Iscjedak

Amna22

Imala sam gust bijel iscjedak i svrbez pa mi je ginekolog propisao macmiror vaginalete koje sam koristila 6 noci i lactogyn kapsule. Medjutim siptomi su se nakon 3 dana opet vratili. Da li bi mi mozda pomoglo da iskoristim i preostalih 6 vaginaleta uz koristenje canesten kreme i ispriranje rodnice cajem od kamilice sa sodom bikarbonom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako koristite macmiror dalje.

Ne znam sta

Imam zuti obilan iscjedak. Nema mirisa ne pece me nista, ali ponelad kaao da osjetim bol u jajniku. Koristim canesten kremu 3x na dan od jucer. Hoce li mi ona pomoci da se rijesim toga I mozete li mi reci dta je to zapravo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite bolje vaginalate Canesten tri večeri.

klara12345

Postovani, mjesecnica mi kasni dva dana, a na ulosku imam smeckaste tragove, zbog cega bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno trebate dobiti za koji dan menstruaciju. Doduše i drugi uzroci su mogući,npr trudnoća, cista, upala, pcos i sl.
Na osnovu samo ne mogu točno znati o čemu se radi.

klara12345

zadnja mjesecnica bila je od 31.10. do 05.11., a odnose sa zastitom(kondom) sam imala 7.,13. i 14.11. a menstruaciju sam trebala dobiti pred dva dana, s tim da uvijek kasni bar dan, dva, ali sada imam te smede tragove na ulosku, na wc papiru nista ne ostaje. Jel postoji mogucnost za trudnocu ili je nesto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim. Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

coka87

Postovani,
poslednju menstruaciju imala sam 08. 11. bila e oblina, uobicajena, juce me je jako zaboleo donji deo stomaka, a narednog dana se pojavio braon iscedak. Sta bi mogao biti uzrok, sem trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Skori dolazak menstruacije, upala, cista, pcos i sl.

snjeguljicai7patuljaka

Poštovani doktore,
Vec oko godinu-dvije,imam problem a iscjetkom čudnog mirisa,ne mogu definirati miris ali bi rekla da je možda kisel,osjeti se samo na gaćicama a prije se osjetio i tijekom odnosa,iscjedak je bijel ili žućkast,ponekad se mrvi. Cervikalni brisevi su uredni,zadnji su rađeni prije godinu dana. Od lijekova sam koristila Doksiciklin(i partner zbog ureaplazme prije 2godine),Canesten,Medazol vaginalete(nisam sigurna),Azitromicin(i partner),Betadine(2mjeseca),Polygynax,Geonistin,vagitorije od eteričnih ulja,Lactogyn,Linex Lady comfort,Linex Lady. Iscedak je i dalje tu.
Danas sam bila na pregledu,doktor nije osjetio miris ali sestra je i navodno se osjeti po ribi(ja ne osjetim miris po ribi). Iscjedak je pogledan pod mikrosokopom i navodno je grupa lll,a doktor je rekao da je moguce da je gardenerella. Ne znam je li određena pH vrijednosti ili aminski test.?
Dobila sam Betadine 10dana i partner i ja Azitromicin(u ljekarni Makromicin). Odnos imamo s kondomom.
Da li uzeti ove lijekove ili tražiti drugo mišljenje? Mogu li se napraviti konkretno neki brisevi na bakterije (osim cervikalnih briseva-aerobno i mikološki,ureaplasma,mykoplasma,klamidija)? Da li cervikalni brisevi uopće mogu dokazati Gardenerellu,Atopobium vaginae itd?
Partner je prije imao jake želučane tegobe od Makromicina i sad ne znam kako će ga ponovno uzeti. Hvala,lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gardnerelu će dokazati no anaerobne bakterije neće. Za to su posebna hranilišta kao i na trihomonas. Terapija mi se ćini u redu jer pokriva većinu mogućeg.