Mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je bez pregleda reći o čemu se radi. Ukoliko menstruacija ne nastupi na vrijeme učinite test na trudnoću. Postoji mogućnost da se radi i o slabijoj funkciji žutog tijela zbog čega dolazi do oskudnog krvarenja prije prave menstruacije. To stanje se liječi primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa.

TinaVale

Trudna sam 5 tjedana. Osjecam probadanje u donjem djelu stomaka i curi non stop bijeli iscjedak. Mozete li reci o cemu se radi? Hvala unaprijed

NinaNinaNine

Postovani,

Zadnja menstruacija mi je bila 20.10. Menstraulni ciklus traje mi od 25-26dana. Nevina sam, medjutim momak mi je 5.11. malcice ejakulirao u rodnicu a mozda i van rodnice. Nije siguran. Sada menstruacija mi kasni dan i imam bijeli, prozirni a nekad i malo gusci iscjedak i osjecaj uzarene rodnice. Da li je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za TinaVale, moguće da je gljivična upala, ali bez pregleda to ne mogu sa sigurnošću tvrditi. Savjetujem pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za NinaNinaNine, prema navedenom postoji mogućnost da se radi o trudnoći.

TinaVale

Utjece li šum srca na trudnocu i kako?

NinaNinaNine

Postovani,

Danas sam dobila menstruaciju. Malo je oskudnija, tako mi je uvijek na pocetku. Sada me stomak u dnu boli pa se nadam da je ovo znak da trudnoca ipak nije moguca?

TinaVale

Zasto se na testu +, jedna crta se jace vidi a druga slabija. I sto znaci to

NinaNinaNine

Postovani,

Danas sam uradila test na trudnocu i pokazao se negativnim. Moram napomenuti da je bilo malo krvi u mokraci. Da li se rezultat moze smatrati tacnim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za NinaNinaNine, test možete smatrati pouzdanim, a i menstruacija je siguran znak da se ne radi o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za TinaVale, šum srca ne utječe na trudnoću,

mirela001

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je bila 14.10.2017. Pošto mi je test bio pozitivan u subotu u ponedjeljak sam radila beta hcg koji je iznosio 225,3, ponovljen je u srijedu i tada je bio 229,4 (znam da se treba duplati, imala sam već tri biokemijske i jedan pobačaj). Pošto sam rh negativno i trebam dobiti imunizaciju jučer su mi radili uzv da vide situaciju mada su rekli da se neće ništa vidjeti jer je to trudnoća 4+5 i da je premala da bi se na uzv nešto vidjelo, a i da imaju jako loš uzv na kojem se baš i ne vidi najbolje. Međutim odmah su našli gv veličine 2,8 mm. Na lijevom jajniku je nađeno neka tvorevina kao zaostalo žuto tijelo koje se nije raspalo tako mi je dr. objasnio i rekao da to treba popratiti. E sada mene zanima pošto se tako rano vidjela gv a porast bete je bio loš dali još postoji kakva mogućnost da trudnoća krene normalnim tokom?
unaprijed puno hvala na odgovoru

melanimelem

Postovani,
Inace sam na terapiji duphaston. Prosla menstruacija bila je 6.10.i to jako obilna sa vecim ugruscima i trajala 9 dana. Zatim sam 16.dan ciklusa krenula pit duphaston i sljedecu menstruaciju sam dobila 3.11.koja je trajala samo 3 dana i nakon toga se nastavila bol u grudima kao da cu svakog casa dobit ponovno. Znaci PMS simptomi su se nastavili i nakon ta 3 dana menstruacije koja se razlikovala od ove prethodne koja je bila jako obilna. Inace od 4.mjeseca ove godine sam na terapiji duphaston zbog vodene ciste od 33mm na desnom jajniku i ne dolaska menstruacije ali sam pila od 35.dana ciklusa. Tako da sam prosli mjesec u dogovoru sa doktoricom promijenila nacin pijenja. Je li to rezultat ovim simptomima? Grudi me uzasno uzasno bole na dodir

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na žalost nalaz beta hcg-a ne govori u prilog urednoj trudnoći. Teško je sada tvrditi o čemu se radi, ali treba posumnjati i na izvanmaterničnu trudnoću kod koje se ultrazvukom ponekad u materištu može vidjeti tzv. 'psudogestacijska vreća'. Ponovite beta hcg i ultrazvučni pregled.

mirela001

ponovila sam betu danas je 244,2
hvala

melanimelem

Postovani,
Inace sam na terapiji duphaston. Prosla menstruacija bila je 6.10.i to jako obilna sa vecim ugruscima i trajala 9 dana. Zatim sam 16.dan ciklusa krenula pit duphaston i sljedecu menstruaciju sam dobila 3.11.koja je trajala samo 3 dana i nakon toga se nastavila bol u grudima kao da cu svakog casa dobit ponovno. Znaci PMS simptomi su se nastavili i nakon ta 3 dana menstruacije koja se razlikovala od ove prethodne koja je bila jako obilna. Inace od 4.mjeseca ove godine sam na terapiji duphaston zbog vodene ciste od 33mm na desnom jajniku i ne dolaska menstruacije ali sam pila od 35.dana ciklusa. Tako da sam prosli mjesec u dogovoru sa doktoricom promijenila nacin pijenja. Je li to rezultat ovim simptomima? Grudi me uzasno uzasno bole na dodir

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mirela001, javite se liječniku. Treba isključiti izvanmaterničnu trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za melanimelem, duphaston regulira ciklus i smanjuje krvarenja. Simptomi koje navodite vjerojatno su nuspojava terapije.

melanimelem

Evo danas mi je 16.dan ciklusa i krenula sam uzimat duphaston opet 2×1tab. 10 dana. Odmah nakon par sati od tablete, pojavio se smeđi do svijetlo crveni iscjedak slabog intenziteta. Popila sam jos jednu tabletu veceras, no ne znam dal da nastavim sa tabletama? Ne znam od kud sad taj iscjedak s obzirom da je sredina ciklusa. Grudi i dalje otecene i bolne.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s terapijom. Krvarenje koje se pojavilo vjerojatno je ovulacijsko.