Implatacijsko krvarenje ili preuranjena menstruacija?

nikip1203

Poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 31.3.,inače je redovita,svakog 30.-og ili 31.-og u mjesecu.danas se prvi put pojavilo vrlo oskudno krvarenje,svijetlo crvene do crvene boje.imala sam nezaštićene spolne odnose u dane ovulacije,pijem duže vrijeme macinu travu i vrkutu jer sam prije imala problema s cistama.je li ovo možda implatacijsko krvarenje?
Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije implantacijsko. Možda cista, upala, krvarenje od odnosa i sl.

anci90

Poštovani,

ovaj mjesec imala sam jedan nezasticeni odnos bez ejakulacije u vrijeme plodnih dana (ubrzo nakon odnosa s ejakulacijom). Nocas, otprilike 6 dana nakon ovulacije otisla sam na hitnu radi infekcije urinarnog trakta. Nakon obavljanja nuzde uocila sam slabo krvarenje blijedo roze boje (samo prilikom brisanja, ne i kao iscjedak) stoga me zanima radi li se o implantacijskom krvarenju ili to moze biti i posljedica infekcije?

anci90

Zaboravila sam napomenuti, nuzda podrazumijeva mokrenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije implantacija. Ne mogu znati od čega je. Što niste pitali na hitnoj u čemu je problem ako su vas gledali uz pomoć UZVa.

anci90

Nisu me gledali uz pomoc UZV-a, testove su provodili na temelju krvi i urina i zakljuceno je da se radi o infekciji urinarnog trakta . Krv nakon mokrenja primjetila sam tek nakon sto sam se vratila kuci i uzela antibiotik (cefalin), a s obzirom da se radilo o veoma maloj kolicini nisam se vracala na hitnu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ako se smetnje nastave javite se na UZV pregled.

zlatokosa123

Postovani, imam zakazano kod moje doktorice u ponedeljak, ali znate kakve su zene, ne mogu da docekam pa bih htela da pitam za vase misljenje. Imala sam spontani pobacaj 26.januara, 3.februara mi je uradjena kiretaza, trudnoca je bila mala, 7 i po nedelja, sve je dobro proslo, uradila sam analize na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu i sve su negativne, zadnja kontrola mi je bila 26.februara gde je takodje sve bilo dobro, prve dve menstr.su bile maltene u dan tacne i bez vecih bolova i problema, 26.aprila smo poceli ponovo da radimo na bebi. Zadnja menstr.mi je bila 13.aprila medjutim 1.maja mi se javilo krvarenje koje jos uvek traje, oskudno, tamnosmedje, pomalo krvi, te ne znam sta da mislim. Sumnjam da je trudnoca u pitanju, ne verujem da bi se tako brzo posle odnosa pocelo nesto desavati, ali sam u rebusu sta bi ovo moglo da bude, da li je samo preuranjena mesntruacija ili mozda poremecaj hormona? Cula sam da posle kiretaze menst.ciklus moze biti neredovan i drugaciji nego inace prvih par meseci medjutim prve dve mesntr su bile regularne pa me je sad ovo malo zabrinulo. Nikakve simptome nemam povremeno osecam grceve u predelu donjeg dela stomaka, i blagu mucninu osecam par zadnjih dana. Hvala unapred na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Radi se o neurednom krvarenju i stoga sugeriram UZv pregled. Bez njega možemo jedino nagađati.

Nikolinaaa

Postovani doktore, imam problem. Naime prvi dan zadnje menstruacije bio mi je 21.4. dragi i ja radimo na tome da dobijemo bebu, znaci bez zastite imamo odnose sad vec 3mjesec.. I prije par dana sam osjetila povremeno da me jajnici bole. Jutros sam pocela curiti i to dosta, a sad me boli kao kad imam mengu. I sad sam zbunjena da zurim ginekologu ili? Inace redovno idem, i imam redovne cikluse. Zbunjena sam. Nije mi se ovo vec prije dogadalo. :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram pregled i UZV čim prije.