Da li je moguca trudnoca??

mivan0525

Poštovani,
imam 19 godina i prije 5 dana prvi sam put imala spolni odnos s deckom. Ponovno smo ga imali iduci dan.
Prije toga znala sam imati seksualnih aktivnosti (prstima) i uvijek je bilo krvi.
Pri prvom spolnom odnosu osjetila sam umjerenu bol i lagano krvarila.
Neposredno nakon toga je na papiru u wcu ostalo malo vise krvi. Tokom dana nista pa popodne malo. Pa nista pa malo.
iduci dan nakon spolnog odnosa ponovilo se malo krvi, i ista stvar sa povremenim blagim krvarenjem.
Koristili smo metodu prekinutog snosaja i oboje smo sigurni da nijednom nije doslo do ejakulacije unutar organizma.
Svakako planiram posjetiti ginekologa (isla sam vec i ranije zbog neredovitog ciklusa), ali cisto da se smirimo, imamo li razloga za brigu ili to moze biti posljedica gubitka nevinosti? krvarenje blago, dakle, traje peti dan.
unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ifka napravite test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mivan , krvarenje je posljedica odnosa. Apstinirajte od odnosa tjedan dana.

volleyball

Decko i ja smo imali odnos dok su meni trajalo plodni dani. Odnos je bio zasticen i nakon sto je on ejakulirao u kondomi skinuo ga je i detaljno se obrisao vlaznim maramicama. Nakon toga je nakon 10 min ponovo "ubacio" penis u moju vaginu ali samo na pocetku ne preterano i tako je bilo oko 10 sekundi. Da li je moguce da sam trudna od toga. Uskoro treba da mi pocne ciklus imam obicne simtopme PMS-a bol u kicmi i donjem delu stomaka. Da li je mogu ce da sam trudna pored gore navedenih stavki

Dejan Šakoronja, dr. med.

U teoriji postoji šansa a u praksi su šanse manje. Ako imate znakove pms-a vjerovatno uskoro trebate dobiti menstruaciju.

Ljulja

Postovani doktore,
Molila bih vas da mi razjasnite moju situaciju ako znate.
Prosla nenstruacija mi je bila 4.9. I trajala 4 dana.
Od tada sam imala odnose normalno, bez kontracepcije i u plodnim danima, jer zelimo bebu.
Obzirom da mi je ciklus 28- 30 dana, ja sam trebala dobiti juxer danas. Ali ja imam samo smedji iscjedak koji traje jos od jucer. Pravila sam test na jutarnji urin jucer u jutro i bio je negativan. Sada mi nikako nije jasno ako nisam trudna zbog cega samo iscjedak, nema menstruacije?!
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom menstruacija će krenuti danas- sutra. Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.

123maja

Postovanje, imam 38 god i zelimo jos jedno djete muz i ja. Zadnja menstruacija mi je bila 12.9. Imala sam nezasticene odnose 14.,17, 21, 28.9 sa ejakulatom unutra. Ciklus mi je u prosjeku po 28 dana. Danas sam radila betu hcg i ona je 0,0. Slijedeca menstruacija bi morala doci oko 10.10. Dali je beta rađena prerano ili mozda jos postoji sansa za trudnocu. ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano je. No prema opisanim datumima kad ste imali odnose mislim da su neplodni dani i da neće doći do trudnoće.

123maja

Hvala vam na odgovoru. A kada se moze napraviti test da bi bilo sigurno, ili treba pricekati da izostane menstruacija?

Jastuk24

Postovani doktore znam da ovo nije pitanje za trudnocu no ne znam kome bih se obratio pa ako me mozete savjetovst naime cura mi ima problema sa vaginom one "usnice" joj naoteknu kad se igramo svrbi ju i pece non stop i boli prilikom odnosa znate li mozda sto je to unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

123 maja treba prvo izostati menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jastuk probajte s Canesten kremom.

Mali23

Poštovani. E ovako, nikada nisam s curom spavao sa zastitom zato jer je pila kontracepcijske pilule. No nedavno ih je stala piti pa smo morali poceti koristiti prezervative. Zadnji odnos nam je bio na njenu ovulaciju te me zanima da li postoji ikakva sansa za trudnocu uz kondom ako se pravilno koristi (jos smo ga napuhali)? Po zavrsetku odnosa u prezervativu je bila kao neka bijela tekucina ali nije predejakulant nego nesto drugacije te me zanima da li kondom ima vlastiti librikant unutra ili kako se to vez zove?
Hvala vam puno i molim vas za odgovor. Oprostite na potrosenom vremenu.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je sluz. Ako ste ga ispravno koristili ne ztrebate brinuti.

Jastuk24

Postovani doktore pisao sam vam radi problema koji moja cura
Ima vezano za iritaciju vagine peckanje oticanje i svrbez
I preporucili ste canesten kremu no ona vec to maze 3rjedna i ne prolazi
Sto da radi ako znate hvala

Mali23

Aha aha. Pa mislim ne postoji nikakva sansa jer nisam ni ejakulirao u kondom. Nije da se brinem nego nikad nisam koristio kondom pa mi je to sve novo. A od te sluzi nije moguca trudnoca? Mislim sto kondom nema neke supstance sto ubijaju spermatozoide?
Oprostite na smetnji i hvala na brzom odgovoru.

Rm12

Opet ja, od silnog pisanja zaboravila sam pitati, je li moguce imati simptome trudnoce 2 tjedna nakon spolnog odnosa?

zabrinutapilula_

U jednom mjesečnom periodu sam igrom slučaja popila 2 pilule za dan poslije u 12 dana. Dan pred mensturaciju sam imala nezaštićen odnos više puta, ali oba puta je partner ejakulirao van maternice. Sutra dan sam dobila menstruaciju. Nisam imala nikakvo izazovno krvarenje samo mjesečnicu koja je došla 2 dana kasnije nego u predviđeno vrijeme. (Inače odstupa 2 dana nekad i tri) . Prvih par dana je sve bilo normalno. 3 dana veliko krvarenje. Onda se smirivalo da bih šesti dan dobila crni iscjedak. A sedmi dan smeđi isjedak i traje evo i danas. (2 dana nakon menstruacije) Da li je to normalno? I mogu li biti trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jastuk mora koristiti i Canesten vaginalete.