Da li sam trudna?

seraphine

Poštovani,
naime menstruacija mi kasni 4 dana i za sad to kašnjenje pripisujem stresu pred nadolazećim ispitnim rokovima na fakultetu međutim ne isključujem ni mogućnost trudnoće jer se partner i ja koristimo metodom prekinutog snošaja te smo svjesni potencijalnih posljedica (a ovo je i prvi put otkako imam menstruaciju da mi kasni više od 2 dana). Osim izostanka menstruacije, drugih simptoma nemam ili ih barem nisam primjetila - jedino što sam par puta osjetila kao da ću dobiti menstruaciju ali to bi potrajalo nekoliko minuta i prestalo (čak me ne bole ni grudi što mi je obično prvi znak da ću dobiti). S obzirom na stres koji osjećam htjela bih popiti Persen - tabletu na biljnoj bazi za smirenje i lakše spavanje pa me zanima da li bi uopće bilo pametno konzumirati bilo kakav lijek? Mislila sam ako probam smanjiti stres možda mi i prije dođe menstruacija, a s druge strane nisam sigurna je li to pametno zbog moguće trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete popiti persen. Pod broj jedan , napravite test na trudnoću. Ne mislim da se radi o trudnoći.

previse zabrinuta

Postovani,imala sam menstruaciju 4 januara,odnos s deckom sam imala odmah po zavrsetku menstruacije,nije ejakulirao u mene,znaci prekinuti snosaj!Medjutim,vec nakon 6- 7 dana po zavrsetku menstruacije,pocela sam osjecati bolne grudi,bol u lijevom jajniku ,gornjem dijelu trbuha.Bolovi u jajnicima i trbuhu su prestali vec nakon 2-3 dana,a bolne grudi su i dalje.Jel moguce da su to bili simptomi ovulacije ili neke upale,ili je ipak moguca trudnoca?Imam i male mucnine,ali nemam vrtoglavice,povracanja,ne mokrim cesto...Molim Vas da mi mi odgovorite,sljedecu menstruaciju trebam dobiti pocetkom februara..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana bol u grudima je odraz hormonskih zbivanja u organizmu.
Mislim da se ne radi o trudnoći.

bojana1854

Molim za pomoc.. Naime bila sam danas kod ginekologa, spavala sam sa deckom za novu godinu imala sam neke simptome medjutim sad ih vise nemam i dobila sam menatruaciju skoro.. ali da budem sto posto aigurna otisla sam na ultrazvuk, i rekla mi je da se jos nemoze vidjeti dali sam trudna ili ne.. i.kad je pogledala vidjela je kao neku rupu, i rekla je da.postoji mogucnost da sam trudna.. a prije nekoliko sam uradila testove i bili su negativni... sta vi mislite o tome? brinem se jako, hvala unaped happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ta rupa je vjerovatno gestacijski obruč.
Napravite beta hcg iz krvi i to će biti najvjerodostojnije.

lucemala

Poštovani!
Imala sam spolni odnos sa dečkom 27.12. prošle godine i koristili smo kondom i svršio je i sve je ostalo u kondomu i dobila sam menstruaciju tokom tog spolnog odnosa. Ovaj mjesec mi kasni mestruacija 2 dana i zabrinuta sam zbog toga jer je uvijek bila redovna, ali osjećam bol u trbuhu već duže vrijeme(3tjedna), a sad sam počela osjećat i bol u grudima i leđima. pa me zanima dali sam trudna ili je nešto drugo? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postaljajte pitanja na više mjesta. ODgovorio sma vam.

bojana1854

A sta to znaci taj gestacijski obruč? :/
Hvala vam happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obruč u kojem se razvija trudnoća.

matija899

ljep pozdrav, evo ovako ,imam jedan problem,naime dobila sam menstruaciju 19.01 koja je trajala do 22.01 , 23.01 sam imala spolni odnos sa dečkom kod kojeg je puknuo kondom a da nismo primjetili i sperma je ostala unutra ,sljedeći dan sam imala okusdno krvarenje koje je trajalo nekoliko sati , ovulacija mi je bila 27.01 ,ima li šanse da sam trudna i što da činim??nikad nisam bila kod ginekologa ,imam 17 godina , ako sam trudna morat ću pobacit pa bi htjela što prije ....inače imam neredovite menstruacijske cikluse koje variraju oko 25,26 dana ....hvala

Uplašena.25

Poštovanje. happy

Čitala sam sve Vaše odgovore ali opet želim da meni odgovorite na neka pitanja.
Situacija je ovakva... Moj momak i ja nikad nismo imali odnose, ali smo imali praksu da zadovoljavamo jedno drugo.
Jedne prilike, nakon što sam ga oralno zadovoljila, i nakon ejakulacije, spermu smo obrisali vlažnim maramicama. I nakon toga smo se dodirivali spolnim organima. Znači samo trljanje splovila o splovilo na kratko vrijeme (minut možda). Nije bilo penetracije, niti je on ejakulirao. Kaže da nie ni blizu toga bilo. I taj dan je meni bio 1. dan menstruacije. Čitajući dosta toga na internetu totalno sam se užasnula.. Neki kažu da se na taj način može ostati u drugom stanju, da čak ni menstr. nije sigurna itd. Znam da neke žene koje imaju neravnomjerne cikluse mogu ostati u drugom stanju i tokom menstruacije, ali me zanima da li ja na ovaj način mogu ostati trudna? Moji ciklusi su redovni. A pošto se ovo sve desilo 15.12.2012. g. dugo sam iščekivala menstruaciju jer sam se plašila. i došla je na vrijeme 14.1.2013., trajala 6 dana kao uvijek, bila obilna kao i uvijek.. ali opet onaj đavo uvrti svašta u glavu pa me zabrinulo i eto... U zadnje vrijeme nemam apetit, gladna sam ali na planetu nema toga što bih mogla zamislit da jedem.. Da li je to zabrinjavajuće? Opet ne mogu čekati da dođe ta druga menstruacija. Počela sam zagledati u trbuh, da li raste, da li je tvrd itd... Užasno se bojim sad Molim Vas, riješite me dilema.

Unaprijed hvala. Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana matija ne radi se o trudnoći. Ovaj mjesec nećete zatrudnjeti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, trljanjem se ne ostaje trudan. Ne brinite.
Pošto se još morate educirati bolje da na trljanju ostanete te ćete biti sigurna da nećete zatrudnjeti.

matija899

Puno vam hvala. Zanima me jedino ovo krvarenje dan nakon spolnog odnosa tj.dva dana nakon menstruacije,sto bi to moglo biti ?? Te koliko sperma moze zivjet unutar vagine ?

matija899

desio mi se danas jedan problem , ujutro kad ustala na wc,izvrtjelo mi se u glavi i došla mi mučnina(povraćala sam) ,zanima me dali je to povezano sa mojim pitanjem koje sam postavila ovdje jučer sad hvala

previse zabrinuta

Postovani doktore,pisala sam Vam vise puta vec do sad.Pisala sam da me grudi bole vec od 12 dana ciklusa,imala sam odnos odmah iza menstruacije i decko nije svrsio u mene,prekinuti snosaj je bio.Medjutim zadnjih 10-tak dana pojavila mi se mucnina,s tim da to nije mucnina da povracam i da mi se gadi neka hrana,nemam povecan apetit,nemam vrtoglavice.mokrim 6-7 puta dnevno,i sinoc mi se pojavile navale vrucine,nemiran san,neki bolovi u nogama,malom stomaku kao da cu svaki cas dobiti,bubuljice mi izbijaju zadnjih dana..jel moguce da su to sve simptomi pms ili je ipak moguca i trudnoca,trebam dobiti 4 februara.Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru...

ananana11

Postovanje,
zadnji nezasticeni spolni odnos imala sam 20.10.2012., od tada sam tri puta dobila menstruaciju. zadnja menstruacija bila je 29.12.2012. i kasni mi dva dana. moj ciklus je inace redovit i kasnjenje menstruacije mi se nikad prije nije dogodilo. citala sam članke o tzv. ''laznoj menstruaciji'' sto me navelo da jucer ujutro napravim test. nisam ga radila s prvom mokracom, ali je bio negativan. zanima me postoji li mogucnost trudnoce i da li se trebam konzultirati s ginekologom ili jednostavno pricekati menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, krvarenje je posljedica vjerovatnog grubljeg odnosa.
Spermiju mogu živjeti u organima žene 72 sata i dulje.
Matija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Previše zabrinuta ne umišljajte si.
Postoji u ginekologiji jedan potemećaj ka kojem polako idete a zove se pseudocieza ili umišljena trudnoća.
Trgnite se malo.

Nazad
1 ... 35 36 37 38 39 40 ... 99
Naprijed