duphaston i ovulacija?

nepoznata plava

Imala sam zadnju M 8.6. bila je izazvana duphastonima, prije toga sam imala M prije 6 mj. imam pcos, bila sam na uzv u svibnju. danas mi je 42 dc i m još nema.. bila sam kod gina i kaže da mi neda duphastone opet da može izazvat suprotan učinak tj da krene krvarenje koje neće samo stat dulje vrijeme, i da mu se javim kad se vrati sa godišnjeg početkom rujna.. kaže da se preko ljeta može ciklus oduljit zbog vručina? sad ako mi M ne dođe do tad, to će bit opet ciklus od više 80 dana, zar to nije malo opasno? šta vi preporučujete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preporučam Duphaston. Ostale tvrdnje baš i nisu na mjestu.

nepoznata plava

Već mjesec dana pijem kapsule vitex agnus castus za regulaciju ciklusa, i sad sam kupila duphastone na svoju ruku bez preporuke liječnika, zanima me jel smijem pit vitex i duphastone u isto vrijeme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.

TinaH

Poštovani,
bila sam kod svog ginekologa zbog problema sa neredovitim menstruacijama unazad 2 godine koliko pokušavam i začeti, a sve je pocelo od spontanog pobacaja!
Doktor mi je dao duphaston tablete da mi reguliraju ciklus,moram ih uzimati od 19.dan ciklusa 5 dana po 2 jedna ujutro, jedna navečer. Sad mene zanima dali tablete smetaju začeću jer sam imala dosta kasne ovulacije koje bi bile iza 20.dana ciklusa,a tablete trebam ranije pocet uzimati, dali ću imati ovulacije i smatrate li da je doktor dao dobro terapiju?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedeni lijek ne koči ovulaciju. Slušajte svog liječnika.

edvarda

Pozdrav,pila sam Duphaston tab. po preporuci svog ginekologa,16. dan sam počela piti 1 tab dnevno tako 10 dana dobila sam nakon 7 dana men. nije obilna ali traje 13 dana za 3 dana bi ponovno trebala početi piti Duphaston,što mi je doktor potvrdio,a ja sam zabrinuta kako piti tablete kada krvarenje nije prestalo,šta se dešava,Duphaston uzimam zbog regulacije ciklusa,unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne znam stanje vaših jajnika. Vjerovatno se radi o disfunkcijskom anovulacijskom krvarenju
Sugeriram da otiđete na UZV pregled da se ustvrdi u čemu je riječ i po potrebi napravi obrada.

mkmk

Dečko i ja imali smo spolni odnos, kondom je pukao al nije ejakulirao u meni, ali ipak ne znamo kada se puknuće dogodilo te se bojimo da postoji mogućnost trudnoće. Plodni dani završili su mi prije 2 dana. Trenutno nemam ginekologa te ne znam kako da nabavim bilo koje od pilula "za dan poslje", ali zanima me da li tu duphaston može pomoći?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može. Hitni odjel ginekologije neke od bolnica. Tamo se javite.

karla_20

Bok! U listopadu mi je izostala menstruacija pa sam posjetila ginekologa, 15.10. Napravio je pregled, sve je bilo u redu, kao i papa test. Propisao mi je Duphaston da izazovemo menstruaciju, 7 danax2 tablete na dan. Vec nakon 3.dana sam dobila menstruaciju(18.10). Prošli mjesec je menstruacija došla 11.11. bez uzimanja Duphaston-a. Sada je 12.12. i opet je nema. Prije ovog izostanka u listopadu mi nikada u zivotu menstruacija nije kasnila, uvijek redovno dođe nakon 28 dana. Da ponovno počnem koristit Duphaston jer nisam potrosila tablete od listopada, ili da pričekam još koji dan ili da opet odem na pregled? Papa test je pokazao da je sve u redu. Ne razumijem kašnjenje, a trudnoća nije u pitanju. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uzeti Duphaston.

gaga87

Bok imam pitanje ja i suprug idemo u zagreb na ivf oplodnju i već 8 godina smo u braku ja imam policisticne jajnike a kod njega je malo smanjena pokretnos spremija ali je nalaz jos dobar. Moji ciklusi su od 30 do 40 dana i za sobom imamo već neuspjesnje 3 inseminacije aih i u 12. Mjesecu 2013 stimulacijom puregon inekcijama ivf nakon kojeg je došlo do trudnoće ali je bio blighted dok naknadni zamrznuti zametci nisu uspjeli.
Sada ponovno idemo na ivf stimulacijom puregon inekcijama i čekam da dobijem menstruaciju da bi drugi dan ciklusa krenula sa inekcijama a zadnju sam imala 02.12.2014 te sam 05.01.2015 nakon kontrole u bolinici gdje ce mi raditi punkciju obavila ultrazvuk i posto je već bio 35 dan ciklusa a menstruacija ne dolazi doktorica mi je prepisala duphaston 2x1 da izazove mens i ja sam sutradan ujutro 36 dan ciklusa 06.01.2015 dobila malo kao da je krenula mestracija da bi popodne stalo skroz i do 09.01.2015 nisam jos dobila a dan nakon sto sam dobila malo 07.01 zvala sam doktoricu i objasnila joj da je krenulo malo pa stalo posto neznam jeli to to ili ne da znam hoću početi sa inekcijama ona je rekla da nastavim sa duphostonom da cu dobiti .
Sinoć 09.01 sam imala odnos sa suprugom i nakon odnosa je bilo prilično svježe krvi te sam misleći da je stigla menstruacija danas ujutro 10.01 prestala piti duphastone da bi mi danas opet stalo i nema krvi a ja sam sva naduta i boli me u ledjima kao da ću dobiti
da li vi mislite da li je to mestruacija kao da stoji u meni unutra krv al ne curi neznam kad mi je prvi dan a moram biti sigurna radi puregon inekcija da bi pocela terapiju drugi dan ciklusa?
trebam li nastaviti sa duphostonom ili da prekinem jučer mi je već 5 dan da pijem danas nisam popila da bi dobila sto prije jer je danas već 40 dan ciklusa jer sad mislim da odgadjam mens sa duphaston kad je već 2 puta skoro krenula pa stala ?

Hvala unaprijed puno na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o menstruaciji. Nastavite uzimanje duphastona još pet dana. Nakon toga će doći prava menstruacija.

gaga87

u redu hvala vam evo sinoć sam 11.01 oko 18 sati dobila pravu menstruaciju prestala sam sa duphastonom a drugi dan ciklusa trebam da počnem terapiju sa puregon injekcijama za ivf i sada da li mi je prvi dan ciklusa 11.01 ili 12.01 kad da počnem sa inekcijama da li je istina da ako dođe mens nakon 17 sati se računa sutrada prvi dan ciklusa?

hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zadnja menstruacija je po opisanom bila 11.1.

Bubica3

Pozdrav, menstruacija mi kasnila skoro 3 tjedna, napravila sam test na trudnoću i bio je negativan,otišla sam kod ginekologa i napravio mi je uzv te mi reko da vjerojatno nisam trudna te mi prepisao duphaston. dns navečer pijem zadnju tabletu i još nisam dobila menstruaciju. Da li da pričekam par dana ili da odem na pregleda nakon zadnje tablete? Pila sam lyndinete 3 godine i nakon što sam prestala odmah prvi mjesec sam imala odnos bez zaštite te mi kasni menstruacija, no testovi su bili negativni i ginekolog je rekao da vjerojatno nisam trudna. Imala sam bolove kao kad trebam dobit prije nego što sam počela piti duphaston i kad sam počela, no sada više nemam bolove ni ništa.Trebam li se zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon završene terapije Duphastonom menstruacija nastupi do tjedan dana nakon toga. Dakle pričekajte.

Bubica3

Jučer sam popila zadnju tabletu i dns mi se pojavio smeđi iscjedak. Što to znači?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znači da ćete kroz koji dan dobiti menstruaciju.