Da li sam trudna?

ivaa01

Poštovani,

ovakva je situacija, prije 24 sata sam se upustila u nešto što me sada poprilično zabrinjava. Dečko je ušao u mene i to samo vrhom, dva puta na koji sekundu, a zatim ga izvadio. Prije toga je dva puta svršio, bez da je uopće bilo spolnog odnosa, kada smo se upustili u ovo što sam navela, penis nije bio vlažan, niti je na njemu bilo vidljive i osjetljive tekućine...moje pitanje je, da li je moguće zatrudnjeti na ovakav način? Znači, bez da je bilo spolnog odnosa. Molim za Vaš što hitniji odgovor i unaprijed se zahvaljujem

ivaa01

Zaboravih napisat da su mi plodni dani...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na taj način nećete zatrudniti.

Joci

17.07 sam imala odnos.. Nakon 7 sati sam popila vikelu.. Menstruaciju sam trebala dobiti 02.08. a dobila sam 23.07, ali je bila drugacija, nekako rijetka i tamnija, i tek od drugog je bila kao i obicno. Imam li razloga za brigu, da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna. Rezultat je to postkoitalne pilule. Savjetujem vam kontraceptivne pilule na duži period jer je to bolji način da se zaštitite od trudnoće.

Ana*

Poštovani!
Menstruaciju sam dobila 29.7. i trajala mi je do 3.8. zadnji dan menstruacije imala sam po prvi puta spolne odnose sa dečkom, nismo imali nikakvu zaštitu i nije svršio u mene. Kolika je mogučnost da ostanem trudna? I što mi je činiti? Menstrualni ciklus mi je redovit, svakih 29-33 dana. Pošto mi je to bio prvi spolni odnos jako sam zabrinuta, jer nisam spremna na djecu. Hvala unaprijed i ispričavam se ako su ovakva slična pitanja već bila.

hvkvanja

Poštovanje,

zadnju menstruaciju dobila sam 2.7., mjesečnica mi traje 6-7 dana., a ciklus varira od 30-40 dana. 12. i 13.7. imala sam zaštićen odnos (kondomi), ali je dečko na početku par puta ušao bez kondoma. Menstruacija mi kasni, iako još postoji koji dan prostora da dođe... Užasno se brinem... Nemam nekih simptoma trudnoće, osim povremenih bolova u trbuhu i ocrtavanja vena oko bradavica (nisam sigurna jesu li prije bile toliko izražene). Svega me strah pa ne znam pridajem li pozornost i nečemu čemu ne bi trebala... Napravila sam test 31.7. u poslijepodnevnim satima i bio je negativan.

sad imam li razloga za brigu? i jesam li test napravila prerano?

hvala na razumijevanju!

Joci

Hvala Vam puno na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Ana. Zadnjidan menstrualnog ciklusa spada u neplodne dane. Tada ne možete ostati trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana (hvkvanja)
Mislim da niste trudni i da će Vam menstruacija stići svaki čas. Ciklus Vam je neredovit i nije normalno da Vam dolazi na 40 dana.
Savjetujem da se iza menstruacije javite na ginekološki pregled i UZV. Za vas bi bila idealna primjena kontraceptivnih pilula, prvenstveno da Vam se ciklus dovede u normalne okvire, a također kao zaštita od trudnoće.

s@r@

evo ovako.. prije točno dva tjedna sam imala nezaštičen spolni odnos sa dečkom, koji nije trajao ni minutu.. prekinula sam ga, jer me strah trudnoće, a bili su mi i plodni dani, jer mi ciklusi i nisu tako redoviti.. mjesečnica mi je kasnila 3 dana, ali prije nego što sam ju dobila, jako sam se živcirala jesam li trudna ili ne, plakala sa, nisam mogla spavati... dobila sam ju, ali sam se ipak nastavila živcirati, jer sam čitala na netu, da postoji "lažna" mjesečnica.. evo, danas mi je peti dan, prva tri dana mi je bila obilna, a jučer i danas jako slabo.. iste je boje kao i inaće.. već dva dana imam česte vjetrove.. i stalno me hvata panika jesam li trudna.. čitala sam da su vjetrovi simptomi trudnoće.. imam li razloga za brigu?? i dali je moguće nakon dva tjedna da se pojave određeni simptomi trudnoće? ili može mjesečnica biti slabija radi velikog stresa?? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kod Vas se nikako ne radi u trudnoći. Ne trebate biti zabrinuti.

s@r@

i još sam zaboravila napisati da me bole jajnici.. možda od neke upale ili tako nešto?! stvarno sam se jako zabrinula jesam li trudna..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam Vam na pitanje.

tinavrsi2

poštovani,

posljednju menstruaciju sam imala 14.07. i trajala mi je 6 dana. inače uzimam triquilar tablete i novu kutiju sam trebala započeti piti 19.07. no bila sam spriječena te sam iz tog razloga u srijedu 20.07. uzela 2 tablete, jednu u 17h, a drugu u 20h.
spolne odnose sam imala u subotu 22.07. i ponedjeljak 25.07. bez zaštite. da li je moguće da sam trudna?

srdačan pozdrav

maped

Poštovani,
prije neki dan ja i partner imali smo tzv. 'suhi seks' ili 'seks preko odjeće'. Kasnije sam uočila malo sperme na odjeći. Moje je pitanje da li sperma moze putovati preko odjeće i da li tako mogu ostati trudna?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, (tinavrsi) nikako niste trudna. Dalje nastavite uzimati pilule prema propisanoj ustaljenoj shemi uzimanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na taj način nećete zatrudnjeti. Savjetujem da malo pročitate naše postove, jer su edukativni te će te u njima pronaći odgovore na dosta pitanja koja vas muće.

crvenosrce

Poštovani,
imala sam mjesecnicu 12.5., zatim 8.6., zatim 28.6., pa 18.7. po tim ciklusima bi trebala dobiti menstruaciju u razdoblju od 7.8. do negdje 14.8....imala sam spolni odnos 24.7. i decko nije svršio u mene, ali nismo koristili nikakvu zaštitu...obicno mi menstruacija traje nekih 5, 6 dana...dakle pocetak je bio 18.7. a završila mi je 23.7. ujutro....da li je mogucnost trudnoce velika???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu odgovoriti naravno hipotetski da nije, uz ogradu jer Vam ciklus dosta oscilira.

Nazad
Naprijed