Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
moguće je da je Vaše zdravstveno stanje narušilo ravnotežu organizma zbog čega Vam kasni menstruacija. Ipak bih Vam preporučio da učinite test na trudnoću obzirom da ste imali odnose.

Vaw7

Poštovani,
Imala sam nezaštićeni spolni odnos bez ejakulacije za vrijeme plodnih dana(22.2.). Par dana nakon imala sam crvenkasti iscjedak pa sam pretpostavila da je predovulacijsko krvarenje. U ponedjeljak 6.3. sam dobila lagano/svijetlo krvarenje koje je prestalo isti dan ali i dalje kad se obrisem nakom wca ostaje rozi trag i vec me par dana boli abdomen, kao za vrijeme menstruacije koja mi treba doci sutra 11. Da li je moguce da sam trudna ili je u pitanju nesto drugo? Uprijed veliko hvala.

Januska050505

Poštovani doktore pisala sam vam neki dan no niste mi odgovorili na poruku.. naime mjesečnica mi kasni 3 dana, vec 3-4 dana imam blage bolove slične menstrualnim i ponekad stezanje u jajnicima i proteze se na donji dio leđa bol.. grudi me ne boli jedino malo bradavice na dodir ali nista jako. Jucer na donjem vesu sam vidjela iscjedak tamno smeđe boje par kapi svega.. test jos nisam radila, ali znala mi je menstruacija nekad kasniti zbog problema sa cistama na jajnicima.. sto vi mislite? happy hvala i LP

Maksii565

Postovani,imam jedno pitanje...naime,djevojka mi ima neredovite menstruacije,ne dobija svaki mjesec,svako drugi dobije,ali ne zna tocno dan ... Prosli put 10.12,a sada 14.2 ...znaci to je 66 dana od jedne do druge...jel imate neko misljenje zasto tako dugo taj ciklus traje,ima li sumnje na policisticke jajnike i koje su posljedice tih polic.jajnika? (manja mogucnost trudnoce??) ...napominjem kad dobije M,traje joj 6 dana kao i svaka do sad,te je obilna...hvala unaprijed

Mila4345463

Postovanje,
Imam 18 godina,nevinost sam izgubila pre mesec i po dana.Prva mensturacija je bila redovna, nakon toga u plodnim danima sl meseca imali smo odnose,zasticene,ali se desilo da je dok je namestao kondom okrenuo naopako,i nakon toga vratio.Zanima me da li je moguce da je bilo tecnosti koja sadrzi spermatozoide,tj da li je ostalo na spoljnoj strani kada je okrenuo,i samim tim da li je moguca trudnoca? Poslednja menstr bila mi je 11 februara,za sad nisam dobila,i jedini simptom su mi grudi koje su malo vece nego inace,ali ne previse bolne

saraa123

Poštovani,
pisala sam vam neki dan (27.1 operirala sam tonzile, dobila sam menstruaciju 31.1.
kroz oporavak od operacije izgubila sam 4kg u roku od tjedan i pol, nisam mogla jesti i bila sam na hitnoj i primila NaCl i glukozu, tri tjedna nakon operacije dobila sam virozu, jako povisenu temperaturu, povracanje, proljev, nisam mogla jesti te sam zavrsila na hitnoj na infuziji, kroz tu virozu sam izgubila jos dodatne dvije kile. pila sam sumamed tri dana. kroz taj mjesec imala sam odnos sa svojim deckom dva tri puta i svaki put smo koristili metodu prekinutog snošaja, kao i inace. menstruacija mi danas kasni 8.dan, imam cijelo vrijeme osjecaj blagog grčenja maternice kao da imam menstruaciju, ali ona nikako da dode. postoji li mogucnost trudnoce ili je ipak moje zdravstveno stanje u predhodnom mjesecu narusilo ravnotezu? inace uvijek imam redovite menstruacije).

Danas mi kasni 10ti dan, napravila sam jutros test (clearblue) i nema trudnoce.. i dalje par puta na dan imam osjecaj grcenja maternice..sto da radim?
hvala lp

livre

Postovani,bila sam kod ginekologa,radila sam betu hcg iz krvi pre 5 dana i negativan je. Imam zakazan ultrazvuk tek 23. A i dalje mi ciklus kasni i nemam nikakve simptome da bîh dobila.Doktorka kaze da nije nista strasno. Niti me sta boli,nisam se prehladila. Da li postoji mogucnost da je neka cista ili nesto drugo? Jer do sad su mi uvek bili tacni ciklusi bez kasnjenja

KristinaK

Poštovani, u posljednjih nekoliko dana grudi su mi znatno povećane, ponekad bolne. Posljednja menstruacija je bila od 21.2.-25.2. a sljedeća, pošto ciklus traje otprilike 39 dana, treba stići tek 1. travnja (plodni dani kreću sutra). Od 25.2. do kada sam primjetila da su povećane sam imala nekoliko spolnih odnosa. Nekad je bilo prvih 5-10 sekundi bez zaštite pošto je tek početak ciklusa, ali uvijek bismo zatim stavili kondom, no stvarno sam zabrinuta i strah me čekati do 1. travnja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Vaw7,
ukoliko nije došlo do ejakulacije malo je vjerojatno da se radi o trudnoći. Ukoliko ne dođe do menstruacije u idućih nekoliko dana preporučam da učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Januska050505,
jedini način da provjerite da li ste trudni je test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Maksi 565,
obzirom na neredovite cikluse moguće je da se radi o policističnim jajnicima. Jedini način da se to utvrdi je ginekološki uzv pregled, te određivanje hormonskog statusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Mila 4345463,
ukoliko nije došlo do ejakulacije mala je vjerojatnost trudnoće. Jedini način da otklonite sumnje je da napravite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za saraaa123,
ukoliko je test na trudnoću negativan mala je vjerojatnost trudnoće. Moguće da je Vaše zdravstveno stanje utjecalo na poremećaj menstruacijskog ciklusa. Preporučio bih da učinite ginekološki i ultrazvučni pregled.

dajana955

Postovani, radila sam test za trudnocu, 3 dana prije menstruacije. Pokazalo mi je negativno, naime kupila sam onaj najjeftiniji test. Menstruaciju nisam dobila jos, nit imam naznake da cu dobiti, lose se osjecam ovih dana imam povisen pritisak. Da li je moguce da mi test nije dobro pokazao? Da naglasim imala sam odnos za vrijeme mens.i poslije mens.odma prvi dan i on sumnja da je ona prva kao otisla u mene.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
test na trudnoću najbolje je raditi oko tjedan dana po izostanku menstruacija, kada je njihova točnost najveća. Preporučio bih da tada ponovite test.

Plavusa321

Postovani doktore, imam pitanje naime 24.3. Predvecer cura i ja smo imali spolni odnos sa kondomom u koji sam ja svrsio, cca 5- 10 min nakon isli smo opet, ali bez kondoma, ja sam penis obrisao od gace j obrisao sam ga prije ulaska u nju, ali se brinem da nije ostalo spermija od prosle ejakulacije. S druge strane to mie bio 3. Put to popodne i bilo je dosta malo spermija a 4. Put dok sam svrsio uopce ih nije nit bilo. Njoj ciklus inace traje 27, 28 dana no dosta je nestabilan, zadnja 2 su trajala 25 dana a prije tog 31, 29, 28 dana. Dobila je 16.3. I jucer joj je bio 9 dan ciklusa. Uglavnom zanima me koje su sanse da je ostalo spermija u meni i da je on zavrsio u njoj i da se tako zatrudni i jeli postoje sanse i ako postoje jeli treba popit ella one, no problem je sta je tu tabletu pila zadnja 2 mjeseca... hvala!

nika0007

Poštovanje doktore.Imam jedno pitanje za Vas i zanima me Vaše stručno mišljenje.Inače imam više manje dugačke cikluse i zna mi se desiti da mi izostane po 2 menstruacije za redom a zatim treću da dobijem 2 puta u istom mjesecu kao što mi se desilo prošle godine kad nisam imala menstruaciju 10 i 11 mjesec a u 12 mjesecu je došla dvaput.Nakon toga bila na pregledu svw je bilo normalno pri pregledu nije našla ništa.Imala sam zadnju menstruaciju 15.1.,međutim sad je 25.3. I još nije došla.Imam 22 godine.Odnose sam imala 6.1.,22.1. i 18.3. metodom prekinitog snošaja.Uzela sam Gravignost test za trudnoću na isti dan zadnjeg snošaja tj 18.3. i bio je definitivno negativan ali sam ga uzela navečer umjesto ujutro.Ne znam da li se to onda može uzeti s obzir iako mislim da ak sam npr 2 mjeseca trudna da bi se vidjelo i na večernjem urinu.Grudi su mi bile jako natečene i bolne par dan a ali to je prestalo još su malo osjetljive.U zadnjih par dana me jako počeo probadati lijevi jajnik pri različitim pozama npr kad sjednem ili ustanem i slično.Ne boli tokom odnosa.Zanima me što mislite da li je moguće da je trudnoća ili neka cista na jajniku ili slično?Naručena sam za pregled tek za 3 tjedna pa me u međuvremenu zanima vaše mišljenje.hvala unaprijed

Jastuk24

Postovani doktore imam pitanje u strahu sam
Naime cura i ja smo imali 3/4 puta odnos sa zastitom gdje bih prije ejakulacije ipak izvadio iz nje makar je bio kondom svaki kondom smo provjerili i svi su bili ispravni niti jedan nije puknuo .
Nakon toga smo jedan dan se "igrali" i ona je zamolila da ga stavim u nju ja sam orisao do kupaone i dobro ga oprao nategnuo i nicega bijelog nije bilo na njemu i onda sam se vratio i stavio i izvadio par outa iz nje ja sam uvjeren da ejakulacije nije bilo.
Njoj mjesecnica kasni vec 5dana ima problema sa vaginalnom infekcijom i bila je dobila neku kremu kojom je mazala o kao posljedica te kreme iz vagine joj je isla krv trenutacno nema simptome trudnoce niti menstruacije grudi su joj normalne nema grceve ni nista.
Jeli ipak moguce da nema mjesecnice zbog trrudnoce ili je jednostavno pomaknuta zbog kreme i seksualne aktivnosti
Hvala i pozdrav

Nisamja

Postovanje, molila bih vas ako mi mozete sto prije odgovoriti na poruku. 7.1. Sam imala zasticen odnos za vrijeme menstruacije i decko nije svrsio u kondom nego se to desilo 5 minuta nakon sto smo zavrsili, mjesecnicu nakon toga sam dobila 2.2. I jos jednu nakon te 27.2., nakon 7.1. Nisam vise imala odnose i mjesecnice su bila normalne, trajale su isto kao i prethodne. Ali me sad zbunjuju vene koje su mi se pojavila po grudima, nisu izrazene, da vire vam kroz kozu nego se vide i sve mi je odjednom plavo, isto tako imam i po nogama i trbuhu i to sam primjetila da mi se pojavilo nakon sto sam krenula u teretanu, pa ne znaam da li bi mozda zbog toga moglo biti ili je nesto drugo u pitanju. Menstruacije trebam dobiti 26.3. I osjecam lo da cu je dobiti, grudi me bole i osjecam se bas isto kao i kod prethodnih mjeseci prije menstruacije. Samo me zbunjuju ove vene po grudima koje sam dobila. Nadam se da cete odgovoriti u sto brzem roku. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za nika0007,
test na trudnoću bi sigurno bio pozitivan bez obzira kada se radi prema navedenim datumima odnosa (osim zadnjeg) da je došlo do trudnoće. Očito kod vas nisu redovite ovulacije, stoga bih preporučio da učinite hormonski status. Na pregledu će se vidjeti postoji li kakva cista na jajniku.