Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poludela oni se progresivno kreću samo u spolnom sustavu žene. OD rodnice pa naviše.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kraljicakrune ako ste sigurni u napisano i ako je kondom bio cijeli, ne bi trebalo doći do trudnoće.

Betko123

Hvala Vam na brzom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

nzmv86

postovani
u 3 mj sam imala prekid trudnoce
od tad nisam imala spolni odnos do prije neki dan
nismo koristili zastitu te me zanima dali je moguca trudnoca nakon tog odnosa?
moj ginekolog mi je rekao da moram ic radit pretrage za jetru da bi mi dao kont.pilule
nebi voljela da se ubrzo dogodi da ostanem trudna.
hvala
lp

janko1234

Poštovani,

jučer sam imao nezaštićeni spolni odnos. Partnerica je dva sata nakon odnosa popila tabletu EllaOne. S obzirom da nema uredne menstrualne cikluse, ne mogu reći je li odnos bio prije ovulacije.
- Ako je ovulacija nastupila neposredno prije odnosa može li ova tableta spriječiti trudnoću?
- Ukoliko je već došlo do ovulacije postoji li oralna terapija koja može spriječiti trudnoću i nakon ovulacije?
- Treba li posjetiti ginekologu i u kojem roku od odnosa jer trudnoća nikako nije prihvatljiva?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Lijep pozdrav,
Janko

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije šansa je mala. No zar vam prekid trudnoće bio dovoljan razlog da se zaštitite?

Anonimnaa***

tupila sam s deckom u odnose 3 puta tokom veceri bez zastite, dakle svaki puta kada je svrsio obrisao se svaki put ali je meni svrsio na vanjski dio vagine, svaki put smo pauzirali 5 minuta poslije odnosa . Tada su mi bili plodni dani. Da li je moguca trudnoca i koliko posto??

Mag00

Poštovani,

Posljednju menstruaciju sam imala 2.4. I sada mi kasni vec 23 dana, inace sam imala problema i cesto kasnjenje iste ali nikad toliko dana. Napravila sam tri testa unazad tjedan i pol te su sva tri negativna te namjeravam posjetiti ginekologa. Smatrate li da postoji sansa za trudnocom iako su sva tri testa negativna i mogu li se pouzdati u to i da je u pitanju neki drugi razlog kasnjenja?
Nadam se odgovoru, hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anonimna šansa svakako postoji no nije velika. U postocima ne znam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mag ne trebate brinuti. Ne radi se o trudnoći. Mogući su uzroci izostanak ovulacije, pcos, cista, upala, problemi sa štitnjačom i sl.

janko1234

Poštovani,

Vjerojatno ste nehotice preskočili moj upit - 22.05. u 22.30h. Molim Vas je li možete odgovoriti na njega?

Hvala i lijep pozdrav,
Janko

Dejan Šakoronja, dr. med.

Janko ako je uzela pilulu za dan poslije šansa za trudnoćom je vrlo mala. No svakako da ništa od toga nije stopostotna zaštita.
Glavno da je uzeta čim prije od nezaštićenog odnosa jer je time učinkovitija.
Ako je do ovulacije došlo tada je zaštita umanjena. Liječniku će se javiti samo u slučaju kašnjenja menstruacije dužem od 10 dana.

janko1234

Poštovani,

Hvala na odgovoru. Možete li mi reći postoji li kakvo sredstvo koje sprječava implementaciju oplođenog jajašca u maternici (u slučaju da se ovulacija već bila dogodila)? I ako ima u kojem roku se ista treba uzeti?

Lijep pozdrav,
Janko

porcelain

Poštovani, posljednju menstruaciju sam dobila 30. 04., spolni odnos sam imala sa 3. na 4. 5..dakle za vrijeme trajanja menstruacije, odnos je bio nezasticen sa prekinutim snosajem. Postoji li vjerojatnost za trudnocu, ovih dana bi trebala dobit, a nikako da stigne, pa me malo uhvatila panika.

Poludela123

Postovani,ciklusi mi traju od 30-33 dana.15 dana pre pocetka ove poslednje pocele su me boliti grudi a bol je prestao cim je pocelo krvarenje.ono sto me brine je to sto mi je ovaj mjesec menstruacija dosla 26.og dana ciklusa a nikada mi se ne desava da dodje ranije nego inace.krvarenje je bilo istog intenziteta i trajanja samo sto je doslo ranije,a citala sam da se to moze pomjesati sa implatacijskim krvarenjem.pa me zanima vase misljenje

Znatizeljna5555

Poštovanje,
Naime imam jednu cudnu situaciju.
Sinoc sam s partnerom imala odnos,inace uvik koristimo kondom+metodu prekinutog snosaja,tako smo i sinoc.
Ne bi me hvatala ovolika panika da mi nije u pitanju najplodniji dan.
Naime on je imao osjecaj da ce ejakuirati i izvadio prije ali medutim nigdje nije bilo ejakulacije u kondomu,provjerili smo kondom i sve nije bio puknut ni nista.
Sam je na krevetu bilo malo mokro al vjerovatno od mene jer i da je sperma procurila iz kondoma nebi mogla cijela kolicina procurit.
Uglavnom moje je pitanje da li se moze desiti da momak misli da ce ejakuirati ali na kraju ne bude ejakulacije,jer stvarno nema drugog objasnjenja,s obzirom da je kondom bio citav.
Kad sam ga pitala rekao je da mu se to jos jedan put desilo da je imao osjecaj kao da ce svrsit ali da nebi nista izaslo?
Isto tako kad ga je izvadio rekao je da onda nista nije osjetio da curi na kraju
I jos jedno pitanje da li je zbilja moguce ako i jest svrsio da je sve iscurilo iz nepuknutog kondoma??
Nebi tila popiti tabletu za dan poslije jer sam je vec popila ima misec dana,a i samim time neznam da li je zbilja potrebno
Oprostite na dugom postu.
Hvala unaprijed na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poludela imali ste menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Janko takvog preparata nema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Porcelain šansa je mala jer nije bilo ejakulacije i vjerovatno su neplodni dani bili.