Da li je moguca trudnoca??

sreeeca_2

Postovani,

posljednje menstruacije su 07.07., 21.08, 02.10., 06.11., 08.12. Nezaštićeni spolni odnos imala sam 07.01. bez ejakulacije. Sad je 14.01., a ja jos uvijek nisam dobila menstruaciju. Trebam li napraviti test na trudoću i mislite li da postoji mogućnost za istom?

Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Mislim da se ne radi o trudnoći.

bubamara_5

Postovani doktore,
vec vise od pola godine pijem Estal. Ovu kutiju sam zaboravila popiti prvu pilulu u nizu, popila sam je iduce jutro odmah (s tim da je proslo vise od 12 sati) i normalno nastavila dalje..zna mi se desiti da kasnim s koristenjem inace sat-dva. Imala sam odnose, zasticene prvi put s ejakulacijom, no drugi odnos je bio par minuta nakon prvog bez kondoma s tim da nije bilo ejakulacije. Par dana nakon ponovno smo imali odnos s ejakulacijom vani. Smatrate li da postoji mogucnost trudnoce? Osjecam cudne "bolove" ako se to tako moze nazvati u donjem dijelu trbuha. Iduci tjedan bih trebala dobiti menstruaciju s obzirom da sutra pijem zadnju iz ove kutije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

Jelena1202

Poštovani doktore,
Javljam se jer sam u brizi.
Dakle imala sam odnose s dečkom za vrijeme plodnih dana.
Imam redovne mjesecnice svako 28 dana i traju 6 dana.
Ovog puta imali smo cesce odnose te su odnosi bili s ejakuacijom bez zastite 8.1., 11.1, 14.1 i 15.1 kolike su sanse za zacecem jer se brinem nisam planirala trudnocu jer smo imali klamidiju koju smo ljecili al se ponovo javila. Očekivana mjesecnica je za 11 dana te vas molim strucan savjet.Molim vas što prije da mi odgovorite i unaprijed hvala.
Srdačan pozdrav

Kiky30

Pozdrav. Rodila sam 25.10.2016. Krvarenje je trajalo 5 tjedana. 10.12.2016 sam bila na ginekoloskom pregledu i bilo je sve u redu nakon poroda. Prvu menstruaciju koja je bila dosta slabasna u odnosu na one prije trudnoce dobila sam 12.12.2016 i trajala 5 dana. Nakon toga sam imala spolne odnose, sa prekinutim snosajem. Do 25.12.2016 sam dojila bebu, uz dohranu formulom, nakon toga sam potpuno prestala dojiti te je mlijeko "nestalo" za tjedan dana otprilike samo od sebe ( par prvih dana oblozi od kupusa i persina uz preporuku patronazne, nisam htjela Bromergon piti).
Sljedecu menstruaciju sam trebala dobiti 10.1( ciklusi prije trudnoce na 28 dana), ali evo kasni vec 6 dana. Imam li razloga misliti da sam opet trudna, ako ne, jel kasnjenje vezano uz kratko vrijeme od poroda i dal da napravim test na trudnocu?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelena ako ste imale odnose u plodnim danima onda je trudnoća svakako moguća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kiky mislim da se ne radi o trudnoći.

salica kave

Lijepi pozdrav. Danas mi je 31. Dan ciklusa, inace su mi prije bili uredni ciklusi od 28-31 dan u posljednje vrijeme dobijem menstruaciju 35 dana. Muz i ja radimo na bebi.
Sad su mi grudi natekle, bile su bolne do jucer, boli me donji dio leđa i stomak probada me sa lijeve i ponekad sa desne strane u donjem dijelu, kao kad trebam dobit.
Zanima me dali je moguca trudnoca ili su simptomi nadolazece menstracije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno prema opisu simptomi nadolazeće menstruacije.

Zaja

Postovani
Imala sam odnos 3 Januara bez zastite ali naravno pazili smo. Ejakulacija je bila van.Dobila sam menstruaciju 12 Januara, redovno. Sada me zanima da li je moguca trudnoca nakom ovoga svega sto sam ispisala.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste imali menstruaciju svakako se ne radi o trudnoći.

z1003

Moj muž i ja radimo na maloj prinovi godinu dana bez uspjeha. Medicinski je sa obje strane sve uredno. Opet je došao mjesec gdje se nadam velikom plusu. Menstruaciju sam imala 24.-29.12., odnose smo imali svaki drugi dan. E sad ja sam imala užasne bolove 5.1. U lijevom jajniku mislila sam da ću na hitnu ali je popustilo tokom večeri. Od tada osjećam veliki pritisak u predjelu maternice. 14.1. Pojavile se malo krvi na gaćicama mislila sam da sam ju dobila ranije nego inače. Ali to je bilo samo to. Iduću menstruaciju trebam dobiti 20.1., postoji li mogućnost trudnoce. Hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji. 20.tog napravite test na trudnoću.

Kardum

Poštovani, kako i koliko vremena je potrebno da se izbace zaostali spermatozoidi iz prethodne ejakulacije, da li je moguće uriniranjem i tuširanjem? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije moguće niti ih je moguće izbaciti. Oni se progresivno gibaju u spolnom sustavu žene te mogu živjeri do 5 dana.

Merienn

Poštovani,
ciklusi su mi uredni i menstruaciju dobijem nakon 25-26 dana. Posljednju menstruaciju imala sam 29.12.2016. Spolni odnos sam imala 05.01.2017. i 07.01.2017.,oba puta bez zastite i s ejakulacijom u mene. Menstruaciju bi trebala dobiti 24.ili 25.01.17. Da li postoji mogucnost trudnoce i kad se najranije moze napraviti test? Od 10.01.2017. grudi su mi iznimno bolne i osjetljive,neuobicajeno bolne. Drugih promjena ne vidim. Ljubazno molim odgovor. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je moguća dakako. Test na trudnoću napravite u vrijeme očekivane menstruacije.

Kardum

Ja se izvinjavam, vjerovatno se nisam dobro izjasnio. Zanima me poslije odnosa bez zastite i ejakulacije van, kako i koliko vremena je potrebno da se očiste zaostali spermatozoidi na i u penisu od te ejakulacije, da bi se bez opasnosti moglo nastaviti sa odnosom bez zaštite. Da li je dovoljno da muškarac urinira i istušira se? Hvala!

knjigoljupka

Poštovani, imam uredne cikluse svako 28-27 dana. Zadnju menstruaciju sam imala 25.12.16. i trajala je uobicajena 4 dana. Trebala bih iducu dobiti u petak ali posljednjih par dana imam jace bolove u donjem dijelu leda kao i menstrualne bolove koje nikad nemam prije same menstruacije(po tome osjetim da sam dobila). Sinoc sam primjetila lagano rozo krvarenje jedva zamjetno ali kako nosim uloske od panike da ne dobijem stvari tako sam to i primjetila. Jutros je svijetlo smede isto jako malo. Takoder sam i sinoc imala odnose ali ne bas ugodne ne znam ni sama zasto. Takoder sam spolno aktivna i zeljeli bi dijete. Redovito se kontroliram,papa test je napravljen prekjucer kao i ultrazvuk i sve je u redu(papa jos cekam ali uvijek je ok). Zanima me da li je moguce po opisanom da je doslo do trudnoce? Lp