Dali je moguca trudnoca?

vlem1998

Poštovani,

Menstruacije mi idu redom: 11.4. , 7. 5., 6. 6. i 3. 7. 2016. Naime, 10.7 dečko je ujutro par puta penetrirao u mene, vrlo kratko, ali nije bio ni blizu ejakulacije,a vecer prije nije bilo spolnog odnosa, ali je svrsio. Vec par dana osjecam lagano trzanje u podrucju trbuha, danas su me poceli boljeti jajnici i osjećam nadutos i nelagodu u predjelu trbuha. Također, neki dan me pekla žgaravica a danas me bolio i zeludac, no s zelucem imam problema od ranije. Trzanja u trbuhu osjecam od 2. mj jer sam onda imala crijevnu i zelucanu virozu. Iscjedak mi je vec par dana obilan i bijel. Ima li sanse za trudnocu ili bi trebala liječniku opce medicine zbog crijeva ili zeluca? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

janina06

Poštovani,
Zanima me koliko je vjerojatnost da sam trudna,početak zadnje menstruacije mi je bio 26.06.,odnose sam imala 07.08. i 12.07. i svršio je u mene,ciklus mi je inače 30.31. dan..imam kraće bolove u donjem djelu trbuha,više kao grč..S nestrpljenje očekujem da napravim test za trudnoću happy pa me zanima Vaše mišljenje,LP

znatizeljna18

Poštovani,

Imala sam odnose s dečkom u plodnim danima, koristili smo kondom kao zaštitu i nije ejakulirao, pa me zanima da li je moguća trudnoća prema navedenom jer mi menstruacija kasni 5 dana. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Janina moguća je trudnoća svakako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znatizeljna prema opisanom ne radi se o trudnoći.

paanicaar123

Postovani,

Imam decka i imamo spolne odnose. Uvijek koristimo kondom i nikada ne svrsi u mene. Kada je decko stavljao kondom stavio ga je na krivu stranu i morao ga je okrenuti, i mene zanima da li postoji mogucnost ako je bilo predejakulacije da zatrudnim od toga? To je bilo prošli mjesec, i dobila sam menstruaciju na vrijeme i sve je bilo normalno. Naime ovaj mjesec trebam dobiti i nabrekle su mi grudi kao i uvijek prije nego sto dobim ali su mi krenule mucnine i povracala sam. Ne znam da li je viroza ili sam trudna? Znaci uvijek imamo zasticeni odnos sa kondomom i prekinuti snosaj, zanima me dali je moguca trudnoca od predejakulacije? Takoder me zanima da li je moguca ovulacija ako sam trudna? Zanima me kakva je mogućnost prenosa spremija pomoću prstiju ili tako nešto? I iz svega navedenog da li postoji mogućnost trudnoće? Hvala lijepa

Lijep pozdrav

znatizeljna18

Mala nadopuna na prethodno, nakon odnosa mi se pojavio smeđi iscjedak, dosta obilan i trajao 3 dana.

dina2909

hvala.
da znam i pitala sam ju, ali ponavila mi je kao što sam vam rekla imate paučinastu cistu, folikul koji nije puknuo pa imajte odnos i vjerujem da bi mogla biti trudnoća želim vam sreću. na upit što to točno znaći odgovor je glasio da se samo opustim i da će sve biti u redu. kad sam ju pitala zašto bi mogla krvariti 19 dan ciklusa (jer se to vidjelo samo na štapiću od briseva) i dali to može smetati brisevima odgovorila mi je ništa vi ne brinite. na to sve pri izlasku sam rekla da sam sada skroz zbunjena, odgovor je bio opustite se a ja ću u 9 mjesecu nauvati vašu doktoricu da vidim dali ste možda trudni. nakon dva ponavljanja istog i ničeg konkretnog odustala sam od daljnjih pitanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Panicar neće doći do trudnoće u navedenoj situaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dina ne znam što bih vam više odgovorio.LP

janina06

Poštovani doktore,nadovezujem se ma Vaš odgovor..danas radila test clear sign i kontrolna linija je jako roza a za trudnocu slabo roza,vidljiva a opet...zbunjena sam..nadam se da je to pozitivno.. ☺ inace trebala bi dobit 26.7. Nadam se da nisam prerano napravila test

tiho987

Poštovani, 25 mi je godina, pijem Lindynette (od 20) već 17 mjeseci i ciklus mi traje 28 dana. Novo pakiranje počela sam piti 9.7. Međutim, pauza mi nije bila 7 nego 10 dana jer sam bolovala od crijevne viroze pa nisam ništa mogla zadržati u tijelu. Budući da znam da pauza ne smije biti tako duga, partner i ja smo uz pilule koristili i prezervative za vrijeme ovoga ciklusa - zadnja menstruacija bila je 2.7. Jučer (22.7.) puknuo nam je prezervativ, a nismo dovoljno rano uočili. K tome sam i tu 15. pilulu popila 11 sati kasnije od uobičajenog vremena. Jako paničarim jer sam navikla koristiti zaštitu, a dosad nikad nije zakazala. Što mi je činiti?
Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Janina ponovite test 26.7 ako do tada ne dobijete menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tiho nastavite dalje s uzimanjem pilula prema shemi uz dodatnu zaštitu.

tiho987

Poštovani,

ispričavam se što opet smetam. Na prethodni upit odgovorili ste mi da nastavim piti tablete prema shemi i tako sam učinila, kao i da koristim dodatnu zaštitu. Spolnih odnosa više nije bilo jer sam ja bila previše nervozna. Nakon 19. i 21. tablete imala sam proljev 2 sata nakon uzimanja tablete pa sam svaki put uzela tabletu iz dodatnog blistera, za slučaj da se nisu apsorbirale. Time sam u ovome ciklusu popila 23 tablete. Počela sam krvariti jučer, što mi je 28. dan ciklusa i uvijek mi menstruacija dolazi na taj dan. Međutim, krvarenje je malo oskudnije nego inače. Ima ugrušaka i traje cijeli dan, samo ne u količinama u kojima sam navikla. Je li to posljedica viška tableta ili postoji mogućnost implantacijskog krvarenja? Unaprijed zahvaljujem. Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o nikakvoj implantaciji.