Da li je moguca trudnoca??

zabrinutam55

Postovani,
Naime pred tri tjedna sam imala seksualni odnos uz koristenje kondoma, ne znam dali su mi bili plodni ili neplodni dani. Oko 6. Ovog mjeseca bi trebala dobiti menstruaciju ali mi se pred tri dana pojavio smedi isjecak nekad popracen uz par kapljica krvi. Ne razumijem sto je to i dali postoji mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je korišten kondom kao kontracepcijska metoda trudnoća nije moguća. Prije tri tjedna bili ste u neplodnim danima.

JovanaM

Postovani,
poslednji nezasticeni odnos bez ejakulacije imala sam 26. januara 2017. (od 13. do 18. januara sam imala menstruaciju). Posle 7,8 dana bila sam kod ginekologa na vaginalnom ultrazvuku jer sam osecala neki pritisak ili bol u stomaku, ali mi je ginekolog rekao da on ne vidi nista i da je sve ok. Nakon toga dobila sam kada sam i trebala i februara i marta (dobijam na 27. 28. dan). Aprila takodje dobijem kada treba, na 27. dan, ali uglavnom mi je prva 3,4 dana (traje mi 6) menstruacija obilna, prateca jakim bolovima, gde bez leka diklofena ne mogu nista, ponekad i povracam od njega itd.
Sada aprila kada sam dobila, popila sam prvog dana dva diklofena, te i povracala od njega, i prvi dan je bila obilna menstruacija. Drugi dan sam isto popila diklofen, ali je vec od drugog dana menstruacija slabija, toliko da cak na ulosku ima bas nesto malo.
Posto sam ja od onih osoba sa negativnim mislima i cini mi se da sam sad pod stresom od toga da li sam trudna, mozete li mi reci, da li ima razlog za paniku da mozda nije trudnoca i da je ovo sve bila lazna menstruacija Ili je moguce da je stres vec prvog dana uradio svoje?
I recite mi, sada kada bih uradila test, da li bi ova krv koju imam dala pogresne rezultate? Nakon januara nisam imala odnose vise.
Unapred hvala na odgovoru.

AnaMarija2710

Postovanje!
imam 20 god nisam imala do sada seksualni odnos tacnije nevina sam, medjutim sa zarucnikom imam drugaciji odnos, zadovoljavanje.On je sa prstma na kojima je mozda bila tekucina prije sperme ili cak sperma (malo) dirao ulaz u vaginu (ali ne unutra) da li postoji mogucnost da zatrudnim.
Menstruacija mi je kasnila 3 dana pa je bila obilna medjutim nisam se u medjuvremenu sjetila da dosta trudnica imaju menstruaciiju , ali svejedno uradila sam dva testa i bili su negatvni. Imam mucnine danima ,bolove u donjem dijelu ( jajnci i dio gdje je pupak i dio gdje je materica) i cudan osjecaj u stomaku kao, bolnu desnu dojku i pojacan u vag sluz. Da li sam zaista trudna ili je neka jaca infekcija ili upala u pitanju ?

marko1996markan

Ovako ,Imao sam odnos sa djevojkom vanj njenih plodnih dana (zasticeni odnos prezervativom,a i pored prezervativa ejakulacija je bla van njenog polnog organa),takav odnos smo ponovili par puta isto vece,sa zastitom,10ak dana nakon toga smo imali odnos (znaci pred kraj ciklusa ,par dana,neplodni dani ),tada je jedan odnos bio nezasticen i koristil smo metodu prekinutog snosaja .Djevojka je mislila da je dobila 19og marta,kada je i treabala ,ali su to sve bili samo neki odlivi kako ona kaze .28.3. je uradila test na trudnocu (Clear blue) i bio je negativan,da bi danas (odnosno 10og aprila) ponovila isti test i pokazao joj je pozitivno , ojseca jake bolove u predjelu stomaka(tacnije jajnika ).Zanima me vase misljenje i da li vi mozete dati neku pretpostavku sta je u pitanju ?
Lijep pozdrav,Marko

marko1996markan

Da napomenem da djevojka ima redovit menstrualni ciklus u trajanju od 27-28 dana .

TetaXD

Pozdrav. Dečko i ja smo prije par dana imali spolni odnos sa zaštitom. Od tog dana imam stalne bolove u gornjem dijelu trbuha. Zanima me, zbog čega je to tako i da li je moguće imati te bolove ako smo imali malo grublji spolni odnos?
Lp.

ivanaa16

Vecer! Zanima me da li je moguce zatrudnjeti ako sam imala odnos sa zastitom 4.dan mjesecnice s time da je prvi put svrsio izvan mene u kondom, nakon 10 minuta smo uzeli drugi kondom i nastavili odnos i ponovo je svrsio u njega izvan mene. S time da je isao u tih 10 minuta mokriti i oprati spolovilo... kolike su sanse i da li imam razlog za brigu?

nika0007

Poštovanje doktore.Imam jedno pitanje za Vas.Inače imam neredovite menstruacije. Na primjer prošle godine u 9. i 10. mjesecu nisam dobila,pa sam dobila 14.11. pa dvaput u 12.mjesecu (2.12. i 24.12.),zatim 15.1. pa u 2.mjesecu nisam dobila pa sam dobila 27.3. i to jako obilnu menstruaciju.Imala sam zadnji odnos 29.3. Znači treći dan menstruacije pri čemu je partner 3 puta ejakulirao u mene,nakon svakog odnosa sam otišla na toalet da donekle to izbacim iz sebe.Zanima me po ovome navedenom da li je moguća trudnoća ako je partner ejakulirao u mene 3 puta u jednom danu ako mi je bio treći dan menstruacije koja je bila jako obilna?Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za JovanaM,
ukoliko niste imali odnose nakon januara sigurno niste trudni. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Ukoliko ne želite trudnoću, a imate bolne menstruacije preporučio bih hormonsku kontracepciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za AnaMarija2710,
budući da su testovi negativni sigurno niste trudni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za marko1996markan,
pošto je test pozitivan, radi se o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za TetaXD,
bolovi u gornjem dijelu trbuha nisu u vezi s nedavnim spolnim odnosom.

Ivo Balenović, dr. med.

Pštovana, za ivanaa16,
nemate razloga za brigu, trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana za nika0007,
prema navedenom šanse za trudnoću su minimalne, gotovo nikakve.

AnaRia

Poštovani,
Prije 2 dana imala sam zasticeni odnos(kondom) s deckom te je ejakulirao u meni odnosno u kondom.Prilikom vadenja penisa kondom je skliznuo i ostao u meni te smo ga nakon par sekundi izvadili bez problema znaci bio je na ulazu u rodnicu.Kondom je bio priljepljen tj. nije nista curilo iz njega( sadrzaj tj sperma je bila u kondomu) i nije pukao.Zanima me je li trudnoca moguca u ovom slucaju tj je li moguce da se jedan dio ipak razlio unutra.Neznam da li bi trebala ipak popiti "day after" pilulu ako nije prekasno.Lp

AnaRia

Da napomenem da je odnos bio 8. dana ciklusa a ovulacija bi trebala biti 13. dana...Ciklusi mi traju 26-28 dana

lexie123

Postovani,
dakle prije 3 tjedna imala sam tzv.seks preko odjece,mjesecnica mi kasni,uz to imam veliku zelju za hranom i ucestalo mokrenje.postoji li mogucnost trudnoce?

natalius

Postovani,
Odnos sa zastitom sam imala dva dana prije menstruaciju (neplodni dani). Nakon dva dana sam dobila kao sto sam i trebala, trajala je 5 dana i bila obilna prva dva dana. Ciklusi su mi redoviti 28-31 dan. Posto sam veliki panicar, nakon menstruaciju i nakon 18 dana od odnosa sam uradila test koji je bio negativan. Da li mogu da iskljucim trudnocu u potpunost?
Hvala puno! Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za AnaRia,
ukoliko ejakulat nije dospio u rodnicu trudnoća nije moguća. Ako Vam je ovulacija sigurno 13. dan, bili ste u neplodnim danima.