Da li sam trudna?

ivaslika

Doktore mengu sam dobila 30 dan ciklusa, a prošla prije mi je je bila 32 dan. ovu sam dobila u četvrtak 12.12 poslje podne me malo bolio stomak i bilo malo malo krvi zatim u petak me jako bolio i jako sam curila isto tako i u subotu, onda u nedjelju i ponedjeljak bilo je sasvim malo krvi i danas utorak 6 dan sam opet počela curiti jel sve uredu s mengom? inače trajanje mi je od 5-7 dana a danas je 6 dan i jako curim. Jel sve uredu?
a u subotu sam imala odnos sa dečkom pod mengom bez zaštite mozda je zbog odnosa pod mengom? imali smo odnos i taman je na vrijeme izvadio neznamo dal pri vađenju dal je svršio malo u mene. dal mogu ostati trudna? s time da je to bio 3 dan menstruacije? menstruacija mi je između 28-34 dana.
Zanima me dali je s mengom sve uredu i dali mogu ostati trudna na taj način s time da je bila menga?
Hvala vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

S menstruacijom je sve u redu. Odnos tijekom menstruacije nije opasan za trudnoću ako je ciklus manje više redovit.

olivetti

Poštovani,
početak zadnje mjesečnice bio je 17.11.2013. Ciklus mi traje 28 dana, većinom uredno. 9.12. imala sam odnos uz zaštitu no kondom je pukao. ne znamo kada ni kako, sve je bilo ''polako'', a pukao je gore na početku. Partner nije došao do kraja, ali nije sto posto siguran da mu nimalo nije ''pobjeglo''. Sljedeću mjesečnicu dobila sam 15.12., ali je oskudnija nego inače. jedan dan oskudna, drugi dan dosta jaka, dan danas još traje. Zanima me li da li postoji mogućnost trudnoće prije negoli se podvrgnem testu i pregledu te da li sam dobro izračunala da su to bili neplodni dani? Molim Vas da odgovorite što prije. Puno Vam hvala na odgovoru

tomislavajezabrinuta

pozdrav! molila bih vas za odgovor je užasno paničarim..menstruaciju imam već 5 godina,ali je i dalje neredovita,svakihmjeseci pol,dva..posljenju sam dobila prije mjesec i pol,na počtku studenog,i nakon završetka menstruacije,nakon tjedan dana,imala sam spolni odnos sa dečkom.koristili smo kondom,nije puknuo,svršio je izvan mene,dakle,ne bi trebalo biti sperme nigdje..ali ja sam postala užasno paranoična..danas sam dobila mesnstruaciju,ali je prilično slaba,oskudna,i užasno se brinem..postoji li mogućnost trudnoće uz sve navedeno? hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oliveti, radi se o menstruaciji. Ne treba vam test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tomislav ne radi se o trudnoći. Ciklus od dva mjeseca nije normalan i anovulacijski je.
Moguće je da se radi o pcos-u. Javite se na pregled i uzv.

Lillie

Poštovani,

posljednja menstruacija mi je bila 17.11. te već tri mjeseca zaredom dolazi na točno taj datum - dotad su mi znale biti i uranjene i zakašnjele, dakle ne mogu reći da imam redovit ciklus. Od zadnje menstruacije imala sam dva puta spolni odnos sa svojim partnerom, ali uz korištenje kondoma te je usto i ejakulirao u kondom izvan mene. Uvijek imamo tu praksu i dosad se nisam opterećivala ni s čim. Menstruacija je trebala nastupiti 17.12., dakle jučer, no jedino što je nastupilo su jači bolovi u donjem dijelu trbuha, u grudima te smećkasto-žuti iscjedak (ne mogu boju točno niti odrediti da budem iskrena) koji je pomalo gust, pomalo rijedak, a primjeti se tek malo na dnevnom ulošku ili pri obavljanju nužde. S obzirom na to da mi menstruacija ipak kasni, je li moguće da sam uz sve ovo što sam nabrojala trudna? Prije desetak dana sam počela imati standardne bolove u donjem dijelu trbuha i križa te grudi i sirasti iscjedak te sam se tada malo uznemirila, iako ne znam zašto. Razmišljam već danima o ovome te sam jednim dijelom svjesna da je nelogično ostati trudan uz ovaj način prakticiranje spolnih odnosa, a s druge sam strane dosta nervozna i čitam o svačemu što ima veze s time po Internetu i još se više uznemirujem. Također sam od prethodne menstruacije bila poprilično neispavana, umorna i nervozna zbog raznih obveza na fakultetu i tome slično te mi je jako hladno. Mogu li ovo smatrati tek histerijom i PMS-om ili se ipak trebam zabrinuti? Oprostite na ovako dugačkom postu, no smatrah kako je važno iznijeti sve detalje oko mog slučaja.

Unaprijed Vam puno hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom dakako da se ne radi o trudnoći. Ista će nastupiti za par dana. Ne trebate brinuti.

sunce3010

poštovani! ponovno se ispričavam na smetnji, trebam vaš odgovor da se smirim. znam da će zvučati suludo, ali molim vas odg. znači nakon onog što sam vam pisala i rekli ste da ne postoji šansa za trudnoćom, dobila sam menstruaciju. sljedeći mjesec s dečkom sam se opet dodirivala spolovima preko dosta tanke odjeće, također su mi bili plodni dani, a dečko je doživio erekciju. i nakon toga sam također dobila menstruaciju. e sad po izračunu trebam sutra dobiti, ali se uopće ne sjećam da sam ovaj mjesec imala iscjedak..danas mi je muka cijeli dan i trbuh mi je jako tvrd...e sad me zanima jel postoji mogućnost da sam unatoč menstruacijama trudna, neki pišu da su prva dva ili tri mjeseca u trudnoći normalno imali menstruacije? lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko trudnoća nije moguća na taj način. Lijepo se educirajte pa se javite ako trebate sa nekim ozbiljnijim pitanjem.

sunce3010

može li uzimanje antibiotika utjecati na kašnjenje menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala svakako može odgodit nastup menstruacije.

zabrinuta17

Postovani doktore u velikoj sam brizi. Od 5 mjeseca su mi se poremetili ciklusi. Prije su bili redoviti i trajali 30 dana...promjenilo se na 39..dobila sam mens 1.10.2013.. sljedecu 10.11.2013 i sad mi je jos nema a 26.12 je. nisam imala odnose u tom periodu znaci od 5 mj jer smo se ja i decko tako dogovorili...1.12. sam ga oralno zadovoljavala i on je na kratko vrijeme drzao penis pri korjenu...nije svrsio tada.. zanima me dali je moguce da sam ostala trudna tako sto je on mene odmah poslje toga prstenjario..dali je moguce da je na prstima bilo iceg(sperme) koju je on mogao prenijeti u mene...ne znam kada su mi plodni dani jer se sve poremetilo..trbuh me uzasno boli i kao da cu dobiti ali nje nikak...jako sam u strahu...napominjem napravila sam test(prima stick) 21.12 i bio je negativan...dali je i dalje moguce...nez stvarno sto da mislim. Nadam se brzom odgovoru

Tinnaa

Poštovani,zadnu menstruaciju sam imala 17.11...a prošli spolni odnos 23.11 partner je svršio vani,tokom većine mjeseca me prati tamnosmeđi iscjedak..smenstruacija mi još uvijek nije stigla,grudi me već dugo bole,i bradavice su mi tamne,osjećam težinu u jajnicima, brine me što je taj smeđi iscjedak jako obilan,ima malo sluzi i mrvičast je...brine me šta bi to moglo biti???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta o kakvoj trudnoći govorite.? Kojim načinom bi ostala trudna?
Savjetujem pregled i uzv vjerovatno se radi o anovulacijakom ciklusu i pcos-u pa posjetite ginekologa za terapiju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tinas radi se o upali u rodnici. Posjetite ginekologa.

Tinnaa

Poštovani menstruacija nije stigla,osjećam veliku bol u grudima i jajnicima a sada se pojavljuje sluzavi iscjedak,cijelo vrijeme imam osjećaj kao da ću svaki tren dobiti,dali je to normalno??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Dakako da je normalno.

Tinnaa

poštovani menstruacija još nije stigla po mojoj procijeni kasni već 25 dana,test sam prošli tijedan napravila i bio je negativan,već 25 dana me sve boli koda će doći a posebno jako desni jajnik i grudi,prvo ste rekli da se radi o upali u rodnici,a sad sam primjetila i gljivični iscjedak o svrbež,može li to toliko odgoditi stvari,strašnu težinu osjećam u jajnicima,dali da ponavljam test ponovno iako sam ga radila nakon 20 dana od kasnenja,znala mi je menstruacija kasniti ali maximalno 20 dana i niakda uz ove bolove??Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate upalu u rodnici koja je uzrokovana vjerovatno gljivicama.
Ne trebate ponavljati test. Ne radi se o trudnoći. Savjetujem vam sutra pregled i UZV.

Nazad
1 ... 55 56 57 58 59 60 ... 99
Naprijed