Da li je moguca trudnoca??

Plavaptica03

Je lii onda normalno da me grudi bole u ovom razdoblju ciklusa ? Nisam sigurna jesu li vece nego inace ali su grudi bolne . To pitam jer sam citala da je o prvi znak trudnoce pa nisam sigurna jel to ocekivano 10ak dana prije menstruacije. Ispricavam se sto sam dosadna ali zabrinuta sam

Ivo Balenović, dr. med.

Osjetljivost grudi ide u sklopu pms-a, samo na temelju toga se ne može znati da li se radi o eventualnoj trudnoći.

Marina26

Postovani
Pisala sam vam pitanje no nikako se nije prikazalo pa pisem sa novog racuna. Naime 15. 12 sam prestala piti yaz pilule nakon vise od 4 god koristenjA. 15.12 sam dobila menstruaciju. Iduca menstruacija uslijedila je 20.1.2018. Nadalje 31.1 imala sam analni sex te sam nakon 15-tak dana napravila test na trudnoću za svaki slučaj zbog pettinga i dodirivanja jer klasičnog sexa nije ni bilo. Test je bio negativan. Prije tri dana ponovo sam napravila test i opet negativan a menstruacija jos nije stigla. Nije mi iskreno jasno sto se desava i zanima me mogu li isključiti trudnoću te sto dalje. Napomenula bih kako sam za vrijeme drugog testa pola antibiotik klavocin ako je to ista znaci.

Katija15

poštovani,
imam 21 godinu, menstruaciju od svoje 14-e. ciklus mi traje 26-27 dana, redovit je, sa minimalnim odstupanjima od jednog ili dva dana. posljednju menstruaciju sam dobila 10.02., 28.02. sam imala odnos s deckom bez zaštite i on je ejakulirao u mene. zanima me postoji li vjerojatnost trudnoce i bi li trebala popiti tabletu za dan nakon, s obzirom da je proslo vec nesto vise od 24 sata?? hvala unaprijed

Marko_26

Poštovani doktore,
Cura mi ima 25 godina, 2 godine je pila pilule Lindynette 20 prvensteno radi izlijecenja policisticnih jajnika, a i radi same kontracepcije. Prije pocetka pijenja pilula je imala neredovite cikluse, a dok je pila pilule dobivala je redovito menstruacije tijekom sedmodnevne pauze. Doktorica joj je rekla da treba napraviti pauzu 3 mjeseca i tako je i napravila. Tijekom te pauze menstruacija je bila uvijek od 25 do 31 dana ciklusa, trajala je uvijek 3, 4 dana. Sada 4 mjesec kada je ponovno trebala poceti uzimati pilule 28 dan ciklusa dobila je rozo krvarenje koje kao da je imalo nekakav ugrusak koje je jedva trajalo 1 dan, s tim da je spolni odnos bio na 25 dan ciklusa sa ejakulacijom. Mislili smo da se radi o menstruaciji te je popila prvu pilulu, a krvarenja nije vise bilo. Imala je sve simptome nadolezece menstruacije, ali i dalje nista. Ima hipotireozu te pije takoder i tablete za stitnjacu te su joj hormoni sada u referentnim granicama. Napravili smo vec 3 testa na trudnocu i svi su negativni. Proslo je 10 dana od tog odnosa s ejakulacijom. Planiramo napraviti jos jedan test za par dana. Sto Vi mislite doktore o cemu bi se moglo raditi?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marina, prema navedenom trudnoću možete isključiti. Savjetujem da učinite analizu hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Katija, savjetujem tabletu za dan poslije, postoji mogućnost trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Marko, prema navedenom ne radi se o trudnoći. Najvjerojatnije je uzrok hormonska neravnoteža. Savjetujem da učini hormonsku obradu.

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je pocela 3.3. i zavrsila 7.3., 8.3. oko ponoc sam imala zasticeni odnos (kondomom) s partnerom. Ejakulirao je van i u kondom ali je bilo i po meni dolje. Sigurni smo da nije direktno ejakulirao u mene jer ga je izvadio na vrijeme! Postoji li mogucnost trudnoce ako je nesto ejakulata zarsilo na meni dolje? I je li ovaj datum takoder datum neplodnih dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos ste imali u vrijeme neplodnih dana. Nema razloga za brigu.

Soundofsilence

Dobar dan.Pijem yaz tablete,u bolnici su mi radili B-hCG hormon trudnoce i ispao je negativan.I test sam kući uradila i on je bio negativan.Medjutim pogledala sam ga dan posle i druga crta se pojavila.Da li sam mogla ostati trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Sigurno niste trudni.

ss0110

Postovani, imam pitanje vezano uz kašnjenje menstruacije. Zadnje dvije menstruacije su bile 12.1. i 9.2. Inace mi ciklusi traju 30-32 dana u pravilu (najčešće 30 i 31), ali je u 1.mj trajao 27 dana. Spolne odnose sam imala bez zastite 15.2., s zastitom(kondom) 20.2. i 24.2., i nadalje bez zastite 2.3., 7.3., s zastitom 10.3. i 11.3. Prilikom spolnog odnosa bez zastite i s zastitom decko nije ejakulirao u mene nego van mene. Pratim si uvijek ciklus i racunam plodne i neplodne dane pa tako i kombiniramo odnose s zastitom i bez, ali nisam racunala na ovoliko kasnjenje pa me zabrinjava da nisam krivo izracunala dane. Menstruaciju sam očekivala otprilike prije cetiri dana, ali ona se jos nije pojavila. Također imala sam normalne simptome koje imam inace pred menstruaciju (bol u grudima ma dodir, povremena bol u predjelu jajnika kao probadanje na nekoliko sekundi, razdrazljivost) i oni su trajali do pred koji dan i nestali su, a menstruaciju i dalje nemam. Takoder neznam da li je to jako bitno, oko 20.2. sam imala ispit i bila sam malo pod stresom da li cu ga proci i na kraju nisam pa me to koji dan mucilo, ali mislim da nisam bila pod prevelikim stresom. Zabrinuta sam zbog kasnjenja menstruacije jer sam ju maksimalno dobivala 32. dan, a sada je vec prakticki 35. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mala je mogućnost da menstruacija kasni zbog trudnoće. Vjerojatnije je zbog stresa. Ipak, preporučam da učinite test na trudnoću kako bi bili 100% sigurni o čemu se radi.

Rollypop

Postovani,
Cijenim vas trud da nam svima odgovorite na nedoumice i pitanja. Obzirom da trenutno nisam u mogucnosti napraviti pregled, molila bih za misljenje. Posljednjih godinu dana ciklusi su mi u razmaku 23-26 dana. Vodim evidenciju jer sam spolno aktivna, bez zastite. Predzadnji ciklus sam tijekom PMSa imala jako osjetljive dojke (otecene, bolne, svrbljive itd) i to je potrajalo i nekih 10 dana nakon mjesecnice.
17. dan ciklusa (posljednjeg ako se tako moze nazvati) sam primjetila krvarenje koje je bilo oskudno u odnosu na mjesecnice ali je potrajalo 3 dana (bio je dostatan 1 ulozak dnevno) i bez ikakvih drugih simptoma.
Ako iskljucimo ovo krvarenje na 17. dan ciklusa, sada mi kasni 2 dana i imam samo vodenasti iscjedak. Molila bih za misljenje - da li uraditi kucni test ili prvom prilikom otici na pregled? Kada je normalno ocekivati prve simptome ukoliko je doslo do oplodnje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinite test na trudnoću. Postoji mogućnost da je krvarenje koje ste naveli bilo implantacijsko. Prvi simptomi trudnoće se mogu osjetiti nakon implantacje zametka u maternicu, a to se dešava otprilike 7 dana nakon oplodnje.

Tida

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 15.02.2018., a spolni odnos s prekinutim snošajem 28.02., 03.03. i 11.03. Ciklus mi traje od 28 do 32 dana (prije 5mjeseci sam prestala uzimati Adexu). Bolile su me grudi i dobila sam prištiće kao uvijek prije menstruacije, ali menstuacija još nije došla pa me zanima jel moguća trudnoća? Kada bi bilo najbolje napraviti test? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema datumima odnosa mogućnost trudnoće postoji (ukoliko je dio ejakulata ipak ostao u rodnici). Test na trudnoću možete učiniti već danas.

Marina322

Postovani, naime posljednju menstruaciju sam imala 6.2., a ova mi kasni 8 dana jer mi je prosjecni ciklus nekih 33 dana. Naime, posljednji odnos je bio 23.ili 24.2., prvih nekoliko minuta bez zastite, a kasnije sa zastitom, do ejakulacije nije doslo. Panika me hvata, a u posljednje vrijeme jako slabo jedem (jednom dnevno) i pusim cigarete, pijem tablete za koncentraciju zbog obaveza.. a osjetim malo-malo kako me jajnici bole. Pomoc?!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mala je mogućnost da se radi o trudnoći. Savjetujem da učinite test.