Da li je moguca trudnoca??

acere5

Postovani,
cura mi je dobila menstruaciju 28.2. , i bila je na pregledu kod ginekologa 14.3, on joj je reko da bi trebala ovulirat za dan-dva, pa me zanima dali je moguca trudnoca jer smo imali odnos bez zastite 19.3.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ovisi kada je točno bila ovulacija. Životni vijek jajne stanice nakon ovulacije je oko 12 sati. Ako ovaj ciklus ovulacija nije kasnila ne postoji mogućnost trudnoće.

Marina322

Napravila sam test, kako ste rekli, koji je pokazao da nisam trudna, ali uporno kasni vec 9.dan, stvarno vise ne znam je li to od fakultetskog stresa, previse kave, cigareta, jednog obroka dnevno ili sto vise..

leptirica55

Postovani,
Menstruaciju sam imala 10.2 do 15.2, i nakon toga sljedecu 13.3. Imala sam nezasticeno spolni odnos za vrijeme menstruacije bez ejakulacija 16.3. Zanima me postoji li mogucnost za trudnocom? Zbog predejakulata i to. Posto su neplodni dani, a plodni mi tek pocinju 26.3 a ovulacija je 31.3.
Hvala puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marina322, vjerojatno je u pitanju stres. Savjetujem analizu hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana leptirica55, ne postoji šansa za trudnoću.

Nelicamarelica

Pozdravm . Imam 21 godinu i imala sam prvi odnos s deckom . On nije svrsio u mene. Ja sam svejedno sumnjicava jer sam dobila 11.3 i u plodnim danima sam . Zanima me dali postoji mogucnost trudnoce ?
I opcenito dali je potrebno da i zena svrsi da bi se zatrdunilo ? I moze li se zatrudnjet u nepolodnim danima ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u neplodnim danima nije moguća trudnoća. Nije potrebno da žena doživi orgazam da bi došlo do trudnoće.

sanidica

Postovani, poslednji ciklusi su mi se poremetili , na uzv i ginekoloskom pregledu je sve ok medjutim posto sam pila.4 meseca primolut nor i prestala sa tim meni se ciklus poremetio pa sam dobijala cesce nego sto je normalno. Doktor kaze da je sve ok i da treba da se organizam navikne, i da pored toga sto su mi ciklusi iregularni mogu ostati trudna pa mi je nudila pilule ako ne zelim.bebu medjutim nisam.ih uzela. Naime dobila sam 22.01. Do 25.01. Pa onda 09.02. Do 13.02. Pa onda 25.02. Do 28.02. Mislim da sam negde oko 1.03.imala nezasticen odnos i 21.03.da li je moguce da ostanem trudna ? Posto mi je menstruacija neredovna pojma nemam kad je ovulacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nemate redovite menstruacije ne može se znati kada nastupa ovulacija, tako da ne mogu odgovoriti na pitanje.

sanidica

Postovani , hvala u svakom slucaju. Da li je moguce da ja ovulacije uopste nemam s obzirom na poremecen ciklus ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to se jedino može dokazati određivanjem vrijednosti hormona progesterona u drugoj fazi ciklusa.

Brtee22

Postovani, zanima me imam spolne odnise sa curom i uvijek koristimo zastitu al zadnja 4 puta bez zastite ali uvijek pazim sto se toga ticee nikad ne svrsim u nju zanima me dali moze zatrudnit znaci nisam svrsio u nju ...ali uvijek postoji ono ali ako...dali moze tokom odnosa neki spermij uci u nju prije nego svrsim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko nije bilo ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da koristite zaštitu.

AnaM88

Postovani,

Zadnju menstruaciju sam dobila 25.02. Imala sam nezasiticen odnos drugi i treci dan menstruacije, ali decko je zavrsio vani. Nakon toga imali smo zasticene i sigurne odnose. Leđa me bole vec dva dana, trbuh u donjem dijelu... Je li moguce da sam trudna? Ili ce menstruacija tek doci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Poštovani,
Mjesečnice mi nisu redovite često kasne ili dođu nekoliko dana ranije,pa bi me zanimalo dali je moguće da će doći do začeća ili je došlo ako smo moj partner i ja imali ne zaštićene spolne odnose drugi dan mjesečnice i pritom je ejakulirao u mene?!
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, drugi dan mjesečnice je u vrijeme neplodnih dana, stoga trudnoća nije moguća, bez obzira na duljinu menstruacijskog ciklusa.

Tina1908

Poštovani,
Odmah na početku da Vam kažem da moji ciklusi nisu redoviti (40 dana traju odprilike). Prošli mjesec menstruaciju sam imala od 7.2 do 14.2 a dva tjedna nakon toga na dnevnom ulosku primjetila sam dvije kapi krvi (tamnije) no nisam reagirala na to nešto pretjerano. Ovaj mjesec sam imala menstruaciju od 17.3 do 22.3 no to je bilo ni približno kao što inače imam..jako slabo je išlo i jako tamna krv.
U donjem dijelu trbuha me stalno probada tj. Jajnici me bole, svako malo sam u wc-u (ne pijem puno tekucine), i žile su mi iskocile na grudima (na lijevoj je izraženije). Radila sam test (one step)..jedan s popodnevnim urinom i, jedan s jutarnjim,i na oba testa se vidjela crtica ali samo kad se covjek zagleda u test.
Moje pitanje je, je li moguća trudnoća? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedini siguran način da se ustanovi trudnoća je određivanje beta hcg-a iz krvi.