Da li je moguca trudnoca??

davidd25

Poštovani,

Imam jedno pitanje vezano za ovu temu, naime, moja djevojka i ja imamo odnose već 5-6 mjeseci i uvijek koristimo zaštitu, medjutim prije 15-ak dana nismo, njoj je trebala biti mjesečnica 25-og i bila je taj dan, znači nije kasnila ni jedan dan, ali je imala slabiju menstruacjiu, tamniju nego inače, kaže da joj inače bude tako zadnji dan ili dva regularne menstruacije, a sad je bilo tokom cijele, trajalo je 5 dana kao i inače.. Pa smo se sad zabrinuli, zbog čega se ta pojava javila i imamo li razloga za brigu?? Ne žali se na bolove u stomaku ni u grudima, nikakvih drugim simptoma nema..

Zahvaljujem puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka napravi test na trudnoću. Mogući uzrok takve menstruacije je cista, endometrioza, upala i sl.

123maja

Postovani doktore, molim vas mozete li mi reci koji je postotak mogucnosti trudnoce nakon 38 god a partnerove 42. Znam da se s godinama smanjuje i ako su odnosi u plodnim danima dali uspije s prve ili ipak moramo vise puta pokusavati. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postotak je do 38. godine još uvijek dobar. Sad da li će trudnoća se dogoditi u prvom ciklusu ili u šestom, ne mogu znati.

Novakovic

Postovanje, jako sam zabrinut i zanima me jel mi cura trudna. Odnos bez zastite smo imali 30.10. i 31.10. i svaki put prije ejakulacije dvi sekunde prije sam ga izvadio vani i svrsio vani. Cura mi vec 2 dana ima glavobolju i spava joj se puno navecer rano ide spavati.. e sad jel postoji mogucnost da su to vec prvi simptomi nakon 2 dana i zanima me jel moguce ako sam slucajno malo ejakulirao u nju da je trudna iako bi trebala dobiti mjesecnicu za 5-6 dana i jel moze biti da su bili neplodni dani pa da sam vise siguran?

Unaprijed, hvala

zabrinutapilula_

Molim vas. Proteklih 7 dana imala sam dvije večer višestruke odnose metodom prekinutog snošaja. Sutra bih trebala da dobijem menstruaciju, ali nemam iscjedak već par dana skoro pa nikako. Bojim se da neće doći do menstruacije. Imam osjećaj mučnine protekla dva dana. Nadut stomak. Bole me grudi na dodir, dio oko bradavica najviše.Da li je moguća trudnoća? I da li je ovaj oskudni iscjedak normalna pojava? Molim što prije na odgovor. Unaprijed hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinutapilula, dobit ćete menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Novakovic ako treba dobiti za koji dan onda sigurno nije trudna.

Tina994

Postovani, panicarka sam veeelikaa... Imam pitanje za Vas. Dakle, imala sam spolne odnose sa deckom, koristili smo metodu prekinutog snosaja. Uvijek pazimo, no eto dogodilo se da mi kasni dva dana. Ciklus mi inace traje oko 28 dana i gotovo uvijek mi je tocna. No ja nemam nikakve simptome, samo bijeli iscjedak. I da napomenem da sam jako prehladena i pod stresom zadnjih nekoliko dana. Takoder pijem hormone za stitnjacu no dosad je ciklus bio redovan. Molim Vas neki odgovor, savjet, biloo sta, kolike su sanse za trudnocu?! Test svakako planiram napraviti ovih dana. Hvala unaprijed!

zabrinutapilula_

Hvala vam na odgovoru ali to me jos uvijek ne smiruje. Posto nemam vaginalni iscjedak vec par dana... Zbog cega se to moglo desiti? Da li to moze biti simptom trudnoce? I danas jos uvijek nisam dobila... Molim vas odgovor sto prije.... Hvala vam.....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta odgovorio sam vam. Ja tu nisam da vam dajem utjehu nego da sagledam vaš problem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina šansa za trudnoćom postoji uz nezaštićene odnose. Test je najbolje da napravite.

maki510

Postovani,
kasni mi 6 dana. Kao kontracepciju koristimo metod prekinutog snosaja. Da li je moguce da sam trudna?

MarinaKK

Postovanje,
Imala sam odnos s deckom 31.10. kondom je pukao, ali na vrijeme je “izvadio” i ejakuirao van. Postoji mogućnost da je "uletila" veoma mala količina te za svaki slucaj popila sam ellaone 1h nakon toga .
Procitala sam da treba biti krvarenje nakon 7 dana.
U mom slucaju, hocu li imati krvarenje i kada je najbolje uraditi test ?
Zadnju menstruaciju imala sam 20.10.
Nadam se brzom odgovoru. Hvala unaprijed.
Lijep pozdrav.

monn_3

poštovani,

Imam pitanje, imam odnose s deckom vec duze vrijeme. zadnjih dvije godine koristimo se metodom prekinutog snošaja (iako smo svijesni da to i nije neka kontracepcija jel), i do sad je sve bilo u redu. Mesntruacije su mi uglavno redovite, ako kasne to je svega par dana. Ciklus mi je 35 dana i zadnju mentruaciju sam dobila 16.10.2016. . Sad nam se dogodilo da je u ponedjeljak slucajno malo zakasnio i nije ga izvadio na vrijeme. Prema mojoj racunici sad bi mi trebali biti plodni dani. Znam da je velika šansa da ostanem trudna, ali me zanima kad je najbolje vrijeme da napravim test na trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maki moguće je. Napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marinak, ne znam da li ćete imati krvarenje. Test na trudnoću tek u vrijeme iduće menstruacije, ne prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mon, šansa za trudnoćom postoji. Test napravite u vrijeme očeivane menstruacije.

Dikiriki

Postovani, poslednju menstruaciju sam imala 28.07. Imala sam odnos pre menstruacije bez zastite ali nismo isli do kraja. Posle menstruacije sam imala odnose sa ejakulacijom. Kada sam bila tacno u 10oj nedelji trudnoce po menstruaciji , plod je bio 9 nedelja i 5 dana po ultrazvuku. Da li je moguce da sam zatrudnela pre menstruacije? Pozdrav i hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće. Kod vas korelira datum zanje menstruacije i veličina ploda.