Da li je moguca trudnoca??

Tonka0712

Dakle, imala sam 2 puta nezasticeni odnos s deckom tijekom plodnih dana..proslo je tj i nesto od naseg odnosa i vec sam 2 dana za redom povracala i bole me jako leda..kolika je mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacija prvo morate napraviti test. Ovi nespecifični simptomi vezani su uz stotine oboljenja.

tvor

Postovani molim Vas misljenje o slijedecem...01.11.2016.i oko 15.11.2016.sam sa djevojkom imao nezasticeni sex ali se ejakulacija dogodila 15 min nakon penetracije i to oralnim putem oba puta.U oba navrata smo se sexali samo jednom pa mislim da nebi trebalo u preejakulatu biti spermija.
Slijedeci put smo imali odnos 15.12.2016.isto nezasticeni ali ejakulacija je bila vani,na trbuh.
Ono sto me brine je to da je djevojka od tada imala samo lagano krvarenje prvi dan kada je trebala imati menstruaciju .Dva dana nakon toga je opet imala samo lagano krvarenje.
17.12.2016 isti simptomi,prvi i tre'i dan lagana krvarenja.Navodno menstruaciju treba dobiti 27.12.2016 i navodno smo se sexali u neplodne dane.
Zadnjih par dana povraca i mucno joj je ali je imala i temperaturu pa vjerujem da se radi o virozi.

Pitanje je dali je moguca trudnoca prema tim simptomima (iako neznam kako bi ju mogao oploditi u ovim slucajevima) ili je moguce i da se radi o hormonalnim poremecajima ?

Hvala i lijep pozdrav,

kl996

Postovani, pijem Naelia tablete 4 mjeseca. 12.dana ciklusa (taj dan sam popila 10.zutu pilulu) sam imala odnos s deckom. Nismo koristili kondom ali ja vec 4 dana pijem antibiotik klavocin i azitromicin. Postoji li mogucnost da mi pilule nisu djelovale zbog antibiotika? I vrijedi li ako popijem 3+3 tablete kao hitna zastita? Hvala.

kl996

Vec sam poslala pitanje samo zelim napomenit da nije doslo do snosaja ali me strah zbog tekucine prije toga. Znam da inace ne postoji mogucnost od trudnoce ali zbog antibiotika me ipak strah..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kl996 ako uzimate Naeliju ne treba vam dodatna zaštita.

Jastuk24

Postovani dr pisao sam vec par puta i uvijek ste mi pomogli imam jedan problem naime moja cura vec 4mj imam problema sa vaginom pece ju kosa i ulaz u vaginu na maleni dodir a jako prolikom odnosa koristila je canesten kremu i jos neku vrsti te canesten kreme uz koji se dobiju kao strcaljek da se girne u vaginu.
Proslo je vec 4/5mj nije mazala stalno jel nije uvijek. Imala kremu trenutacno ju pece prilikom dodira prilikom pisanja i prilikom brisanja nakon obavljanja nuzde.
Znate li mozda sto se desava?
Hvala pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gljivičnoj upali rodnice i vanjskog spolovila. Nek ponovi terapiju.

Ivka2607

Postovani,
Imam jedno pitanje
U 6 danu menstruacije imala sam spolni odnos s deckom. Pukao nam je kondom i odmah smo to primjetili. Zamijenili smo ga i tek poslije je doslo do ejakulacije. Kondom nam je pukao dakle za vrijeme seksa. Ja sam jos cak i krvarila,i dan poslije toga imala sam male izljeve krvi. Zanima me postoji li kakva mogucnost da mogu ostat trudna? Ciklusi mi se krecu najcesce oko 26 i 27 dana.
Unaprijed hvala na odgovoru
Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Januska050505

Poštovanje, pitala bi Vas jedno informativno pitanje pošto ste Vi stručna osoba, a danas se na internetu može pročitati svakakvih neistina.
Koliko je mogućnost trudnoće uz prekinuti snošaj odnos u vrijeme plodnih dana, dal' je moguće zatrudnijeti od one sluzi koja se izlučuje prije samog ejakulata, jer je sa sigurnošću prekinut odnos prije ejakluliranja. Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte topic o predejakulatu. Moguće je jer u predejajulatu neki put ima dovoljno spermija za oplodnju.

Januska050505

Poštovani doktore, imam problem s povišenim eritrocitima (20) i leukocitoza (10) te prisutne 2 bakterije u urinu. Ja simptome nemam nikakve, ponavljala sam urin zbog uvijek loših nalaza, prije otprilike godinu dana eritrociti i leukociti su bili (30).. doktor mi nije prepisao nikakav lijek kako on kaže da posto nemam smetnje su to patogene bakterije koje mom organizmu ne smetaju. Infekcija ni upala nije kako on kaže jer krvna slika je sasvim uredu, rađena laboratorijska pretraga za utvrđivanje bilo kakve infekcije u tijelu koja je uredna. Vaše mišljenje je da to ne treba liječiti i da nije nista opasno ili? Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanje je za obiteljskog liječnika a ne mene.

Mark018

Poštovanje doktore, prije dva dana cura i ja smo imali spolni odnos, koristili smo kondom, svršio sam u njega dok je bio u vagini prvih par kapi nesvjesno i onda sam ga izvadio i ostatak vani isto tako u njega, kada sam ga skidao osjetio sam da je vlazan pa me zanima da li je pukao ili je to bilo vlazno od vagine? sperma je ostala u rezervoaru pa me zanima da li bi ona iscurila sva da je pukao ili bi ipak nesto ostalo, ali ja nisam primjetio nikakvu rupu na kondomu niti ista slicno, strah me da nije ostala trudna kojim slucajem? hvala unaprijed na odgovoru! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja ne mogu znati da li vam je kondom pukao. Ako je sperma ostala u rezervoaru onda vjerovatno nije.

Sparkles09

Pozdrav!
Zadnja menstruacija je bila 15.12. Ciklus mi tocno traje 28 dana.
Nakon nje sam imala nezaštićene spolne odnose ali s metodom prekinutog snošaja. Nakon ovulacije i kada su nastupili neplodni dani, 5. dan neplodnog razdoblja sam imala spolni odnos u kojem je partner ejakulirao u vaginu. To je bilo oko 5 ili 6.1.
Sljedeca menstruacija mi je trebala doci 12.1.
nemam za sad nikakve simptome osim da mi je par dana bilo muka kroz cijeli dan ali se to nije ponovilo tako da mislim da se radilo o nečemu drugome.
Imala sam bjelu cervikalnu sluz koja se mrvila i nju imam prije svake menstruacije ali sam onda samo odjednom dobila cini mi se gljivice jer sam imala neugodnosti poput peckanja i svrbeža ali nakon dva dana je potpuno nestalo zapravo prije očekivane menstruacije koje nema jos uvijek.. Ne kasni puno ali se vec brinem dosta..
Nakon sto su peckanje i svrbež prestali, dan nakon se kolicina sluzi povecala, a dan nakon toga opet smanjila.
Mislite li da postoji sansa za trudnoću sudeci po ovome?
Lijep Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u konstatacije i da su doista bili neplodni dani onda se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

Sparkles09

A sigurna sam ali me brine taj iscjedak kojeg recimo danas skoro pa nema uopce..
Inace mi se dogadalo da mi menstruacija zna kasniti po 2-3 dana ali u posljednja 2 mjeseca dosla je tocno na dan koji je trebala doci pa me i to brine..
Pod stresom sam dosta zbog ove situacije jer se brinem ali cu ipak napraviti test sutra ujutro i nadam se da ce biti negativan.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.