Implatacijsko krvarenje ili preuranjena menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je od suhoće u rodnici pa je prilikom odnosa došlo do pliće ozljeze rodnice. O nikakvoj implantaciji se ne radi.

marko_2009

Pozdrav.

Imam pitanje u vezi krvarenja prilikom spolnog odnosa.
Prilikom spolnog odnosa sinoc sam primjetio da je djevojka imala pomjesanu krv dok je imala orgazam(ne znam strucne nazvie pa cu reci orgazam,nadam se da znate na sta mislim) pa smo se mi uplasili da je to implatacijska krv,spolne odnose bez zastite smo imali ali nije bilo ejakulacije unutar vagine.
napravila je test za trudnocu i pokazao se negativan.zanima me sto bi to moglo biti? treba li otici kod ginekologa na pregled?Menstruaciju bi trebala dobit za 4 dana.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je od odnosa ili olzljeda rodnice. Ne vidim problem.

Gabi20

Ispricavam se, u prethodnoj poruci sam mislila na 8. i 9.11.

Unaprijed Vam zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Gabi20

Postovani,

Posljednju menstruaciju sam imala 6.10. Nezasticeni odnos sam imala 19.10. u vrijeme plodnih dana bez ejakulacije ali sam citala da se moze zatrudniti i od te predsperme. Menstruacija mi je uvijek tocna u dan ali sada je kasnila dva dana tj. pokazao mi se navecer smedji iscjedak 8.11...danas odnosno 9.11. sam imala krvarenje tamno smedje boje, kad bi se obrisala je bilo svijetlo crveno i nije krvarenje obilno kao sto mi zna bit prvi dan menstruacije..imam grceve i pritisak u donjem dijelu trbuha i boli me na lijevoj strani, naduta sam, imam bolne grudi i cesto mi se zeludac dize i podrignem u sebi..prema opisanom mozete li mi reci postoji li mogucnost trudnoce ili je u pitanju nesto drugo?

barbs12345

Poštovani,
Imam uredne cikluse koje obično traju 28-30 dana. Zadnja menstruacija mi je kasnila 7 dana i došla je 17.10. te trajala normalno. Međutim 18. dan ciklusa mi se javio smeđi iscjedak bez popračenih simptoma PMS-a. Mislila sam da će brzo proći, ali još uvijek traje - danas već 7.dan i već par dana osjećam lagane bolove poput menstruacijskih i bolove u križima. Također iscjedak je u početku bio grudast i svjetlo smeđi, a sada postaje više tekuć i tamno smeđi. Dali to znači da mi je menstuacija nastupila prije ili ju tek mogu očekivati. Nikada do sada mi se nije pojavila ova pojava pa me malo zbunjuje. Spolno sam aktivna, uglavnom koristimo zaštitu, ali ponekad i metodu prekinutog snošaja(to uglavnom izbjegavamo u plodnom razdoblju)
Hvala, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gabi ne radi se o trudnoći ako imate menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Barbs ne mogu znati koji je uzrok krvarenja; možda prsnuće ciste, prijevremena menstruacija, disfunkcijsko krvarenje i sl. Sugeriram pregled i UZV.

098ivana

Pozdrav, pisala sam Vam u drugoj grupi pitanje o tome je li moguca trudnoca i rekli ste da postoji sansa
Ukratko, ZM 18.10., ciklus 32 dana, najcesce redovan i bas tad, ali ponekad urani/zakasni 2-3 dana, tako da je iduca ocekivana 18.11. Spolni odnos rizican za trudnocu bio je 5.11., 7.11. bila sam kod ginekologinje i opisala joj stanje, ona mi je dala EllaOne tabletu i napravila redovan pregled. Meni je nakon toga stalno bila prisutna tupa ali lagana bol u donjem dijelu trbuha. Prije dva dana imala sam roskasti iscjedak za sto je doktorica rekla da je normalno nakon pape. jucer je pocelo krvarenje. Dosta je obilno i traje i danas, ipak strah me je da nije mozda implantacijsko jer je taman 6.-7. dan od moguce oplodnje i jer bi redovno mjesecnica trebala nastupiti tek za tjedan dana. Zanima me je li moguce da je to efekt tablete zbog kojeg je to zapravo preuranjena mjesecnica ili vjerujete da je ipak implantacijsko? Oprostite na duzini i hvala na odgovoru! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte vrijeme dolaska menstruacije. Vašim opisom ne mogu znati.

mari29

Pozdrav!
Imala sam prvi, nezaštićeni spolni odnos (30.9.) 5 dana nakon završetka menstruacije. Menstruaciju sam dobila 15.10. Obilnije krvarenje, bolovi, sve kao i inače. Ovaj mjesec mi menstruacija kasni 6 dana. Trebala sam dobiti 9.11., ali nisam. Simptomi PMS-a su prisutni; lagani bolovi u donjem dijelu trbuha, bol u leđima, nogama itd. U periodu kad sam trebala dobiti menstruaciju, pojavio se smećkasti iscjedak, ništa pretjerano, ali do krvarenja nije došlo. Također, imala sam stresno razdoblje prije nekoliko tjedana. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ovaj ciklus niste bila spolno aktivna, onda se ne radi o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

mari29

Nisam bila spolno aktivna. Hvala na odgovoru!

@tratincica@

Pozdrav !
Par pitanja, moji ciklusi su inace neredoviti. 33- 39 dana i menst. su mi uzasno bolne i obilne u trajanju 7-8 dana. Zadnja menst. mi je poranila i prvih dana su to bile vise smedji iscjedci i blago krvarenje poslje tog 2 dana i opet smedji iscjedci 7 dana. Bolova nikakvih nisam imala, blago grcenje je samo mi se znalo dogodit 1 dnevno. Kad su mi ti smedji iscjedci prestali par dana kasnije se pojavio blago rozi iscjedak 3 dana , i opet blago smedji. Prije mjesec dana sam bila kod gin. uredu mi je sve, stim da moram hormone jos uradit. Postoji li mogucnost da je to bilo impl. krvarenje i zasto ovo mi si dogadja ako mi je sve ok? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tratinčica krvarenje je vjerovatno anovulacijsko i svakako sugeriram spolne hormone. Terapija u ovisnosti s nalazima.

tit25

Poštovani,
Nezaštićeni spolni odnos imala sam 29.09. Nakon toga dobila sam menstruaciju 13.10. jedno dva tri dana ranije, s tim da su prvi dan bile praktički samo točkice, a naredna dva dana relativno normalno, možda malo oskudnije i onda je prestala. I sad mi sljedeća menstruacija koja je trebala doći kasni jedno 4-5 dana. Je li moguće da sam trudna, nemam nikakvih simptoma osim bolnih grudi, čak me ni trbuh ne boli kao pred menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste ovam mjesec bila spolno aktivna napravite test na trudnoću. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

Anazenjs

Poštovani,

Pokušavam ostati u drugom stanju. S obzirom da sam imala uredne menstrualne cikluse nisam radila nikakvo testiranje. Posljednju menstruaciju sam imala 06.11. koja je trajala 4 dana umjesto najčešćih 5. Dana 23.11. počela sam ponovo krvariti, srednjim intenzitetom, te imala manje stomačne bolove. Krvarenju su prethodili predmenstrualni simptomi. Postoje li šanse da sam u drugom stanju, i imam li razlog za zabrinutost?

Unaprijed hvala na izdvojenom vremenu i odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Prema opisanom radi se o menstrualnom krvarenju. Sugriram pregled i obradu.