Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinutapilula ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

123maja nakon 38. godine plodnost se kod žena smanjuje. Ali naravno da imate šansa za trudnoćom. Budite ustrajani i dalje i doći će do iste.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ljubav prema opisanom ne radis e o mogućnosti trudnoće.

Karlica95

Postovani,
Zadnji odnos sam imala s deckom 7.9., nezasticeni no nije bilo ejakulacije u mene, stovise nije bio ni blizu ejakulacije kada smo presli na oralni odnos, trebala sam dobiti menstruaciju prije 4 dana no jos uvijek nista, osjecam bol u donjem dijelu trbuha, kao da cu dobiti ali nista, postoji li mogucnost trudnoce ili mi kasni zbog stresa i brige? Napominjem da su mi to bili prvi odnosi pa ne znam postoji li mogucnost da je to poremetilo hormone ili nesto

mali medo

Poštovani doktore,

Molim vas odgovor na moje pitanje. Naime imala sam menstruaciju 15.8., zatim 13.9. i 18.10. taj dan, 18.10. sam imala odnos i dečko je svršio u mene. sad sam pod velikim stresom. zanima me da li je moguća trudnoća?

Unaprijed Vam veliko hvala

Ma666

Imala sam mjesecnicu 11.10 posli tog imala sam nezasticeni odnos(proslo je tj dana)ali nisam sigurna dali je decko na vrijeme izvadio spolni organ...od tog odnosa imam uzasne bolove u predjelu jajnika,peckanje tokom mokrenja,i ponekad tamnija mokraca,glasove iz trbuha da sam gladna,a jela i napuhano se osjecam...da napomenem da imam ceste upale mjehura i kao neku kvrzicu na preponi...dali je moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma666 prerano je još da bi se znalo radi li se o mogućnosti trudnoće.
Dajte se skoncentrirajte pa osim ZM 11.10 lijepo napišite kad ste imali rizičan odnos. Bez toga vam ne mogu odgovoriti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Karlica ako ste sigurni u svoju konstataciju, onda ne trebate brinuti. O uzrocima kašnjenja pročitajte u našim prijašnjim postevima koji govore o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mali medo ako vam ciklus na godišnjoj razini se oscilira više od 12 dana onda nemate razloga brinuti se oko trudnoće jer su neplodni dani.

Ma666

Odnos je bio 18.10...nisam napomenula da sam prije toga imala jaku upalu mokracnih kanala,koja se pojavila nakon odnosa ili je to neki simptom trudnoce...

Zabrinutaa66

Zdravo, javljam se jer sam vrlo zabrinuta. Dakle, ovo je vec treci dan da mi kasni menstruacija. Mnogo promjena se desilo ovaj mjesec, i iako decko i ja uvijek koristimo zastitu i ejakulacija uvijek bude van, nikada dok je u meni. Medjutim, skoro dvije sedmice ovog mjeseca imala sam nesto slicno urinarnoj infekciji, osjetila sam stalnu potrebu da uriniram iako zapravo bi izaslo samo nekoliko kapi ili nijedna. Mislim da sam tek neki dan uspijela zapravo izlijeciti, nakon sto sam danima i danima pila razne cajeve, kao sto su uvin h, caj od sipka, brusnice, te ispiranjem kamilicom... zapravo sam citav mjesec imala te neke probleme sa mokracnim kanalima, ali nista previse ozbiljno koliko mi se cini. Takodjer sam nakon prosle mjesecnice postala vegetarijanac, ne jedem meso, to je jos jedna promjena i mislim da mi nedostaje proteina, citav mjesec sam prehladjena i prehlada ne prolazi, vjerovatno uticaj na imunitet. Sa deckom sam takodjer imala rjedje odnose nego inace, znaci ne bas tako cesto. Mozete li mi pomoci i reci zasto mi kasni mjesecnica, jako sam zabrinuta? Tek prije par dana su me pocele boljeti grudi, nisu me bas boljele ovaj mjesec, a inace je to jedan od znakova pmsa kod mene. Ovaj put tek su pocele boljeti prije par dana, inace mnogo ranije, a ostali znakovi kao iscjedak i bubuljice su prisutni

Zabrinuta1@2

Postovani doktore, hvala vam za sve dosadasnje savjete i one u buducnosti!!!
Imam 19 godina Zadnji spolni odnos sam imala 3.9.koji je bio nezasticen, menstruaciju sam dobila 25.9 i trajala je kao i inace 5-6 dana, samo malkice slabija nego inace, bol je bila kao inace te sam pila tablete protiv bolova...
sada menstruaciju sam trebala dobiti 25.10., no nisam, ali osjecam u trbuhu malo malo pa bol kao kada dobijem, pa grcevi...
takoder da napomenem da sam pocetkom mjeseca bila dosta pod stresom radi faksa i da svaki dan putujem na faks u drugi grad 80km pa sam dosta umorna...
Moram li dizati paniku oko moguce trudnoce?
Hvala jos jednom unaprijed..

Gile95

Postovani dr.Šakoronja
Postoji li mogucnost trudnoce,ako je ne zasticeni odnos sa mogucom ejakulacijom bio 26.10 (u vecernjim satima),a cura je dobila menstruaciju rano ujutro 28.10? Unaprijed hvala.

Gile95

Zaboravio sam jos spomenuti,da je menstruaciju trebala dobiti 30.10,a ne 28 kao sto je napisano.

Dejan Šakoronja, dr. med.

ma66 prema opisanom neće doći do trudnoće. Ne možete tako rado imati simptome trudnoće. Ne umišljajte si.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta ne znam zašto vam kasni menstruacija. Pošto ste spolno aktivna prvo napravite test na trudnoću.
Ako je negativan pročitajte prijašnje posteve koji govore o uzroku kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta1@2 ako ovaj mjesec niste bila spolno aktivna i imala rizične odnose onda se ne trebate brinuti oko trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gile trudnoća nije moguća.

natalius

Postovani,
dali je normalno da mjesecnica urani 4 dana?
Unazad 3 mjesecnice su dosle na 28 dana (zadnja je pocela na 05.10), a evo danas je dosla (29.10), a trebala je doc za 4-5 dana tj na 02.11...
Jel je vakva oscilacija u redu i normalna?
Inace ne oscilira vise od 5 dana na godisnjoj razini.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je normalno.