ništa ne znači. Krvarenje od pilule za dan poslije nastupa za tjedan dana od uzete pilule. Dakle to je krvarenje od pilule a nije menstrualno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Betko prema opisanom neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivas neće doći do trudnoće, jer nije bilo ejakulacije u rodnici.