Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za No11
Klavocin može smanjiti učinak oralnih kontraceptiva, pa Vam preporučam dodatnu zaštitu tijekom terapije. Nuspojave Klavocina mogu biti probavne tegobe (mučnina, povraćanje, proljev)

Maja2910

Poštovani doktore,
Imala sam spolni odnos prije 10 dana,bili su mi plodni dani a bez zaštite smo,prije par dana počelo je da mi se manta na trenutak i dešava se da imam mučnine,da li je moguće da sam trudna? I da li mogu da uradim odma test,ili da sačekam da vidim da li ću dobiti ciklus za 5 dana? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pričekajte menstruacju i ukoliko ne dođe napravite test.

No11

Poštovani,
Zahvaljujem se na odgovoru ali imam pitanje. Da li to znaci da kada u petak ujutro kada popijem zadnju tabletu,u petak navece mogu imat normalno odnos bez dodatne zastite ili treba još sacekat ? Ne prakticiram kondome radi alergije i iritacije stoga rade za vrijeme antibiotika ne prakticiram ni sex.

No11

Postovani,zaboravila sam napisat da sam prvih par tableta antibiotika (3-4) popila na prazan zeludac ( pretpostavljam da mi je zato bilo mucno ). Navodim to jer ne znam da li je to važno spomenuti zbog yaza i njegovo ucinka NAKON što popijem do kraja antibiotik jer sam ja počela piti antibitok na osmoj tabletici a zavrsit cu na 15.toj tableti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
kad prestanete s antibioticima ne trebate dodatnu zaštitu.

Zaja

Postovani,
Zadnji odnos sam imala pocetkom Sijecnja
Poslije toga sam dobila menzes i za Sijecanj i Veljacu. Zadnji puta 10.02 sada je vec 21.03 a ja jos nisam dobila menzes a odnos nisam imala. Dali Vi znate sta bih to moglo biti. Hvala

Mel345

Dakle nisam imala spolni odnos s deckom, ali je li moguce da da se neki spermatpzoid prenio u rodnicu s prstom, iako na prstima nije bilo tekuceg sadrzaja ili dok smo se trljali, ali on nije ejakulirao ni nista slicno, pa da se to nekako zadrzalo na vagini i prenijelo unutra kasnije preko prsta?
Zanima me jer sam u panici buduci da imam iscjedak bijelo prozirne boje, rastezljiv, nakon ovulacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Zaja,
ukoliko nakon menstruacije niste imali odnos trudnoća nije moguća. Razlozi kašnjenja menstruacije mogu biti razni: od stresa, poremećaja hormona i izostanka ovulacije, promjene u tjelesnoj težini, prekomjerni fizički napori...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Mel345,
ukoliko nije bilo ejakulacije trudnoća nije moguća.

No11

Poštovani,da li je Vas odgovor i dalje isti ako sam kasnila sa antibiotikom sat vremena zbog nepredvidovih okolnosti pa sam i 13.tabletu yaza popila 35 min poslije. Ja se ispricavam na tolikim pitanjima ali imam uzasne napadaje panike od straha od trudnoce, ne znam se nosit s njima.

No11

Yaz sam popila kasnije kako ne bi skoro u isto vrijeme popila i yaz i antibiotik

žaba123

Poštovani,

imam 21 godinu, pijem Lindyette 20 oko 8 mjeseci i danas sam prvi puta shvatila da sam zaboravila popiti tabletu prije 24h. Naime, mislila sam da sam jucer popila tabletu jer sam ih držala u rukama, no tek sam danas (srijeda) shvatila da sam zaboravila popiti za utorak (tocno u 20.00h kad ih inace uzmimam, dakle nakon oko 24h razlike). Popila sam obje sada, a zadnji sam odnos imala u srijedu (prije tjedan dana). Trebam li se brinuti i mogu li nastaviti piti tablete?

Bananicaaaaa95

Poštovani,od početka moje prve menstruacija imam ne redovite cikluse nekada mi kasni dve nedjelje nekada mesec dana a nekada i vise.Hocemo bebu i već 7 mjeseci pokušavamo da je napravimo ali nikako da je dobijemo,naravno svaki odnos nam je ne zaštićen.Bila sam kod ginekologa i on mi je rekao da nemam nikakav problem i da mi je takav organizam i da mi zbog toga nisu redovne menstruacije.Molim vas recite mi šta je u pitanju ili ću poludjeti,evo sada mi već kasni skoro tri nedjelje Non stop mi se spava,nervozna sam po celi dan,ledja me užasno bole i muka mi je na svaki miris a uradila sam test i negativan je..Hvala vam puno ako mi kažete u čemu je problem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za No11,
neki antibiotici mogu smanjiti kontracepcijski učinak tableta među kojima je i Klavocin, stoga se preporuča dodatna zaštita dok uzimate antibiotsku terapiju. To ne znači da ćete zatrudnjeti za vrijeme uzimanja antibiotika, nego samo da postoji mogućnost smanjenja kontracepcijske zaštite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Žaba123,
nastavite s uobičajenim uzimanjem pilula i koristite dodatnu zaštitu tijekom 7 dana. Ako vam je ostalo 7 ili više pilula kad potrošite pakiranje napravite uobičajenu sedmodnevnu pauzu. Ako vam je ostalo manje od 7 pilula nastavite s novim pakiranjem bez pauze. Ako je zadnji odnos bio tjedan dana prije zaboravljene pilule mala je mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Bananicaaaaa95,
preporučio bi da učinite kompletni hormonski status i da 21. dana ciklusa odredite vrijednosti progesterona u krvi (iz čega se vidi da li imate ovulaciju). Suprug bi trebao učiniti spermiogram. S tim nalazima se javite na odjel za humanu reprodukciju.

No11

Pijem yaz pilule skoro 4 godine i do sada nisam imala nikakvih problema te me ovaj mjesec to sve za antibitikom skroz okrenulo te se jos jednom ispricavam zbog tolikih pitanja. No,jucer prije nego sto sam popila tabletu imala sam odnos bez dodatne zastite ( u petak sam zavrisila sa antibitokom ) i dobila sam proljev sat vremena prije 16.tablete i kasnije se nije ponovio. Da li je zastita potpuna ili moram popit dodatnu tabletu s obzirom da je proljev NASTUPIO sat PRIJE nego sto sam popila tabletu. Hvala

Lena54321

Postovani, sinoc sam imala odnos s deckom. Zadnja menstruacija mi je trajala od 11.3-15.3 sinoc smo odnos imali bez zastite ali on je samo pola svoga spolnog organa stavoo u mene, nije svrsio u mene. Posto su mi plodni dani da li postoji mogucnost trudnoce? Hvala unaprijed

Srcenijekamen

Pozdrav. Ja i decko smo imali odnose 4 puta za redom jednu vecer i jos jednom ujutro za vrijeme plodnih dana ali nije ejakulirao u mene. Postoji li mogucnost za trudnocu? Hvala.