Moguća trudnoća!??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Edna ne radi se o trudnoći. Od obrade napravite spolne hormone i hormone štitnjače.

Nikiii74748596

Postvani,molim Vas da mi odgovorite na sljedeci upit. Naime jucer popodne sam otisla na plazu i zabunom pobjela yaz tablete te sam ih ostavila u autu u pretincu kod suvozaca u novcaniku.Kada sam se vracala paket je bio na dodot topao ali izgled tableta se nije promjenio. Imala sam dvije kutije jednu koja je pri kraja ( to vece sam popila jednu rozu pa su mi danas ostale jos dvije roze i 4 bijele) i jednu punu kutiju. Mene zanima da li je djelotvornost pilula sacuvana a ako nijr sta mi je ciniti ? Moram naglasiti da sam imala odnose to jutro prije odlaska na plazu ali nije decko svrsio i danas ujutor i isto tako decko nije svrsio . Molim da mi sto prije odgovorite u panici sam.Hvala

karla14

Poštovani, mene zanima sljedeće. Naime, imala sam menstruaciju od 27.6 do 1.7 .Do 7.7. nisam nikad imala spolni odnos, 7.7 ( taman negdje između neplodnih i plodnih dana) sam konačno pokušala s dečkom, međutim jako me boljelo pa smo odustali nakon par sekunda. Ta bol je počela na samom početku, tako da "praktički nije ništa ni bilo". Nismo koristili zaštitu. Nije ejakulirao i kaže da nije bio još ni blizu tog.Isto tako kaže da i osjeti inače tekućinu koja izlazi prije ejakulacije koju sad nije osjetio. U međuvremenu sam obolila od mononukleoze, i pila mnogo lijekova, promijenila klimu, tako da sam uvjerena da će me menstruacija (koja bi trebala doći otprilike 27.7) kasniti. I inače, nisu mi redovni ciklusi. ali u prosjeku traju oko 30 dana. Kolika je šansa za trudnoću?

marijca

Pozdrav!

Tokom ovulacije sam imala nezaštićeni spolni odnos (nije svršio u meni). Sada je vec treći dan da mi kasni menstruacija. Napravila sam test za trudnoću tokom drugog dana kašnjenja menstruacije i negativan je. Doktorica mi je rekla da pričekam jos koji dan "vjerojatno ti je to zbog stresa i od ove pasje vrućine". Ali mene trbuh ne boli (sto je uobičajeno kod mene prije i na pocetku menstruacije) i imam normalan iscjedak (bijelkasto žućkaste boje).

Strah me, jer nisam oduševljena idejom o bebi. Redovita mi je menstruacija inace i to tocno svakih 26 dana kroz zadnjih godinu dana.

Rado bih od Vas cula moguća objašnjena negativnog testa i izostanka menstruacije. I od 1 - 10 koliko je dosljedno paničariti za ovo.

Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niki zaštita je očuvana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Karla prema opisanom neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marijca slažem se s mišljenjem vaše doktorice. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Van1234

Poštovanje doktore, prije 3 dana sam imao upit i rekli ste mi da postoji šansa za trudnoću pa da sad opet sve ne pišem samo ću se nadovezat na temu sa novim simptomima.
Dakle prije 3 dana cura je dobila normalnu menstruaciju tj mi bar mislimo da je menstruacija jer traje već 3 dana, no danas ima i mučnine, a menstruacija jos traje. Da li je moguce da je trudna i da se mozda radi o lažnoj menstruaciji. Inače dobila ju je 10 dana ranije.

matejika1512

postovani.. posljednju menstruaciju imala sam 19. 6 koja je trajala do 25.6, ciklus mi traje 31 dan. dakle, ovu sam trebala dobiti 20.7. međutim, menstruacija mi kasni 6 dana. sa dečkom sam imala zasticene spolne odnose(kondom) 26.6, 5.6 i 13.6. također sam sredinom 7 mj pila Doksicilin kapsule..utjecu li kapsule na kasnjenje moje menstruacije lli bi se moglo raditi o trudnoci? hvala Vam.

durica85

Postovanje.
moja situacija je sljedeca:
imala sam nezaštićeni odnos i decko nije svrsio u mene,
menstruacija mi kasni 4 dana (zadnji put sam imala 24.6 do 28.6 i trebala sam dobiti u u srijrdu) imam bolove u donjem djelu trbuha + bijeli iscjedak i jaki svrab... takoder u zadnja dva tjedna imam jaki stres... da li bi to mogla biti trudnoca il n3ki poremecaj

Dejan Šakoronja, dr. med.

Van, ako je dobila 10 dana ranije mislim da se ne radi o menstruaciju. Sugeriram UZV pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Matejika ako vam kasni menstruacija a spolno ste aktivna sugeriram test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Durica s obzirom na kašnjenje menstruacije i to da ste spolno aktivna napravite test na trudnoću.

Ivanaiva2212

Pozdrav ,zadnju menstruaciju sam imala 29.6.,nezasticen odnos sa momkom 13.7.,nakon toga sam popila tabletu ellaone ,nisam imala nikakve simptome da cu dobiti menstruaciju,25.sam imala krvarenje I menstrualne bolove kao I obicno,drugi dan je krvarenje skoro pa prestalo samo svijetlo crveno se primjeti na toalet papiru poslije mokrenja,da li postoji sansa da sam trudna jer inace imam jako obilne menstruacije ,po proracunima kad smo imali odnos su mi bili plodni dani I ovulacija a citala sam da ellaone samo odgadja ovulaciju

vm0710

Poštovani doktore,
zadnju menstruaciju dobila sam 25.6. Prije petnaestak dana imala sam spolni odnos, bez zaštite. Dečko nije ejakulirao i odnos nije dugo trajao. Problem je što ovaj mjesec nisam dobila menstruaciju. Inače, pijem tablete za mršavljenje (za koje znam da ne pomažu, no eto) i nisam sigurna mogu li one imati kakav utjecaj na menstruaciju koja mi je, inače, prije par godina, bila neredovita. Ima li potrebe za uzbunom? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivanaiva ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vm prema opisanom ako niste bili subjektivni ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Uzrok je vjerovatno u mršavljenju.

matejika1512

Slucjno sam krivo napisala. Spolni odnosi bili su 26., 5.7 i 13. 7 tako d je od posljednjrg proslo 15 dana, a kasnjenja m 8

matejika1512

postovani..da vas podsjetim.. posljednju menstruaciju imala sam 19. 6 koja je trajala do 25.6, ciklus mi traje 31 dan. dakle, ovu sam trebala dobiti 20.7. međutim, menstruacija mi kasni 8 dana. sa dečkom sam imala zasticene spolne odnose(kondom) 26.6, 5.67 i 13.7. također sam pocetkom 7 mj imala upalu sinusa i pila Doksicilin kapsule i summamed kapsule. jucer poslijepodne sam napravila test na trudnocu kao sto ste rekli i bio je negativan, također, danas ujutro sam isto napravila i isto negativan. dal je onda uzrok upala sinusa i antibiotici? jer mislim da je proslo dovoljno vremena da ucinim test koji bi bio pouzdan. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.