Mogucnost trudnoce

melanimelem

Postovani, jutros se taj smedi iscjedak pretvorio u krv i laganu menstruaciju. Znaci zadnja menstruacija 3.11., pa sad ponovno. Ili je to sve zbog promijene nacina pijenja terapije. Znaci sad ne moram nastavit pit tablete?

melanimelem

Postovani, jutros se taj smedi iscjedak pretvorio u krv i laganu menstruaciju. Znaci zadnja menstruacija 3.11., pa sad ponovno. Ili je to sve zbog promijene nacina pijenja terapije. Znaci sad ne moram nastavit pit tablete?

mirela001

Poštovani,
javila sam se u petak svom dr., poslala me danas opet vaditi betu i da joj se javim sa današnjim nalazom. Ne osijećam nikakve bolove, ni ništa takvog, ne krvarim jedino što imam jmučnine i jako me bole prsa.
Vidjet ću danas nalaz pa šta će mi reći dalje.
Puno vam hvala na ogvodoru

mirela001

Poštovani,
molim još samo tumačenje nalaza ako može? TV/UZV: uterus AVF, u kavumu GV promjera 2,8 mm, na d. jajniku CL, l. jajnik sa cističnomn tvorbom glatke stijenke vel 19X15 mm, anegogenog sadržaja, sa lateralno manjim arealom ehogenog do hiperehogenog sadržaja vel 5.7X3.8 mm (papila) bez patol. protoka. Nema slob. tek. u c Douglasu.

Tvorevinu da l jajniku mi nisu objanili, pa me zanima vaše mišljenje i dali ona može imati utjecaj na trudnoću?
hvala
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za melanimelem, ako ste dobili menstruaciju prestanite sa uzimanjem tableta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mirela001, daljnji postupci ovisit će o nalazu beta hcg-a. Opisana cista na jajniku treba se ultrazvučno pratiti. Teško je samo na temelju opisa reći o čemu se radi.

Daki100

Zanima me da li je moguce da sam trudna ako sam dobila menstruaciju 3 dana nakon odnosa ? Odnos je bio bez zastite ali nije bilo ejakulacije nikako, bilo je mozda  presemene tecnosti, desilo se samo tri puta po sekund mozda. Takodje je odnos bio tokom neplodnih dana. Ja sam imala mucninu odmah nakon dva dana, a imam je i sad a proslo je 7(nisam povracala). Ali sam takodje i bolesna, pa mislim da je mozda mucnina i zbog toga.

mirela001

Poštovani,
puno hvala na odgovoru. evo beta i dalje lagano raste jučer je bila 266. bila sam kod svoje dr i rekla mi je da me neće gledati na uzv da je to rano, da ponovim betu u ponedjeljak, a u utorak dođem na uzv. pošto je to 8 dana, a vi ste mi spomenuli mogućnost vanmaterične dali se može nešto dogoditi s obzirom na betu? koliko mora beta biti visoka da bi došlo do prsnuća? jučer sam ju pitala dali postoji mogućnost vanmaterične rekla mi je da ne pošto je gv nađena u maternici.
također mi moja dr. kaže da joj nije jasno zašto beta ne pada i da je jako čudan način kronologije rasta bete (225, 229. 244, 266) imate li vi neko objašnjenje možda za to?
puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Daki 100, pošto ste dobili menstruaciju, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mirela001, prema nalazu beta hcg-a postoji mogućnost izvanmaternične trudnoće. Nisam vidio ultrazvuk, ali kod izvanmaternične trudnoće, u maternici se ponekad može vidjeti 'pseudogestacijska vreća' što može zavarati.

TinaVale

Koji su uzroci pobacaja? Jos jedno pitanje; trudna sam 6 nedjelja i imam mal ojace bolove i probadanja u donjem djelu stomaka i bijeli iscjedak. Uzrok tome. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzroci pobačaja su mnogobrojni. Mogu biti: genetska greška, infekcije, abnormalnosti reproduktivnog trakta. Iscjedak i bolovi su najčešće posljedica infekcije. Savjetujem da učinite laboratorijske pretrage, urinokulturu i cervikalne briseve.

Daki100

Postovani, hvala vam na brzom odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.