Da li je moguca trudnoca??

Cailin

Postovani, imala sam odnose 1.sijecnja s partnerom, nismo koristili zastitu, nije svrsio u mene, vec je bio u meni par minuta i nakom toga smo prekinuli. Nisam sigurna jesu mi bili plodni dani, cinilo mi se da su bili poslje 10tog. sijecnja. Menstruacija mi kasni 3 dana, grudi me bole vec tjedan dana, ali ne jako. Bila sam pod strsom zadnjih tjedana, je li moguce da zato kasni ? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je jako mala.

Merienn

Postovani,posljednju mjesecnicu sam imala 29.12.2016.,nezasticene odnose sam imala 05.01.i 07.01.,a ovulacija je trebala biti 09.ili 10.01. Menstruaciju bi trebala dobiti danas ili sutra jer su mi ciklusi u pravilu 26,27 dana. Imam neki blijedi roskasti iscjedak danas,vrlo male kolicine. Da li je moguce da je to implatacijsko krvarenje ili ipak mogu ocekivati mjesecnicu? Grudi su mi bolne jos od 10dana ciklusa,naduta sam i umorna vec danima. Test sam radila jucer i bio je negativan. Zahvaljujem na odgovoru.

Mila7777

Postovani

Zadnju menstruaciju sam imala 22.12. Pre toga sam imala nezasticene odnose.Menstruacija mi je trajala 3 dana a inace traje 5.Jos uvek nisam dobila kasnI vec nekoliko dana, a nemam ni simptome da cu dobiti. Imam redovnI ciklus na 28,29 ili 30 dana najvise. Poslednja tri meseca je bio na 28 dana.Vec dva dana imam braonkastI iscedak, ali sasvim malo,od menstruacije nista. Nemam policisticne jajnike, niti poremecaj ishrane, takogje ni klimu nisam menjala, znaci nije se dogodilo nista neobicno.Dali je moguca trudnoca?

Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Meriemm vjerovatno ćete uskoro dobiti menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mila
Moguća je trudnoća. Napravite test.

Merienn

Postovani,hvala na odgovoru,bili ste u pravu,dobila sam menstruaciju. Lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

TinaVale

Pozdrav. Prosla menstruacija bila 18.1. Sljedeca treba biti. Imala sam bolove u desnim dijelu trbuha tj. oko jajnika poput grceva, traje 1-2 minute. Imala sam spolno ne zasticeni odnos 11.02. Zanima me moze li doci do trudnoce?

TinaVale

Navodno su neplodni dani po menstruacijskom kalendaru

TinaVale

Osjecam bolove. I curi zuti iscjedak. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za TinaVale:
Prema kalendaru dani su neplodni, ali uvijek postoji mogućnost trudnoće (ovulacija moze nastupiti i kasnije) stoga bi bilo dobro da se javite vašem liječniku kako zbog testa na trudnoću, ultrazvučnog pregleda kao i liječenja iscjetka koji Vam se pojavio

TinaVale

Hvala na odgovoru. Stigla je dan ranije.

dodrio

Postovani,
djevojka je u petak (17.02.) navecer zaboravila popiti tabletu, te je u subotu (18.02.) navecer popila dvije odjednom kako je navedeno na kutiji (Lindynette), imali smo nezasticeni odnos u subotu navecer (isti dan) i u nedjelju ujutro (danas). Nastavila je s daljnjim uzimanjem tableta normalno kako je navedeno na kutiji (danas, nedjelja navecer, popila jednu, pa ce dalje). Je li moguće ostati trudan u takvoj situaciji? (Danas, nedjelja, se zali na bolove u trbuhu, ,,kao da ce dobit"blunk. Btw. one dvije tablete u subotu je popila prije odnosa, ako to išta znaci. Pakiranje je pocela piti 15.02., nakon uobicajene pauze od 7 dana. Na kontacepciji je 6 mjeseci.
Ovo je sad vjerojatno jako glupo pitanje, ali ima li potrebe za uzimanjem tablete za dan poslije?

Karla02

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 28.sijecnja.2017, dok se potpuno zaustavi traje mi oko 7 dana. Ciklus mi traje 28 dana uvijek inace, a evo sada sam dobila menstruaciju vec 20.veljace.2017. Treba li me to zabrinjavati u bilo kojem smislu? Mjesecnice su mi uredne uvijek inace, imam spolni odnos uglavnom se stitimo uvijek.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ne treba vas brinuti što je menstruacija došla nekoliko dana ranije ukoliko je uobičajena po obilnosti i trajanju

dodrio

Postovani,
djevojka je u petak (17.02.) navecer zaboravila popiti tabletu, te je u subotu (18.02.) navecer popila dvije odjednom kako je navedeno na kutiji (Lindynette), imali smo nezasticeni odnos u subotu navecer (isti dan) i u nedjelju ujutro (danas). Nastavila je s daljnjim uzimanjem tableta normalno kako je navedeno na kutiji (danas, nedjelja navecer, popila jednu, pa ce dalje). Je li moguće ostati trudan u takvoj situaciji? (Danas, nedjelja, se zali na bolove u trbuhu, ,,kao da ce dobit"blunk. Btw. one dvije tablete u subotu je popila prije odnosa, ako to išta znaci. Pakiranje je pocela piti 15.02., nakon uobicajene pauze od 7 dana. Na kontacepciji je 6 mjeseci.
Ovo je sad vjerojatno jako glupo pitanje, ali ima li potrebe za uzimanjem tablete za dan poslije?

LunaLala123

Poštovani doktore,
Imam 20 godina i otkako sam sa 11 dobila menstruaciju uvijek su bile redovite,obilne i bolne. 23.12. sam dobila nakon 23 dana i nije bila bolna, zatim 22.1. te je ta bila bolna, ali je bila oskudna, trajala je 5 dana, ali je krvarenje bilo neuobičajeno slabije. Prepala sam se da bi se moglo raditi o trudnoći zbog jednog odnosa s prekinutim snošajem 29.12. te radila 3testa (20,23 i 28 dana nakon odnosa), sva 3 negativna i vadila beta hcg (32 dana od odnosa) rezultat <0.1. Razlog za brigu mi je bio napuhnut stomak i osjetljive i blago otečene grudi i nakon mjesečnice. 17 dana nakon te mjesečnice sam dobila opet, nije bilo bolno ni previše obilno, ali je 2. i 3. dan bilo ugrušaka. Zanima me koji bi bili uzroci ovakvih promjena u ciklusu i dalje blago oteknutih grudi i napuhutosti. Može li se raditi o trudnoći ili je sve zbog stresa ili nekog trećeg uzroka? Nakon mjesečnice u 1. mjesecu sam bila na ginekološkom pregledu i doktorica je utvrdila naznake policističnosti jajnika te mi preporučila korištenje kontracepcijskih pilula. U zadnje vrijeme sam bila izložena stresu zbog ispita i straha od trudnoće te nisam baš pazila na prehranu i pojačan mi je apetit. Unutar zadnjih godinu dana ciklusi su trajali od 23 do 34 dana s prosjekom 26. Znam da se vjerojatno ne bi trebala brinuti zbog trudnoće, ali me buni napuhnutost i blago povećane grudi pa bih voljela čuti vaše mišljenje o svemu. Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za dodrio:
ukoliko djevojka već šest mjeseci redovito pije kontracepcijske pilule, a nakon propuštene jedne popila dvije prema uputama nema razloga za uzimanje tablete poslije. Sve je učinjeno prema propisima i ne trebate se brinuti

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za LunaLala123,
ukoliko ste nakon odnosa učinili pretragu bhcg-a koji je bio negativan sigurno niste trudni. Obzirom da vam je liječnica ultrazvučnim pregledom dijagnosticirala policistične jajnike bilo bi dobro da napravite i kompletan hormonski status. Najučinkovitija terapija policističnih jajnika jesu kontracepcijske pilule