Iscjedak

ciki11

Postovani doktore, pisala sam na temi koju sam sama otvorila ali je otisla na drugu stranicu i vjerovatno niste vidjeli. Pisala sam da sam stavljala vaginalete na biljnoj bazi za kandidu i završila sam terapiju, ali vec nekoliko dana imam bas jake bolove u jajnicima. Poslednja vaginaleta je "izvukla" dosta gustog sekreta kakav inace nemam jer je meni sekret svakog dana tecan i proziran, kao obična voda. Danas me jajnici bas bole, kada kihnem - moram pritisnuti šakom, da malo ublažim jer imam osjećaj da će puknuti koliko boli. Takodje, maloprije sam bila u toaletu i ne mogu vam objasniti koja količina sekreta je izašla vani. Vodeni sekret, kao da sam mokrila. KAda sam se obrisala, na toalet papiru sam vidjela kao sitne grumuljice, kao sasuseni sekret. Zakazala sam kod ginekologa, tek sljedećeg cetvrtka me moze primiti. A mene je strah sta ovo moze biti.
Imala sam jaku upalu jajnika prošlog ljeta, izazvanu bakterijom streptokokom, koju sam uspjesno izljecila antibioticima, sada su i vaginalni i cervikalni brisevi sterilni, osim kandide. Papa test prva grupa, nekad druga.

Razmisljala sam o trudnoci, menstruacija mi je kasnila 6 dana, ali sam imala krvarenje, pa nisam radila test, iako nije bila inteziteta kao obično.

Molim za savjet, nedelju dana je mnogo da cekam na pregled, pogotovo ako je nesto ozbiljno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam tamo gdje je pitanje i postavljeno.

dzogeraj

Postovani,
Obracala sam Vam se prije par dana zbog kasnjenja menstruacije zbog Vikele. Zakasnila je tri dana, trajala 5 kao i obicno i prosla. Medjutim, imam iscjedak pomalo cudne boje. Kao svijetlo narandzast. Nije obilan, nema miris. Ali i ono malo sto iscuri je zuckasto-narandzasto. Pa me zanima sta bi moglo biti.. L.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno upala u rodnici gljivične etiologije.

kiki2121

Postovani imam par problema.imam spiralu mestruacija je trajala 10dana prije nje dam imala sukrvast iscjedak i sad poslje nje imam roskast iscjedak vec tjedan dana.probada me na ljevoj strani i bol je konstatno tu kao i oscjedak koji nikako neptestaje vec duze vrijeme.dali je spirala uzrok iscjedcima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je. No treba isključiti i upalu, cistu, i sl. moguće uzroke.

xxxNinaxxx

Poštovani, smeta li spotting od pilula, uzimanju uzorka za papa test te može li utjecati na krive rezultate istog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smeta naravno.

Zerzan

Poštovani,

Uzimam Yaz tablete već 5 godina. Prošle godine u 1. mj mi je pronađena ureaplasma tokom brisa uretre. Uzimala sam doksiciklin, macmirror vaginalete i 2 mjeseca terapiju protiv candide. Na kontrolnom brisu nije pronađena bakterija, ni u uretri, ni u cerviksu, no bris uretre je rađen samo 2 sata nakon mokrenja. U međuvremenu se stanje popravilo i nisam imala problema do sad (osim gljivičnih upala s kojim konstantno imam problema).

Zadnjih mjesec dana imam problema s pojačanim ljepljivim iscjetkom koji je na gaćicama bijele, a na papiru bijelo-žućkaste boje. Također, kada nosim hlače i pamučne gaće osjećam se kao da je sve iritirano, neprestano me pecka izvana te su se nedavno javili bolovi tijekom odnosa. Povremeno imam potrebu za mokrenjem tijekom odnosa te moram učestalo mokriti, no pijem preko 3 litre vode na dan pa je možda i to uzrok. Papa test je uredan, telefonski mi je doktorica prepisala polygynax vaginalete za iscjedak. Da li je moguće da je bris ureaplasme prošle godine bio lažno negativan i da li ga je potrebno ponoviti?

Problem je u tome što ga moja ginekologica odbija napraviti, smatra da nema potrebe pa bi trebala ponovno ići privatnom liječniku i svaki bris platiti sad. Iskreno, već sam psihički rastrojena od svih ovih problema, više ne znam ni kako izgleda normalan iscjedak, ni koji dio od simptoma su psihosomatski, a koji rezultat vaginoze ili candide pa bi mi puno značio Vaš odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu na osnovu iznesenog reći o čemu se radi i da li se radi o nekoj upali. Sugeriram da partner također napravi briseve uretre i mikrobiološku analizu ejakulata i terapiju kod njega.

Mila7777

Postovani Dr. Dejan pojavio mi se pojacani iscedak, zuckasti je, neprijatnog mirisa, nije mnogo gust, nemam nikakvog peckanja, svraba, bola tekom odnosa, mokrenja I slicno.Imam samo iscedak kao simptom.Htela bi ga se resiti.Sta bi moglo biti u pitanju I koje vaginalete bi mi preporucili?
Hvala vam unapred.

Ne znam sta

Menstruaciju sam dobila 5.11 I zavrsila je do 11.11. Ova zadnja 3 dana primjetila sam da Imam bijeli isjedak koji je pomalo I tecan, a kad se osusi tamno zute boje je. Nisam spolno aktivna, nemam peckanja I neugodnog svraba niti nekog specificnog mirisa. Da li je taj iscjedak normalan? Ako nije mogu li koristiti canesten kremu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mila Canesten vaginalete a nakon toga LInex lady comfort 2x na tjedan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam šta, možete mazati kremom.

klara12345

Za 3 dana trebam dobiti menstruaciju, a vec tjedan dana imam nekakav svijetlo zuti iscjedak i u nekim trenutcim osjecam da curi kao kad imam menstruaciju, te se zadnja dva dana pojavljuju bolovi u donjem dijelu trbuha. Menstruacije su mi redovite, a kod spolnih odnosa koristim zastitu(prezervativ). Zadnji spolni odnos je bio 14.11., a menstruaciju trebam dobiti 28.11., sto bi mogao biti uzrok?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno gljivična upala rodnice.Sugeriram Canesten vaginalete ili Linex lady vaginalete par dana.

Antonija185

Poštovani,

Pijem YAZ pilule već otprilike 4god. Moja ginekologica mi je rekla da ću ih piti dok ne odlučim ostati trudna (imam policistične jajnike), nikakvih tegoba nisam osjetila otkad ih pijem i svaki ultrazvuk i PAPA test je bio u redu do sada. Naručena sam 14.12. na redovni pregled, međutim nakon što sam se naručila počelo se dešavati to da mi se pojavio prvo smeđi iscjedak 2 dana a zatim i krv kao što mi inače izgleda prvi dan menzesa, znači malo krvi al potreban veći uložak od dnevnog. Da sam znala što će biti tražila bi hitniji pregled pa se zato Vama obraćam jer ne živim više u istom gradu gdje mi je ginekologica. Menzes uvijek srijedom dobivam, 28. dan (s pilulama) znači u iduću srijedu trebam dobiti a meni se ta krv pojavila već 9 dana prije nego trebam dobiti. osjećam malu nelagodu u području trbuha ali gotovo zanemarivu jer ne osjećam ju konstantno, već ponekad malo sa lijeve ili desne strane uz mali osjet da tako kažem žarenja ili peckanja/svraba, tamo "dolje". slično mi je bilo i prethodni mjesec ali nije baš ovako krvi bilo. molim Vas da li bi mi mogli reći na što bi to moglo upućivati? hvala unaprijed i isprike na opširnom postu

vanda123

Poštovani,
na pregledu sam bila krajem 7. mjeseca, posebno zbog problema pojačanog iscjetka prilično neugodnog mirisa.
Papa test je bio uredan, a dijagnoza : kolpitis, uz terapiju 6 x1 polygynax vaginaletu i 6 tjedana x 1 lactogyn tabletu.
Nakon te terapije dva mjeseca je bilo super, ali nažalost isti problem se opet pojavio.
Ne znam da li je bitno ali pijem Euthyrox tablete (Hashimoto).

Srdačan pozdrav,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vanda javite se kod svoje ginekologice za opetovanu terapiju. Do tada možete započeti s linex lady comfortom 2x na tjedan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antonija, radi se o probojnom krvarenju spotingu vezanim uz pilule. Nastavite dalje uzimati pilule prema shemi kao i do sada.