Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana louisica, menstruaciju bi trebali dobiti u očekivano vrijeme, dakle krajem ovog mjeseca.

lolla1234

Poštovani, posljednju menstruaciju dobila sam 26. 12. i trebala bih ju dobiti 22. ili 23.1. već 5 dana imam bol u trbuhu kao da ću svaki tren dobiti menstruaciju i česte glavobolje što me ne bi čudilo jer ih inače imam prije menstruacije, ali par dana prije same menstruacije, a ne desetak dana prije..također imam blago povišenu temperaturu, 37,1.. jesu li to rani znakovi trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, napravite test na trudnoću. Simptome koje navodite su nespecifični.

VAGA14

ciklus oscilira od 24-28 dana....naime,u posljednjih 10 dana imam osječaj kao da ću dobit menzis....to dođe pa se vrati....ćudno se osječam a nikakvih drugih simptoma nemam ,osim umora,,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mislim da se ne radi o trudnoći.

sanjaaaaaaaa4

Postovani doktore,

do sada nikada nisam imala rizican odnos. Proslu menstruaciju sa dobila tacno na vrijeme 29.12.2012 koja je trajala kao i uvijek i bilo je dosta krvi.. Ciklusi su mi na 24 dana a ovog mjeseca nisam imala odnos medjutim trebala je doci 22.01 ali nje jos uvijek nema. Da li je moguca trudnoca i koji su razlozi kasnjenja ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kako bi bili trudni, ako ste imali prošli mjesec menstruaciju a ovaj mjesec niste bili spolno aktivna?
Ne brinite, ne radi se o trudnoći. Najčešći uzroci kašnjenja, ciste na jajnicima, anovulacije, stres, gubitak kilograma, dijete, naglo debljanje, problemi sa radom štitnjače, promjena klime, itd. Dakle brojni uzroci, stoga mislim da pričekate još koji dan da dođe menstruacija.

kolacic

Molim vas, pomozite mi.

Menstruacija je trebala nastupili 09.01.2013 sest dana je kasnila kad sam napravila test za trudnocu. Bio je pozitivan, blijeda je bila druga linija ali je postojala. 8 dan sam otisla na ultrazvuk na kojem se nista nije vidjelo, jer ginekolog kaze da je u pitanju rana trudnoca. Trudnoca je planirana. ja sam se evo strpila i danas je cetrnaesti dan po izostanku menstruacije, nemam pretjerane mucnine sad imala sam na pocetku, ali sad nemam puno apetitia. Ono sto me kopka kad sam jucer isla u apoteku, tamo mi je apotekarka rekla da je njoj u petoj sedmici (tacno kad sam i ja bila) ginekolog cuo otkucaje srca. E sad sam zabrinuta, jel moguce da meni nista nije vidio, jel sve uredu s mojom bebom, i jesam li ja uopste trudna? hvala, zeljno iscekujem sta cete reci.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, napravite beta hcg iz krvi.
Mislim da se ne radi o trudnoći.

sanjaaaaaaaa4

A kakvo je onda to krvarenje tokom trudnoce i kako ga razlikovat od menstruacije

Zabrinuta.95

Poštovani...
Oprostite ako sam dosadna jer sam već nekoliko puta postavljala pitanja i tako, ali opet imam neke nedoumice...

Da li menstruacija koja dođe tačno na vrijeme, nije drugačija po boji, traje isto kao i svaka prethodna, može biti lažna?
Već ste rekli da bliski kontakt bez penetracije i ejakulacije u rodnici ne može donijeti trudnoću, a u mom sličaju to je bilo i 1. dan menstruacije... Međutim, čitala sam na mnogim forumima sa ove stranice a i sa ostalih na netu, i neki kažu da i 1. dan menstr. može biti plodan dan. Da li se to donosi na nekoga ko ima neredovne cikluse, ili na one nesretnice kojima se i to zadesi?
Moje menstruacije su redovne, tj ciklus mi traje 29, 30 dana. I kao što sam Vam već bila govorila, 1. dana te menstruacije sam imala 'bliski kontakt'. Zanima me da li može od sperme koja je možda ostala na njegovom polnom organu (tj zaboravili smo je obrisati maramicom ili nismo dobro obrisali) može nešto dospjeti u moju rodnicu dok je bilo dodirivanja spolnih organa?? Iako je ta ejakulacija bila 10 minuta prije tog kontakta? I da li sad kad mi je došla ova očekivana menstruacija, i prošla kako treba, trebam da se brinem jer imam glavobolju, groznicu? (Nadam se da je ovo zapravo običan grip koji me spopada pa mi nije do hrane i ne mogu smislit ništa što bih mogla jesti baš kao i kad sam prehlađena....)

Oprostite još jednom, bit ću Vam veoma zahvalna na odgovorima.

Lijep pozdrav happy

kolacic

Hocu, sutra ujutro rano, sad sam se zabrinula. Uzela sam ponovo test da vidim, linija je svijetla, ali pise na testu da nije vazno ako je jedna linija svijetlije obojena od druge. Javit cu sutra kakav je ishod. Molim Boga da niste u pravu ali svakako Vam puno hvala, ovako bih se mucila danima.

Lukavica

Hej,dali postoji mogućnost da sam trudna,imala sam spolni odnos 4dana prije menstruacije i sad mi menstruacija kasni 3dana,imam stalno mokrenje i to na malo...?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sanja krvarenja u trudnoći su vrlo česta i ima ih 10-15% žena.
Vidite naše prijašnje postove o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana zabrinuta ako imate redovite cikluse i ako vam je menstruacija došla na vrijeme, izledom obimom i trajanjem kao inače odakle sumnje da ste trudna.
Ne umišljajte si.
Teoretski kod žena kod kojih su oscilacije ciklusa na godišnjoj razini veće od 15 dana mogu zatrudnjeti u bilo koje doba ciklusa jer ne mogu sa sigurnošću oslanjat se na plodne dane.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana lukavica ne ako su vam ciklusi inače redoviti.

ana.v

Postovani interesuje me vase misljenje .
Zadnja menstruacija mi je bila 13.01.2013,ali je kasnila 7 dana,kada sam dobila trajala je samo tri dana,prestala je i onda mi se javila mucnina,gadjenje neka jela tj hranu,bolela me je glava,i u donjem delu stomaka kad kad kratkotrajan bol,17 .01 se javio i neki tamno braon iscedak u vidu sekreta.Sta bi moglo biti trudnoca ili nesto drugo,da li da sacekam ili se javim lekaru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako napravite test na trudnoću za početak.

kolacic

ipak sam trudna, hvala Bogu. medjutim nalaz urina je pokazao dosta leukocita i bakterija. koliko je u sestoj sedmici to opasno za bebu? urinarna infekcija je u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako savjetujem urinokulturu, s obzirom na nalaz sedimenta urina.

Nazad
1 ... 34 35 36 37 38 39 ... 99
Naprijed