Liječenje Candide

Minion16

Postovani,
Vec par dana me muci svrbez malih usana,imam osjecaj koda su naotecene i crvene su a imam i zuckasti sirasti iscjedak pa pretpostavljam da se radi o candidi..zanima me jel candida uzrokuje bolove u jajnicima jer me bole od kad sam primjetila navedene simptome..i zanima me jel se candida moze prenijeti na partnericu za vrijeme spolnog odnosa između dvije zene ili mogu biti mirna u vezi toga da cu sta prenijeti na nju? I jel bi trebala koristiti kakve vaginalete? Zasad koristim kremu canesten ali mi bas i ne pomaze...Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemajte odnose dokle god imate smetnje u vidu iscjetka i upale vanjskog spolovila. Koristite Canesten vaginalete kroz tri večeri i mažite dalje Canesten kremom izvana.

Luciley

Poštovani,
prije 5 dana ( 3.8. ) bila sam na pregledu jer sam primijetila simptome gljivične infekcije, ginekolog mi je prepisao vaginalete Rojazol. U 4.8. sam dobila menstruaciju ( inače pijem kontracepcijske pilule Adexa ), zadnju vaginaletu trebam uzeti u utorak ( 9.8.), a u ponedjeljak trebam početi piti novo pakovanje pilula. Utječu li vaginalete na djelovanje pilula ? I pošto mi je danas zadnji dan menstruacije mogu li imati spolni odnos iako koristim vaginalete ili da pričekam da ih sve iskoristim tj kad bi mogla imati spolni odnos ?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju učinak pilula. Pričekajte s odnosima dok ne završite terapiju.

Anka82

Postovani, zanima me da li je bezbedno koristiti irigator u ranoj trudnoći - naime, ja sam u 6. nedelji trudnoce i imam svrab, a doktorka mi je prepisala ispiranje Tantum rosom. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete samo pažljivo.

katy92

Postovani,imam problem koji se cesto ponavlja,naime barem jednom mjesecno imam upalu sa simptomima svrbeza,suhoce kod odnosa,peckanje i to samo unutar vagine i na ulazu, lijecena sam vec svim i svacim od strane dr.,papa test mi nije bio uredan,navodno neka upala,tako mi kaze dr.,partner se nije nikad lijecio nit je dr. To trazila, spolni odnosi su mi uvijek na pocetku bolni,molim Vas za pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram da napravite cervikalne briseve. Terapija prema nalazu istih kod vas i partnera.

xxxNinaxxx

Molila bih savjet za moju situaciju: naime, dosta često imam gljivične infekcije, koje dosta brzo izliječim antimikoticima. Većinom se radi o peckanju, no sada osjećam svrbež malih usana, a s njihove unutrašnje strane se vidi nekoliko sitnih crvenih (kao prištića, ne znam kako bih to nazvala). Da li se radi o povećanim apokrinim žlijezdama? Ima li infekcija ima veze s pojavom istih? Duže vrijeme nemam odnose, a ginekologu idem redovito, zadnji puta prije 1 mj. i bilo je ok.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s navedenim. Možda s prehranom, šećerom i sl. Koristiti probiotike lokalano i na usta.

Job

Poštovanje !
Imam pitanje..prije mjesec dana lijecila sam gljivicnu infekciju i prosla mi je , prije par dana pojavilo mi je malo crvenilo oko stidnih usana i ulaska u vaginu,ali bijelog iscjetka nema , mazem sa Plimycol kremom sto mi je ostala od prosloga puta ..smatrate da je opet rijec o gljivicnoj infekciji i jeli bi trebalo posjetiti svoga ginekologa ?
Sto je uzrok gljiv.infekciji ? Jeli unos jogurta moze poboljsati stanje ?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o gljivičnoj upali. Jogurt može pomoći svakako. Za sada mastavite s terapijom i ne trebate na pregled,.

buba285

Dobar dan,

Vec neko vrijeme imam problem sa žarenjem vulve, nije konstatno ali se javlja cesto. Nedavno sam radila sve briseve i sve je bilo u redu međutim peckanje je i dalje tu,nema nikakvog svraba samo peckanje i crvenilo, imam pojačani iscedak ali nije sirast samo obilan i ponekad rastezljiv, nema nikakvog mirisa,također pecenje se javlja i za vrijeme spolnog odnosa zasticenog ili ne.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati koji je uzrok. Vjerovatno alergijske prirode.
Sugeriram da se javite dermatologu.

jeleelej

Poštovani,
Možete li me uputiti gdje i kako muškarac se može testirati na candidu i HPV?
Unaprijed Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U Zagrebu u Hrvatskomzavodu za javno zdravstvo Rockfelerova 7 i Zavod za javno zdravstvo Andrija Štampar Mirogojska cesta 16.

july25

Poštovani gospodine,doktore. Zanima me Vaše mišljenje i savijet za liječenje. Ne znam da li je u pitanju candida ili nešto drugo,kod mog ginekologa na pregledu brisevi i papa bili su uredni međutim žalila sam mu se na konstantan svrbež on je rekao da su to gljivice i prepisao mi Geonistin nakon toga još je bilo svrbeža i još jednom opet to isto i to se malo povuklo. Sad se to ponovno pojavilo nemoguć svrbež uz bol tokom odnosa i ponekad bijel sirast iscjedak trošila sam Plimycol vaginalete i mast međutim to se nije povuklo. Zanima me vaše mišljenje i savijet,unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se s mišljenjem vašeg liječnika. Vjerovatno se prema opisanom radi o upali u rodnici i vanjskog spolovila izazvano gljivicama.
Sugeriram malo dužu terapiju lokalno te preparate za primjenu na usta(Zenafluk, Diflucan i sl) za vas i partnera.
Porom sugeriram nastavak terapije laktobacilima( Linex lady comfort ili sl. preparati)

panicar21

Poštovani,
Od zadnjeg odnosa osjećam svrab i peckanje na ulazu u rodnicu. Moram napomenuti da sam malo krvarila nakon odnosa iako još ne trebam dobiti mjesecnicu. Također imam malo gušći bijeli iscjedak koji nema nikakav poseban miris.
Nažalost, nisam u mogućnosti otići ginekologu, a svrab je već lagano nepodnosljiv.
Biste li mi mogli reći smijem li na svoju ruku uzeti canesten vaginalete ili je nužno da prije toga odem ginekologu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s Caneseten kremom i vaginaletama.

Nazad
1 ... 41 42 43 44 45 46 ... 62
Naprijed