Da li sam trudna?

tinavrsi2

puno vam hvala na odgovoru, još me zanima da li je točno da kontracepcijske tablete djeluju i tijekom pauze?
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, djeluju.

Lota

Poštovani,

Imam sve simptome kao i prije 2 godine kad sam bila 1.puta trudna.Bolovi u leđima,pojačani isjedak,glavobolju,mučnine...iako se štitimo kondomom,i još uz njega prekinuti snošaj.Imam prilično neredovite cikluse((21-31 dan)...Napravila sam danas test na trudnoću(Intim plus) 2 dana prije očekivane menstruacije prema najeduljem ciklusu.,i negativan je,ali ja i dalje ne vjerujem tim testovima...Ginekologica mi je na godišnjem.Dal da idem privatno,ili ovo mogu biti i simpotmi pred menstruaciju??Možda mi se nešto poremetilo jer sam i na dijeti??
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da niste trudna uz zaštitu koju ste naveli. Savjetujem da ne brinete, te da eventualno ponovite test na trudnoću za 2-3 dana ako menstruacija ne dođe. Ne trebate ići za sada na nikakav ginekološki pregled.

suz@na

Prije malo više od dva tjedna imala sam odnos sa dečkom, odnos je na početku bio zaštičen, ali smo ga prekinuli, što znači da uopće nije svršio.. nakon pola sata, probali smo bez kondoma, ušao je nekoliko puta, što znači da je trajao manje od minutu.. prekinuli smo ga jer se bojim trudnoće.. prema mojim računanjima, onda su mi bili plodni dani.. mjesečnica mi je kasnila četiri dana, iako nekad zna biti neredovita.. radi tog kašnjenja počela sam se živcirati, manje sam jela, plakala sam... I napokon sam ju dobila.. prva tri dana je bila obilna sa komadićima tkiva, sljedeća dva dana dosta slabija, a šesti dan je gotovo nije ni bilo.. čitala sam po forumima da u trudnoći postoje “lažne” mjesečnice, pa sam se uplašila da je možda došlo do trudnoće.. nemam nikakvih simptoma, osim što u zadnjih nekoliko dana imam česte vjetrove, a čitala sam da je I to jedan od simptoma trudnoće.. I osim toga od jučer imam oskudan bijeli iscjedak nakon male nužde I bole me jajnici već skoro dva tjedna.. jeli to od neke upale I imam li razloga za brigu da sam možda trudna?? sad

loorraa123

postovani.. nova sam i nesnalazim se bas ali imam pitnja koje me jako muci cjeli mjeses. mjesecnica mi je redovita zadnja je predzadnja je bila 14.6 a zadnja 15.7 i zadnja mi je trajala samo 2 dana a inace traje po 4,5 nakon ta dva dana sam imala smedi iscjedak i sad se zadnjih dana osjecam stalno umorno i cjela sam nekako natecena i bole me grudi.. dali to znaci da sam truda??imace ja i zarucnik radimo na bebi.. hVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Suzana.
Kod Vas se radilo o normalnoj menstruaciji, nikakvoj "lažnoj". Dakle trudna niste.
Što se tiče bolova, vjerovatno se radi o upali u mokraćnom sustavu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ima nekih simptoma koji su doduše nespecifični i koji bi mogli ukazivati na ranu trudnoću. Naravite test na trudnoću svakako.

suz@na

hvala na odgovoru.. zbunili su me ti učestali vjetrovi.. jer sam pročitala da je to jedan od najranijih simptoma trudnoće.. jeli moguće da mjesečnica kasni radi stresa i da zato bude malo slabija nego inaće??

suz@na

i zaboravih napomenuti, kako često podrigujem.. omg

u strahu

Poštovani prije 5 dana imala sam nezaštičeni odnos s dečkom,a dva dana prije mi je završila menstruacija. Dečko je svršio u mene,a predugo mi je čekati do sljedeće menstruacije,pa me zanima nakon koliko dana mogu napraviti test za trudnoću? Sva sam u panici i moram što prije znati dali sam trudna ili ne

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana test na trudnoću možete napraviti u vrijeme očekivane menstruacije, nikako prije.

ivaa01

Poštovani,

zanima me je li moguće osjetiti ikakve simptome trudnoće 10 dana nakon odnosa? Trebam dobiti menstruaciju, ali osjećam bolove u leđima te ponekad probadanja u donjem dijelu stomaka, napuhanost i lakšu bol u preponama...kao da sam i osjetljivija na mirise. Trebam li po Vama biti zabrinuta ili su ovo simptomi nadolazeće menstruacije? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

suz@na

ne znam dali ste vidjeli moju zadnju poruku.. možete mi odgovoriti na pitanje??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Suzana.
Kod Vas se nikako ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Iva, svakako da to mogu biti simptomi rane trudnoće, npr. smtenje pojedinih mirisa, gađenje hrane i mogu se javiti u periodu koji ste naveli.
Ako izostane menstruacija nrapravite test na trudnoću.

mikica55

Postovani,

danas mi je 35. dan ciklusa, a obicno mi ciklus traje 28 do 30 dana. Zadnju menstruaciju sam imala 09.07.2011. Od 23.07, pa do dan danas, imam nezasticene odnose, radimo na bebi. Ja sam vec nakon 1.dana izostanka menstruacije, tj. 31. dan ciklusa uradila test na trudnocu, ali je bio negativan (radila sam navecer, ne kako su mi rekli, da bude prva jutarnja mokraca). Simptoma nemam skoro nikakvih, ni da trebam dobiti, ni da sam trudna. Jedino sto imam konstantno je neka tupa bol u donjem dijelu trbuha i glavobolju. Mene zanima da li je moguce da je test pogrijesio ili da jednostavno nisam trudna, vec da imam neku upalu. Jos nisam bila kod ginekologa, jer sve kontam da cu ipak mozda dobiti.

Hvala unaprijed na odgovoru.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ponovite test sutra ujutro iz prve jutarnje mokraće. Ako je negativan pričekajte menstruaciju još nekoliko dana da dođe.

MarinaOS

Pozdrav

Moja situacija je sljedeca.

Vec 10 mjeseci sam na Dianama, u 7 mjesecu mi je menstruacija bila normalna - stigla na vrijeme, moglo bi se reci tocno na sat.

Zadnju tabletu blistera popila sam u nedjelju( 31.7.) i onda je trebala nastupiti 7-dnevna pauza, u pon.( 1.8.) dogodila se ejakuacija u mene.

Menstruaciju sam trebala dobiti u nedjelju (7.8.) - pojavilo mi se slabo krvarenje od 2 dana, imala sam normalne predmenstrualne bolove i sve. Sad imam česte glavobolje, , jako sam osjetljiva na mirise i cesto mi dode da bi trcala povracati, vrti mi se u glavi.

Da li postoji mogucnost da sam trudna iako koristim Diane, kao sto sam i napisala iako sam sve tablete popila moglo bi se reci na minutu tocno?

P.s. Zaboravila sam napomenut da sam nakon zadnje mensturacije imala Candidu i koristila sam Canesten kremu. Da li zbog toga krvarenje ovog mjeseca moze biti toliko slabo? Također sam 2 tjedna prije mjesečnice provela na moru , da li tako kratka mjesečnica moze imati veze sa promjenom klime?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna ako ste uzimali Diane redom bez izostavljanja pokoje tablete. Svakako da promjena klime ima veze sa menstruacijom.
Ne brinite. Nastavite dalje sa Dianama prema propisanoj shemi uzimanja.

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 99
Naprijed