Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovanja dunjica, šansa za trudnoćom postoji. Najčešće se neplanirana trudnoća i događa kod nerediovitih ciklusa.

bojana1854

A jeli moguce da trudnica prvoj ili drugoj nedelji dobije krvarenje/menstruaciju??
Hvala puno happy

očajnanakvadrad

Poštovani,obracam vam se vec ocajna
i zabrinuta. Naime,rodila sam prije
nepunih 5mj i dojim,menstruacije jos
nema. Odnosi sa partnerom su bili
vecinom sa zastitom,a kad je nije bilo
prakticirali smo prekinuti snosaj! Prije par
dana imala sam zelucanu virozu
popracenu jakom
glavoboljom,mucninama i proljevom,ali
evo,i nakon 5 dana mucnine su i dalje
tu,popracene proljevom,i uzasno se bojim
da sam opet trudna! Sto vise razmisljam
o toj mogucnosti,mucnine su jace,postoji
li ikakva mogucnost da ipak nisam
trudna?! Molim vas odgovor!!!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana bojana to nije menstruacija već krvarenje u ranoj trudnoći.

lucy1591

U prethodnom upitu sam zaboravila navesti da je dečko ušao par puta i bez kondoma,no nije bio ni blizu ejakulacije.Postoji li tada ikakva vjerojatnost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

Ja1812

Zadnju menstruaciju dobila sam 23.12.2012 i trajala je nekih pet dana.31.12.2012 sam imala prvi spolni odnos u životu i previše me je bolilo.Imali smo zaštitu no u jednom trenutku kondom je ostao u meni pa sam ga vadila.Dečko nije svršio.Ciklusi mi traju oko 28,29 dana.Ali bojim se jako.Moji ukućani su imali gripu ovih dana i ja sam dobila proljev i svaki dio tijela me je bolio.Sada,tjedan dana prije menstruacije osjetim simptome PMS-a.Grudi me bole,uriniram kao i prije ali kao i uvijek prije menge mokraća mi potamni malo.Ovulacija mi je bila normalna.Ali odma dan nakon spolnog odnosa osjetila sam jake bolove u jajnicima koji još traju.Stres mi se povećava svake sekunde i neznam što da radim.Grudi me bole ali samo kad ih pritisnem malo iii inače jako rijetko obavljam veliku nuždu ali sada je sve rijeđe..jednom u dva dana ako i toliko.Jedem sasvim normalno kao i prije.Kolike su šanse da sam trudna? Molim vas pomozite mi,jako je hitno.Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse za trudnoćom si nikakve. Ne umišljajte si.

laaa

Postovani, za vrijeme plodnih dana sam sa partnerom imala predigru,potpune penetracije nije bilo,moguce je da je penetrirao najvise 1-2 cm...kada je osjetio da ce ejakulirati,odmaknuo se i ejakulirao po stomaku pri cemu postoji sansa da se mala kolicina ejakulata slila i dosla do rodnice. Nismo nikada imali spolne odnose.Imam redovne mensturalne cikluse u trajanju od 28 dana,i trebala bih dobiti 20.01. Postoji li sansa za trudnocom i ako da, da li je rano da 20.01 uradim test?Imam povremene mucnine,slabe vrtoglavice i stalnu bol u donjem dijelu stomaka,a inace imam bolne mensturacije. Hvala Vam na odgovoru i pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne brinite, dobit ćete na vrijeme .

Buhtlica

Poštovani,

imala sam nezaštićen odnos gdje je partner svršio u mene 16.12... 18.12. sam dobila menstruaciju. Inače mi ciklusi traju od 31-35 dana. U tom periodu zbog upale grla sam pila Augmentin antibiotike... S obzirom da mi se poremetio pH, koristila sam Canesten 3 vaginalete te Feminella Vagi C... Sada pijem Noflox 400, jer imam upalu mokraćnih kanala. Menstruaciju nisam dobila... Imam gusti žuti iscjedak... Ne svrbi me ništa... Mogu li taj žuti iscjedak povezati sa upalom ili? I zanima me može li se eventualna trudnoća vidjeti na trakicama za urin pri redovnom pregledu urina?

Hvala na odgovorima!
Lijep pozdrav!

TheLousica

Postovani,
Inace bi se obratila svojij ginekologici no na putu sam ,vec danima ludim.
Naime, zadnju menstruaciju imala san 8.12., te se 29.12. dogodilo nesto cudno. Tog xana osjecala samkao da cu dobiti i uistinu se pojavio smedi iscjedak, nije. io oskudan. Sljedeceg dana bio je crven kao kad imam menstruaciju i sljeda dva danaopet smedi iscjedak, nemogu reci da je obilan al bilo ga je, kao zadnja dva dana mjesecnice.
Zbunjena sam jer neznam dali je to bila uranjena menstruacija. Inace mi ce mi mjesecnica dolazi redovito, zna kasniti koji dan, a nekad i vise ako sam po stresom. Nikad nije uranila. S deckom dvije godine koristim prekinutj snosaj. Uvijek pazimo, znamo sve o tome. Ja sam po nekoj logici stvadi "pravu" menstruaciju ocekivala prije 10 dana, pa po toj istoj logici mi kasni 10 dana. Uzasno sam zivcana sto neznam jeli ono 29.bila menstruacija. Neki dan sam napravila test na trudnocu i bio je negativan. Mozda da napravim jo jedan? Inace kroz 12. Mj. Sam radila puno i bila pod stresom. Smedi iscjedak mi se zna nekad javiti ali u plodnim danima i trajao bi 1 dan, ali vrlo rijetko se to dogodi. Ovaj put je trajalo 4 dana. Sto vi mislite? Zbog ovoga sam pod dodatnim stresom...

TheLousica

Zaboravila sam napomenuti da san oko 28.12. Uzimala aspirine jer sam bila prehladena. Eto... nadam se vasem odgovoru. Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana buhtlica. Rutinskim pregledom urina ne može se vidjeti trudnoća.
Iscjedak je najvjerovatnije povezan sa uzimanjem antibiotika tj. valjda se radi o gljivičnoj infekciji.
Napravite test na trudnoću ako vam kasni menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana thelousica
Ne radi se o trudnoći jer bi test bio debelo pozitivan.
Premda mislim da se nije radilo o menstrualnom krvarenju.

joja123

Poštovani!

Zabrinuta sam jer mi menstruacija kasni već 7-8 dana. Imala sam s dečkom spolni odnos bez zaštite, tj. prekinuti snošaj. Prije par dana na gačicama primjetila sam neki tamni iscjedak. Zabrinuta sam i bojim se da nisam trudna. Dali menstruacija kasni iz razloga što sam nervozna zbog njezinog kašnjenja ili zbilja imam razloga biti zabrinuta?!

Hvala unaprijed!

VAGA14

poštovani,
zadnja menga bila 02.01 . a odnos 06,znači odmah prvi dan nakon prestanka krvarenja.....ovih dana ,u dane tzv.ovulacije imala sam bol u desnom jajniku kao da ću opet dobit mengu.sad su bolovi bili jaći nego inaće....zanima me jeli moguća trudnoća s obzirom da od spomenutog dana nije bilo odnosa radi osobnih razloga.znam da moram ćekati menzis,ali opet........hvala....

TheLousica

Poštovani zahvaljujem se od srca na odgovoru, malo ste me smirili.
mozete li mi otprilike reci kad mogu ocekivati sljedecu menstruaciju s tim da je zadnja bila 8.12. , pa sam 29.12. imala to krvarenje. jos uvijek cekam.
prije ar dana sam imala osjecaj kao da cu dobiti , ali jos uvijek nista.

I kad se radi test na trudnocu, ima li veze sto je mlaz tijekom mokrenja po testu bio slab i trajao 3,4 sekunde??? Nisam imala potrebu pa sam vise na silu mokrila.

Unaprijed zahvajujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana joja, sutra ujutro napravite test na trudnoću. Isti će bit vjerodostojan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana vaga ako vam je ciklus na godišnjoj razini bez oscilacija ne trebate se brinuti da ste trudna ili da će te biti trudna ovaj ciklus.

Nazad
1 ... 33 34 35 36 37 38 ... 99
Naprijed