Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na način koji ste opisali nije moguće ostati trudna. Nema razloga za brigu.

ninuska08

Poštovani,

27.8. imali smo rizican odnos (pukao kondom), svrsio u mene a ja sam bila u plodnim danima. 9.9. mala kapljica krvi, 11.9. smedi iscjedak pri brisanju papirom. 11.9. sam dobila menstruaciju slabijeg trajanja i kraceg intenziteta nego inace. 13.9. dva negativna testa na trudnoću. 7.10. za svaki slučaj sam napravila jos jedan test koji je bio pozitivan sa slabo vidljivom drugom crticom. 9.10. i 10.10. smedi iscjedak pri brisanju. 9.10. negativan test. 11.10. dobila menstruaciju sa malo vise ugrušaka nego inace. U 11. mjesecu uobičajena menstruacija. U 9.mjesecu imala sam jaku upalu mjehura (esccherihia i enterokok) i upalu grla koju sam izliječila sa tri ture Klavocina. Ciklusi su od 26-30 dana. Inace nemam smedi iscjedak niti spotting prije menstruacije a u 7. i 8. mjesecu sam imala kapljice krvi tijekom ovulacije.
Je li moguce da sam u 9. mjesecu imala implatancijsko krvarenje a u 10. biokemijsku trudnocu te je crtica bila slabo vidljiva jer je beta pocela opadat? Od mogucih simptoma trudnoce imala sam velik umor, ucestalo mokrenje te bol u donjem dijelu leda no tada sam to pripisivala upali.

Kikiriki95

Interesije me da li je moguca trudnoca ako se na dan javljanja sljedece menstruacije javi samo bijeli iscjedak a ne menstruacija? Pozdrazumijevajuci da su redovni ciklusi od 28 dana. Lp

fusttina

Postovanje,
Menstruacija mi je neredovna zadnja dva mjeseca.. Zadnju sam imala 1.10.2017 e sada me zanima ovo. 30.10.2017. sam imala analni seksualni odnos. Osjetila sam bol i stavila prst unutra gdje je bilo neke tecnosti. Zatim sam nekoliko minuta stavila taj isti prst u vaginu. Da li je moguca trudnoca. Nije doslo do ejakulacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ninuska08, moguće da se radilo o biokemijskoj trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Kikiriki95, trudnoća je moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za fusstina, trudnoća na taj način nije moguća.

natalius

Postovani, danas 19 dan ciklusa mi se pojavio smedji iscjedak kao pred menstruaciju. Ciklusi su mi od 26 do 35 dana, tako da ocekivanu menstruaciju trebam dobiti za 7-10 dana odprilike.
Sta bi mogao da znaci ovaj smedji iscjedak?
U trudnocu ne vjerujem jer ZADNJI solni odnos je bio 17.08 (nakon toga nisam bila spolno aktivna) i nakon toga menstruacije su bile 22.08, 18.09, 14.10 i 13.11. Nakon svaka menstruacija u 8,9 i 10 mesecu sam uradila i testovi koji su bili negativni.
U 5 mesecu kad sam bila na UZV bilo je sve u redu, takodje i PAPA test je bio uredan.
Zanima me Vase mislenje o mogucoj trudnoci (sta ne vjerujem da je ikako moguca) i sta bi moglo biti uzrok ovog smedjeg iscjetka i sta ako danas ili sutra dobijem menstruaciju koja bi bas uranila (ako dodje to bi bio 20 dan ciklusa). Inace imam pms vec nekoliko dana. Prvi put mi se dogadja ovakvo nesto.
Hvala unaprijed! Lp

Arnel

Postovani, da li je moguca trudnoca ako je bilo trljanja spolnih organa s tim da je doslo do ejakulacije u kondom ali malo se naslo na vagini, cura je nevina ali su u pitanju plodni dani
Hvala unaprijed

margaery

Poštovani,
Ciklus mi inače traje 28-32 dana. Imala sam odnos 18. na 19. dan uz korištenje kondoma do kraja. Kondom nije puknuo. Po raznim forumima sam se načitala svega pa me zanima Vaše stručno mišljenje, je li pravilnom upotrebom kondoma moguca trudnoca? Drugo pitanje, imam policistične jajnike, ali svaki mj dobivam menstruaciju jedino što mi ciklus varira kako sam gore napisala te mi je moj ginekolog rekao da sam pogodan kandidat za endometriozu ( nije mi to bas objasnio ali sam nešto čitala ) i još da imam uleknutu maternicu. Smatrate li da bi mogla možda imati problema sa začećem u budućnosti zbog svega toga?

Unaprijed hvala!

Stana1312

Postovani doktore,
Imala sam menstruaciju 25.11. a zavrsila je 30.11. Dan poslije toga sa partnerom sam imala peting, da napomenem nevina sam. Nakon nekog vremena on je evakuirao po svom stomaku, ali dio je dosao u kontakt s mojom vaginom, odmah sam obrisala vlaznim maramicama. Veliki sam paničar. Kolika je mogucnost trudnoce iako su neplodni dani ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za natalius, najvjerojatnije se radi o slabijoj funkciji žutog tijele zbog čega dolazi do oskudnog krvarenja prije menstruacije. Može se liječiti primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa ukoliko bi se to ponavljalo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovai, za Arnel, mogućnost trudnoće je samo teoretska, gotovo ravna nuli.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za margaery, trudnoća nije moguća. Što se policističnih jajnika tiče oni ne uzrokuju endometriozu. Savjetujem da učinite analizu hormona da se utvrdi da li je Vaš hormonski status poremećen zbog policističnih jajnika. Ukoliko je uredan neće biti problema s trudnoćom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Stana1312, trudnoća nije moguća.

natalius

Postovani, hvala Vam na odgovor.
Sinoc je bio slabijeg intenziteta kremastog iscjetka, a danas je stalo, nema ga. Nadam se da nije nista ozbiljno.
Imam jos jedno pitanje. NKC mi je 26 a NDC mi je 34,da li moj ciklus spada u redovne cikluse? Na forumu sam procitala da na godisnoj razini odstupanja ne smiju biti veci od 10 dana za da ciklus bio redovan. A sam procitala i da odstupanja ne smiju biti veci od 5 dana na godisnoj razini. Sta je od toga tacno?
Hvala! LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, fiziološka odstupanja duljine menstruacijskog ciklusa su između 24 i 35 dana, što znači da imate uredne cikluse.

anka2912

Postovani,
zadnju menstruaciju sam imala 18.11. medjutim nezasticen odnos sam imala 2.12.prilikom kojeg partner nije ejakulirao u mene,ali se bojim preejakulacione tecnosti ,taj dan mi se pojavilo kao tackasto krvarenje,ali i 3.10. isto skroz minimalno da li je moguce da je to ovulacijsko krvarenje i je li moguca trudnoca nakon toga?

anka2912

i da,zaboravila sam da napomenem,da sam imala grceve i bolove kada sam osjetila da mi ide ta mala kolicina krvi,medjutim danas nema nista,molim vaz za brz odgovor,hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radilo se o ovulacijskom krvarenju i bolovima zbog ovulacije. Ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. U predejakulatu nema spermatozoida.