Mogucnost trudnoce

anita807

Postovani,
Imam 18 godina,imala sam nezasticen odnos sa deckom,nije “izvadio na vrijeme” tjst. malo mu je pobjeglo. Zapisujem menstruacije u jednu aplikaciju koja mi odmah izracunava plodne dane. Ciklus mi jos nije stabila te nekad traje 28 a nekad 30 dana.. Prema kalendaru mog ciklusa to mi je bio dan ovulacija te kako tamo pise “Visoka mogucnost trudnoce”. Od tad je proslo tjedan dana,od simtoma imam ponekad vrtoglavice,zelju za pojedinom hranom i picem,stalan umor ali nikakve grceve i mucnine. Kolike su sanse da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte menstruaciju, te ukoliko ne dođe na vrijeme ili ne bude uobičajena napravite test na trudnoću. Budući da je odnos bio u vrijeme plodnih dana postoji mogućnost trudnoće. Na otprilike 100 oplođenih jajnih stanica, uspije oko 25 trudnoća.

anita807

Postovani, evo jutros sam dobila menstruaciju ali je 10 dana uranjena sto mi se jos nikad nije desilo. Citala sam da se 5 do 10 dana od oplodne oplodeno jajasce probija sluznicu maternice zbog cega dolazi do slabijeg krvarenja koje je nalik na menstraciju i da je u tom slucaju mogucnost za trudnocom velika.. Jel to istina i kolke su mi onda sanse?

elena1990

Postovani doktore,molim vas za informaciju.
Imam redovne cikluse bez vecih odstupanja od otprilike 32-34 dana.Zadovoljavala sam decka oralno 29. dana ciklusa,on nije ejakulirao ali je za vrijeme oralnog sexa istjecala sluz,u medjuvremenu smo se ljubili,jeli i pili,a poslije je on mene oralno zadovoljio.Da li je moguce da je tim putem ikako doslo do unosenja sperme u rodnicu.Cetiri dana poslije sam dobila mjesecnicu sa neka tri dana kasnjenja,puna cetiri dana sam krvarila i po simptomima,trajanju i nacinu isticanju krvi bila je nalik na moje prethodne mjesecnice,osim sto je smedji iscjedak koji imam krajem mjesecnice trajao krace ovog puta.Imam li razloga za brigu???
Hvala unaprijed i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko je krvarenje slabije od uobičajene menstruacije moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Ono je puno slabije od uobičajene menstruacije i traje od nekoliko sati do najviše 3 dana. Savjetujem test na trudnoću za 2 do 3 dana.

Pozdrav prije par dana smo ja i djevojka ostali sami i poksali smo neke nove stvari, probao sam staviti penis u vaginu al ne do kraja nego samo do onog dijela dok ne kaze da je pocne bolit, nisam joj uzeo nevinost i samo sam par puta stavio tako vrh samo i nisam bio ni blizu ejkuliranja al je izlazia neka providna tekucina iz mog penisa pa me zanima da li je moguca trdunoca kod te djevojke

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, trudnoća nije moguća.

elena1990

Postovani doktore,ne znam je li se odgovor odnosio na mene ili djevojku iznad.Izvinite na smetnji i pomozite,unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za elena1990. Prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost da je došlo do trudnoće.

elena1990

Poštovani dr. zahvaljujem Vam se na odgovoru i pomoći,imam još jedno pitanje.
Dakle,menstruacija je prošla,zaboravila sam naglasiti da je trajala 7 dana,sa normalnim oticanjem i prisutnim krvnim ugrušcima.
Sada,dva dana poslije imam iscjedak koji je jako gust,nije ljepljiv i boja mu je bijela,blago vuče prema žutom.
Imam li razloga za brigu?Zahvaljujem unaprijed.

TinaVale

Poštovani, imam 19 godina. Zadnju menstruaciju sam trebala dobiti 9.11. al kasni vec 2 dana. Menstruacije mi svaki mjesec u rane po 2-3 dana. Imala sam spolno ne zasticene odnose. Osjecam bolove u donjem dijelu stomaka, bolne grudi. Imala sam stresnu situaciju. Zanima me rszlog kasnjenja menstruacije. Hvala unaprijed.

TinaVale

Mogu li dobiti odgovor. Hvala

Selena Rose

Poštovani!

29.9. sam imala odnos, koristili smo kondom, bili su mi plodni dani, decko je ejakulirao u mene, koliko sam vidjela s kondomom je sve bilo u redu, iako se uvijek bojim da mozda nekako ne procuri nesto sa strane, drugi dan sam popila ellaOne tabletu nokon 16 sati, cini mi se, za svaki slucaj, nakon par sati imala sam malo krvarenje al samo jednom je malo iscurilo krvi, prije toga sam stavila ulozak posto pise da se inace prokrvari od tablete. sljedecu menstruaciju sam dobila na vrijeme,prije toga sam imala bolne grudi, pa je prestalo,menstruacija je trajala tri dana, inace mi tako traje i nisu bas obilne, npr.u 7.mj.sam imala menstruaciju jedva dva dana i slaba je dosta bila, pa u 8.mj.je ipak trajala duze 3 dana, cak i cetvrti dan malo smeckastog iscjetka.
zatim kad su mi bili plodni dani imala sam iscjedak kao i uvijek s tim da mi je dva dana bilo malo i krvi nekad kad bih isla na wc, zatim je to proslo, ali su me leđa jako pocela bolit, donji dio leđa, imam inace okrenutu maternicu, i jedan jajnik je Policistican, i pocele su me bolit grudi i menstruacija je dosla, grudi nisu bolne, ali menstruacija nije obilna, tj.rekla bih da je kao i inace, al drugi dan je danas a slabo je, ima krvi al nije onako gusto. a primjetila sam da je bilo onih komadica ljustenja maternice, tj.valjda je to to,samo slabo je bio, nekad mi prvi dan menstruacije bude dosta tog ljustenja. bila sam i prehladena prije dva tjedna otprilike leda su me jako pocela bolit, i grlo pa je to proslo ali leđa me jos bole, iako na poslu stalno stojim tako da me inace znaju bolit, ali ovo je nekako drugacije, mozda i od prehlade, kao da mi se grce misici na donjem dijelu leđa, sjedim ravno na stolici i spustam glavu prema prsima i osjecam jako zatezanje ili grcenje tih misica na donjem dijelu leda, toliko da mi se i misici na trbuhu zategnu, stisnu.
brinu me one tzv.lazne menstruacije, da nije mozda to, a i ta bol u leđima isto kao moze biti simptom trudnoce, iako nemam nikakve druge simptome.
tjesim se time sto su me u pms-u bolile grudi pa kasnije prode bol, onda valjda nije trudnoca, iako sam citala da se simptomi u trudnoci pojave pa isto produ.
Prema svemu, sama sebi kazem, da nije trudnoca, ali uvijek me to plasi da ipak nije jer ni jedna zastita ipak nije sto posto sigurna.

TinaVale

Pitanje jedno. Moze li u 4 tjednu trudnoce brufen ostaviti posljedice na bebi

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za TinaVale, učinite test na trudnoću. Obzirom na nezaštićene odnose to je mogući uzrok kašnjenja menstruacije. Brufen ne šteti plodu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za elena1990, vjerojatno se radi o gljivičnoj infekciji. Savjetujem da posjetite liječnika radi dijagnoze i terapije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Selena Rose, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Nema razloga za brigu.

gogich2409

Postovani imam redovite cikluse svako 26-28 dana. Posljednju menstruaciju sam imala 8.11. i trajala je 4 dana kao i inace. Spolni odnos nezasticeni s ejakulacijom u rodnicu sam imala 13.11, dakle 6 dan ciklusa. Dali su to plodni ili neplodni dani, dali postoji mogucnost trudnoce?

Simba27

Dobra večer. Imam 19 godina.Već 10-tak dana imam crvenkasti iscjedak. Naime prvih par dana mi je bio roza sluzavi iscjedak. Potom mi je bio smeđi iscjedak, a onda mi je nestalo. Zatim se opet ponovilo samo je iscjedak crveniji, onda opet bude smeđi pa ga nema i tako u krug u toku ovih 10 dana. Do sada mi ni nije trebao ulozak jer bude samo kad se obrisem. Danas mi je taj iscjedak postao crven no bez ikakvih "ljuskica" i mislila sam da sam dobila, no odjednom je opet sve prestalo. Za 3 dana bi trebala dobiti. Ciklus mi traje od nekih 35 do najvise 42 dana. svaki mjesec do sad sam dobivala normalno i redovno. Ne znam o čemu se radi te je li mozda moguca trudnoca? Ne koristim zastitu te se ne pazimo jer recimo radimo na bebi..tj. ako se dogodi, dogodi se.. Sto bi ovo moglo biti? Zelim napomenuti da nemam nikakve simptome Pmsa niti me ista boli ili svrbi. Hvala unaprijed happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za gogich, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da su šanse za trudnoćom samo teoretske.