Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Mogućnost trudnoće ?


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

19.01.2019. 13:25

Poštovana, prvi pregled u trudnoći se preporuča uraditi do 8, tjedna, računajući od prvog dana zadnje menstruacije. Sa 5 tjedana se ultrazvučno može vidjeti samo gestacijska vreća, a sa 6 tjedana se ultrazvučno može vidjeti plod, tako da prije toga nema smisla raditi pregled.

Lav59

20.01.2019. 17:35

Postovani,
Ciklusi su mi uvijek tocni 28 dana, nisam imala nezasticene odnose i nije nikad doslo do pucanja kondoma,sada mi menstruacija kasni 5.dan moram reci da mi je ovo bio jedan od stresnijih mjeseci u zivotu.Drugi dan nakon izostanka uradila sam jeftini test u popodnevnim satima koji je bio negativan,slj jutro ponovno jeftini test na jutarnji urin takodjer negativan i 4.dan izostanka Clear blue test koji se moze koristiti u bilo koje doba dana nakon izostanka mjesecnice opet u popodnevnim satima.Molim Vas za savjet. Imam neke simptome pms-a natecene i povecane grudi, izrazeno pristavost i umor, bol u donjem dijelu leđa. Mogu li se pouzdati u dosad napravljene testove.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

20.01.2019. 21:20

Poštovana, testovi su pouzdani. Zbog stresa je došlo do hormonske neravnoteže.

Lav59

20.01.2019. 21:20

Zaboravila sam reci i taj zadnji test clear blue za svako doba dana, 4. Dan izostanka je takodjer bio negativan u popodnevnim satima.

Ivo Balenović, dr. med.

21.01.2019. 21:00

Uradite analizu hormona. Vjerojatno je došlo do neravnoteže.