Moguća trudnoća!??

Pomoc12345

Poštovani doktore,
u velikom sam strahu i ne znam što da radim da se malo umirim pa Vam se javljam ovim putem, menstruacija mi kasni evo danas (19.07.2015.) 5 dana, zadnji odnos (nezaštićen) imala sam jucer (18.07.) te prije toga 4.7. pritom decko niti jedan put nije ejakulirao u rodnicu, u to sam sigurna 100%. Vec par dana osjecam bolove u trbuhu kao pred menstruaciju te su mi grudi bolne na dodir (takve bolove inace osjecam pred menstruaciju). Moje posljednje menstruacije su bile 14.-20.5., 17.-23.6 i sad sam trebala dobiti 15.7 ali nisam kako sam vec navela na početku. Možete li mi reci koji je razlog kašnjenja moje menstruacije, jel mozda trudnoća u pitanju ili je menstruacija u dolasku? Da zaboravila sam napomenuti da sam se prije par dana točnije 17.7 vratila s mora (bila sam dva tjedna) te moze li boravak na moru te promjena klime utjecati na ciklus? Unaprijed Vam se zahvaljujem i nadam se skorom odgovoru. Lijep pozdrav. (Ispričavam se na dužoj poruci)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda je uzrok promjena klime. No spolno ste aktivna, stoga ipak napravite test na trudnoću. O ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima.

Pomoc12345

Hvala Vam na odgovoru, mislite li da je pametno da pričekam jos koji dan da vidim hoce li menstruacija doci pa da onda ukoliko ne dođe napravim test?

Uplasena Cura

Ja i moj decko imali smo peting. Zatim je on ejakulirao te to obrisao suhom maramicom. Nakon 15 minuta opet smo imali peting. Te je doslo do tog da je on poceo uguravati svoje spolovilo u vaginu.No nije ga ugurno, sve je bilo koliko sam ja osjetila s vanjske strane, mozda je uslo centimetar. Zanima me da li ja mogu zatrudnjeti? Postoji li mogucnost da je on prstima unio spermu unutar? Jako sam uplasena. Mene nista nije boljelo, i nisam imala nikakvo krvarenje. Kad sam dosla kuci spolovilo sam obrisala vlaznom maramicom. Plodni dani mi nisu bili. Ali zadnju menstruaciju imala sam 16.6., ovaj gore spomenuti odnos bio je 9.7. , meni kasni vec 5 dana. Nemam koga pitati. Da li ja mogu ostati trudna? Pomozite mi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pomoć možete pričekati još koji dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uplašena cura šansa prema opisanom je mala. No uz kašnjenje menstruacije najsigurnije je test na trudnoću.

Uplasena Cura

Znaci postoji mogucnost ipak? Ima li ikakve veze ako mi je to prvi takac odnos? Nije to trajalo dugo, taj odnos. Malo me smiruje sto sam imala i proslih mjeseci kasnjenje menstruacije. Da li je to kasnjenje ovaj put moguce zbog panike?

Mia99

Interesujem ako je djevojka posljednju menstruaciju imala 22.6., a odnos 19.7., (radi se koliko znam o neplodnim danima), prilikom odnosa je koristen kondom u koji je momak svrsio te su nakon odnosa skinuli kondom, zamijenili s novim zeleci nastaviti medjutim momak je stavio kondom usao mozda jednom, skinuo kondom i prije vracanja kondoma trljao kratko penis od vaginu, da li postoji moguscnost da su se spermatozoidi zadrzali na penisu i prilikom trljanja prenijeli u rodnicu iako je penis samo povrsinski isao preko vagine, nakon cega je vracen kondom i nastavljen odnos?

Pomoc12345

Doktore evo danas je uslijedilo krvarenje, mogu li isključiti mogućnost trudnoće sa sigurnošću? I radi li se o menstruaciji sigurno, čitala sam o implantantskom krvarenju te me sad to brine?

Srpanj

Poštovani,

upravo dobila nalaz krvi beta HCG.
Piše: u slučaju vrijednosti beta HCG < 5, a sumnje na trudnoću preporuča se ponoviti nalaz za nekoliko dana.

Ne mogu dočekati odlazak kod ginekologa, molim Vas pojašnjenje! happy

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

MIa neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pomoć, radi se o menstruaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Srpanj ne radi se o trudnoći.

Klara46

Ovako 20.7. sam imala odnos sa deckom radili smo na tome da zatrudnim, ali danas nakon 3 dana od odnosa mi se pojavila crvenkasta sluz, vise je vodenasta. Pa me zanima da li ima ikakve mogucnosti da sam trudna ili vise srece drugi put? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uplasena cura odgovorio sam vam.

Pomoc12345

Doktore puno Vam hvala na odgovoru, puno ste mi pomogli, najbolji ste! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klara šansa za trudnoćom postoji. Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju.

edna21

Poštovani doktore,
pila sam yaz 6 mjeseci zbog krvarenja koje je trajalo po cijeli mjesec. Doktorica mi je nakon silnih pretraga rekla da ce mi to rpoci tek kada rodim. Sada mi je rekla da napravim pauzu par mjeseci jer mi je maternica mnogo tanka. Vec dva mjeseca ne pijem tablete. Menstruacija se vratila na staro, prvih 4 dana sam imala samo smedje i tek onda krene obilno jos 4 dana. Međutim, ovaj sad mjesec krvarenje je krenulo od 8. do 17. i bilo je manje obilno, a 18.je krenulo bas obilno i to u vrijeme kada je i bila ocekivana menstruacija. Kontaktirala sam svoju doktoricu i rekla je da nema potrebe za pregeldom, nego da su se hormoni opet poremetili i da moram opet pit tablete. Bez ikakvog pregleda. Vec 5 godina se mucim sa ovim. Ono sto me jos zabrinjava je to da sam u ova 2 mjeseca imala odnose samo sa prekinutim, i prvi put u zivotu se desava to da mi stomak raste i da osjecam tezinu. Nije umisljeno, zaista nikad nisam imala stomak. Mozda se debljam, ali sojecam greceve i sad se bojim i da li postoji mogucnost trudnoce iako sam tolike dane krvarila? Imam povremeno i bolove u ledjima i stomak kao da hoce puci, sve mi smeta sto obucem preko. Pila sam 3 mjeseca i beta glucan zbog ranice na grlicu maternice. Pored pitanja o trudnoci koje je za vas vjerovatno apsurno, ali ja sam zabrinuta, ja vec 6 godina imam problema sa krvarenjima u danima koji nisu za vrijeme menstruacije, a doktorica mi samo govori da je sve uredu i ce proci kada rodim. Da li vi predlazete da ja ipak trazim da uradim neke nalaze? Hvala unaprijed na odgovoru

Van1234

Poštovanje doktore, molim vas pomagajte.

Dakle cura mi je imala menstruaciju od 29.6. do 3.07., sexualne odnose bez zaštite smo imali 11.7. i 12.7. s tim da nisam ejakulirao u nju nego izvan i onda bih se samo obrisao i nastavili bi. 15.7. smo isto imali nezaštićeni odnos s tim da nisam uopće ejakulirao taj put. 21.7. joj se pojavljuje neka tamno smeđa sluz, a dva dana nakon normalna bijela. Danas je dobila krvarenja, ali skroz malo i bolove u trbuhu. Ja sumnjam da je to što je danas dobila menstruacija jer bi joj sljedeća trebala biti tek 3.8. Da li je moguće da je trudna i na što ovi svi simptomi i znakovi pokazuju? Molim vas odgovorite u najkraćem mogućem roku.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Van šansa za trudnoćom postoji, zbog opetovanih nezaštićenih odnosa.
Sugeriram ako će joj kasniti menstruacija da napravi test i savjetujem bolji način zaštite.