duphaston i ovulacija?

Bubica3

Da li postoji mogucnost da se radi o trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći najvjerovatnije.

Bubica3

Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Bubica3

Nakon terapije duphastonom krvarila sam 4 dana kk i inace kad imam menstruaciju..mozda malo manje i malo me bolio trbuh. Da li je to bila prava menstruacija i da li to znaci da se sigurno ne radi o trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o menstruaciji.

Anbi

Postovani, nakon popijene terapije 3 dana estrofena i 7 dana duphastona dobila sam menstruaciju koja je trajala 6 dana (6 dan skoro nista) te taj dan popodne se je opet pojavilo krvarenje. Da li je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovo zadnje krvarenje je vjerovatno menstruacija.

anuškaaj

Poštovani,
na ginekološkom pregledu pronađena mi je manja cista veličine 2,4cm. Ginekolog mi je propisao duphaston tablete da pijem od 11do25 od menstruacije.ja sam planirala i planiram trudnoću pa ne znam da li ove tablete sprječavaju trudnoću? Da li bi ih trebala piti?Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne sprečavaju. Uzimajte ih svakako.

Nicol00

Poštovani, imam pcos nekoliko godina, s time menstruaciju imam svaka 3-5 mjeseca, tako i ovulaciju 1 ili 2 put godisnje. Muz i j zelimo raditi na bebi, ginek mi je dala duphaston s obzirom da sam zadnju mens imala prosle godine u 11.mj. rekla je da pijem od 14.-24. dana ciklusa ... Citala sam da neke za zatrudnjivanje su pile 11.-25. dana ciklusa... Sto mislite kako bih ja trebala piti s obzirom da nemam ovulacije niti nista da bih stekla redovan ciklus i ovulacije? Mislite li da ovo sto je ginek meni odredila u redu? Hvala unaprijed lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste Duphaston da se potakne menstruacija. Duphaston neće izazvati ovulaciju. Obzirom na sve što ste naveli, savjetujem da se javite na odjel za humanu reprodukciju.