Da li je moguca trudnoca??

Januska050505

Poštovani, moji ciklusi su prije pilula bili uranjeni oko 24-25 dana, s pilulama su se izregulirali 28-29 dana, nakon prestanka uzimanja pilula vraća mi se opet uranjeni ciklus: 9 mjesec: 17.09. Je bila menstruacija, 10mj: 13.10. A 11 je dosla 8.11., menstruacija je trebala doci jucer 6.12. Da bi bilo 28 dana sto mene čudi posto mi uvijek urani, simptoma nemam ni trudnoće ni nadolazeće menstruacije skoro nikakve osim sto me muci nesanica pomalo, učestalo mokrim i osjecaj mi je praznine u želucu. Odnose inace prakticiramo ili sa prezervativom ili prekinuti snošaj. Kakve su vjerojatnosti trudnoće? I kad bi mogla učiniti test ako je uopće potreban?

Liss21

Prema ocekivanju trebala sam dobiti menstruaciju prije 4 dana, no jos uvijek je nema. Nemam nikakve simptome pms, niti bolne grudi ni nikakve naznake trudnoce, osim sto imam kratkotrajne glavobolje. Zaboravila sam napomenuti da smo ja i decko 23.11 imali nezasticen odnos pri kojem nije doslo do ejakulacije u mene, te par dana kasnije s kondomom. No tada su bili neplodni dani. Ne razumijem zasto toliko kasni i dali ipak postoji sansa za trudnocom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Januška ne vjerujem da se radi o trudnoći, ali ako ne dođe za koji dan napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Liss prema opisanom s obzirom na kašnjenje, a imali ste nezaštićene odnose, sugeriram test na trudnoću.

Liss21

Test sam napravila jutros, negativan je, ali malo su mi grudi otecene i malo bole. Ima li potrebe da ponovim test? Zbunjena sam skroz

Dejan Šakoronja, dr. med.

To su simptomi pms-a. Ne treba novi test. ne radi se o trudnoći.

Januska050505

Poštovani, menstruacije jos nema, kasni mi oko Cca 7 dana, malo prije napravljen test cyclotest na kojem moraju biti prikazane 2 vodoravne crte, no meni je pokazalo jednu svijetlu crtu preko te koja je nakon 5min izblijedila. Ako nije trudnoća u pitanju sto bi moglo biti ? Nikad mi inace ne kasni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima kašnjenja menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o toj tematici.

tenis11

Poštovani, imao sam 2 puta odnos sa curom prije više od 2 mj. koristio sam kondom i svršio sam van nje tak nakon par minuta mastrubiranja. Nakon toga mengu koju je dobila bila je kraceg trajanja, a zadnju mengu koju je imala kasnila je 6 dana i bila je kako ona kaže obilna. Imala je sve sindrome pms-a. Da napomenm da je bila u jako stresnoj situaciji jer joj je otac umro od raka ne davno i ona tvrdi da je to zbog toga. Imam li razloga za brigu? Hvala

Januska050505

Poštovani, dal' je moguće da test krivo pokaže ako ga je nakon uranjanja u urin trebalo postaviti okomito a ja sam vodoravno? Ili nije velika greška ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tenis nemate razloga za brigu.

Liss21

Takoder, jutros sam imala blagu mucninu, i blage bolove u trbuhu, a zadnjih dva do tri dana hvatali su me lagani grcevi kao pred mens, i osjecam iscjedak kao da sam dobila. Nisam bas imala stresnih situacija, mozda malo zivciranja ooko fakulteta, al neznam bas da je to moglo bas toliko utjecat na kasnjenje. Dali da ponovim test ili se mozda radi o necem drugom? Svakako planiram posjetit ginekologicu kad se vrati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Gile95

Postovani Dr.Šakoronja
Pisao sam vam ranije,nakon uzimanje hitne kontracepcije "Ella one"21.11, menstruacija je dosla 4 dana dana ranije, ne 28.11 kao sto je trebala.Sada postoji problem jer cura vec nekoliko dana ima mucninu i ujutro i navece,a ponekad i glava zaboli.Postoji li i dalje neka sansa za trudnocom i pored svega,ili je mucnina razlog hormona nakon uzimanja tablete ili ipak stitnjaca jer je prosle godine imala upalu...Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam zašto je boli glava ali trudnoća nije ako je imala menstruaciju.

elme123

Poštovani.
Htjela bih vas pitati,koristim Diane 35 već godinu dana, prije odprilike 20 25 dana bila sam.kod ginekologa jer sam dobila 7 dana prije nego sam popila tablete tj imala sam.jos 7 tableta i obicno nakon njih 4 dan dobijem.menstruaciju , ali tad se javila uranjena.
Ginekolog je otkrio da imam jaku upalu i ranicu dao mi je vaginalete i tablete antibiotik da pijem,nakon toga sam otišla i prepisala mi je još jednu terapiju. Menstruaciju sam trebala ovaj mjesec dobit u utorak tj 13.12 medjutim nema je,juce tj 14.12 je pocelo izlaziti neki iscjedak smedje boje i malo krvi povremeno to izlazi, imala sam sve simptopme za menstruaciju ali nema nista kao inace jos uvijek,a diane bih trebala poceti piti od petka 16.12 odnos sa momkom sam imala prije upotrebe prvih vaginaleta tj prve terapije bez zaštite ali nije ejakuliro u mene.
Da li je to Od korištenja vaginaleta ili je to od prošlog mjeseca sto sam imala ranije na 7 dana menstruaciju i da li je moguća trudnoća u tom slučaju ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je od upale u rodnici.

AngelDesconfiado

Postovani, zanima me da li u mom slucaju postoji sansa za trudnocu..naime pijem kontraceptivne pilule vec nekoliko godina, u toku sadasnjeg blistera, na dan 17.(16.11.) sam imala stomacne tegobe sa povracanjem i vodenastim prolivom, pilulu sam popila oko sat ipo kasnije od uobicajenog vremena, kad su se tegobe smirile i nakon pilule imala jos jednu stolicu posle nekoliko sati od popijene pilule. Odnos sam imala 7 dana nakon tih tegoba (23.11) bez ejakulacije unuar mene (ejakulirao spolja nakon jedno minut masturbacije). Menstruaciju sam dobila 28.11. ali je krvarenje trajalo 2 dana i nakon toga jos 3 dana se javljao braonkasti iscedak. Da li imam razloga za brigu ili je ta menstruacija dovoljan dokaz da ne postoji trudnoca?

natalius

Postovani,
da li je iskljucena mogucnost trudnoce ako je test za rano otkrivanje trudnoce (10ml/mlu) uradjen 17-og dana nakon "odnosa"? Nije bilo spolnog odnosa, ali sam posumnjala iz drugih razloga.
Nakon toga sam dobila menstruaciju na 31 dan ciklusa.
Ciklusi mi traju od 25 do 31 dan.
Hvala puno!

natalius

zaboravila sam da napomenem,
test je bio negativan, a menstruacija je trajala 6 dana.