Implatacijsko krvarenje ili preuranjena menstruacija?

jurky

Poštovanje!

Moji prošli ciklusi zadnjih mjeseci su bili : 9.3., 13,4, 21.5. Ciklus mi je u prosjeku od 29 do 35 dana, najcesce oko 35 dana, s tim da i tada zna kasniti po još par dana. Simptome istoga osjećam i po deset dana prije i to dosta intezivno (natečene grudi, nadutost, pritisak u jajnicima). Inace, krvarenje traje 7 dana i jako je intezivno em krvarenje em bolovi. Naime, suprug i ja pokusavamo napraviti dijete, tako da Vam necu pisati datume naših odnosa, jer su skoro svaki dan, i pratimo plodne dane. Ono šta želim pitati, ne pamtim dan kada mi je dosla menstruacija na 29. dan kao jucer (19.6.) bez ikakvih sipmtoma. A k tome sam jucer primjetila osuseni ugrušak na gaćicama, i jucer je krv bila smeđa, danas je crvena. Jeli to sve normalno kao inače menstruacija ili je moguce ovo implatacijsko krvarenje? Hvala na vremenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se prema opisanom o menstruaciji.

anamarija.13

Zdravo,
zanima me događa li se implantacijsko krvarenje pri svakoj trudnoći tj. je li moguć njegov izostanak?Za vrijeme posljednje ovulacije i plodnih dana imala sam nekoliko nezaštićenih odnosa,svaki prekinut ,i htjela bih znati kako ga mogu razlikovati od menstruacije jer strahujem da sam možda ipak ostala trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

belanorma

Je li implatacijsko krvarenje cista krv? ja sam 22dan ciklusa imala krv tek u jako gustom bezbojnom ljigavom iscjetku koji je traja 4-5 dana (oprostite na opisu, ne znam bolje). Ciklus mi je cca 30-35 dana. Zbunjena sam i bojim se, nemam nikoga koga bih pitala, pa Vas molim da mi odgovorite... Sada, tri dana prije menstruacije (po kalendaru) nemam nikakve simptome da cu dobiti.. Nadam se da nisam trudna, imala sam nezasticen odnos u neplodnim danima, no strah me jer mi ciklus zbog stresa i konzumiranja antibiotika cesto bude pomjeren...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji. Ako će vam kasniti menstruacija napravite test.

belanorma

Hvala doktore.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

belanorma

Postovani doktore,

Proslih dana sam Vam puno pisala i mnogo ste mi pomogli. Po Vasem savjetu, da napravim test ako menstruacija izostane, jesam. U petak je trebala doci menstruacija, a ja sam sljedeci ponedjeljak uradila test s prvim urinom (clearblue digital) i bio je negativan.
Podsjecam, krvavrila sam cetvrti tjedan ciklusa, to je bila ljigava krv (skoro pet dana) zbog cega ste mi rekli da sansa za trudnocu postoji. Ciklus traje 30-35 dana. Danas kasni vec sesti dan, nemam nikakav simptom menstruacije, kao ni trudnoce, osim sto mozda vise mokrim, ali smratram to normalnim jer puno i pijem tekucine.

Imam li razloga za brigu? Ako je test negativan, jel mogu biti mirna i trudnocu eliminirati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

uplasenaaaa

Poštovani,
posljednju menstruaciju dobila sam 17.05 i trajala mi je sedam dana nakon toga 27.05 imala sam prvi spolni odnos bez zaštite prilikom kojeg nije došlo do snošaja. Dva dana poslje počela sam lagano krvariti i to je potrajalo nekih 4-5 dana. Zanima me dali postoje šanse za trudnoćom ili je do ovog došlo zbog nečeg drugog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kakav je odnos bio ako nije bilo snošaja? Ne razumijem vas.

docadoca

Unapred se izvinjavam ako sam promasila temu...

Naime nedelju dana pre nego sto trebam dobiti menzis,nakon mokrenja,primetila sam na toalet papiru 2-3 tackice krvi,precnika mozda 0,5mm...
Nikad mi se to nije desavalo,da li imam razloga za brigu?
sta bi to trebalo biti
znaci bilo je samo 2-3 tackice i to je to
hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste spolno aktivna prvo morate isključiti trudnoću, onda dalje.

docadoca

Zaboravih napisati da duze vreme nisam imala sex.odnose tako da nije trudnoca sigurno.
inace bolove nemam.jako malkice malo samo me pecka pa da nije od toga ,ne znam sad

docadoca

Sumjam na anemiju,da li je moguce da je sa tim povezano? kod doktora idem prvom prilikom...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je od upale, pcosa, ciste na jajniku i sl.

xenna

Poštovani, zadnji spolni odnos sam imala prije 2 mjeseca, točnije 9.04., menstruaciju sam dobila 11.04. Slijedeća menstruacija je uslijedila 04.05. znači samo nakon 24 dana, obje menstruacije su bile normalne. Sad mi je već 36. dan ciklusa, a još uvijek nisam dobila menstruaciju. Već tjedan dana osjećam bol u trbuhu kao da ću dobiti, a ništa. Brinem se jer mi nikad nije ovoliko kasnila. Što mislite o čemu se radi?
Zahvaljujem se na odgovoru i lijep pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili spolno aktivna ovaj mjesec napravite test na trudnoću.
O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

Danicica

Postovani doktore,

poslednju menstruaciju dobila sam 1.6.2015 godine, menstruacije mi traju redovno (28 dana) s tim sto sam prethodnu dobila 2 dana kasnije, a sada 1.6.2015 dva dana ranije. Imala sam nezasticeni odnos sa deckom 14.6 dan pre ovulacije. Nakon toga primetila sam na dodnjem vesu u nekoliko navrata crvenkastu-braon(smedju) krv velicine bebire cak i manje. Prvi put sam primetila 3-4 dana nakon ovulacije i nisam obracala paznju, zatim sam primetila 22.6 tackicu krvi crvenkaste boje na donjem vesu medjutim prilikom brisanja nije bilo nicega. Da bi danas primetila braonkastu(smedju) tackicu sa vaginalnim sekretom velicine bibera, takodje prilikom brisanja nije bilo nicega. Moram napomenitu da sam 21.6 imala odnos sa deckom koji je bio suvlji a nismo koristili prezervativ. Takodje nisam imala nikakve grceve i sledecu menstruaciju bih trebala dobiti 29.6.2015. Zanime me da li se ovde radi o implatacijskom krvarenju ili o necemu drugom?

Hvala Vam