Razlozi kašnjenja menstruacije.

dragca22

Poštovani,

ovaku, zadnju menstruaciju sam imala 17.01. Ciklus mi je inače neredovit - varira od 28-34 dana. oko 9.2. sam imala malu sukrvicu smeđe boje, te kasnije ništa više. zadnji spolni odnos sam imala tog istog datuma navečer, nismo koristitli zaštitu, već prekinuti snošaj. Sutradan se dečko žalio na lagani svrab te crvenilo, te sumnjao na gljivice, te koristio kremu plimycol.ja sam tek nakon 2,3 počela osjećati lagani svrbež te imam bijeli gusti sirasti iscjedak. Da li mi možete reći da li se i kod mene radi o gljivicama, ili možda nečem drugom, također, da li mogu vaginalete dobiti bez recepte, te da li mi recept može izdati doktor opće medicine.
Također, sad mi već menstruacija kasni, da li gljivice mogu biti uzrok kašnjenja menstruacije.
Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da se radi o gljivičnoj upali.
Probajte Canesten tri vaginalete u slobodnoj su prodaji, kroz tri večeri.
Gljivice nisu razlog kašnjenja. Isključite moguću trudnoću.

Slavica123

Zdravo,
imam 20 godina... Imam dečka več par godina s kojim imam odnose bez kondoma.
U zadnjih mjesec dana je par puta ejakulirao u mene.
Zadnju mjesečnicu sam dobila 15. 01. , inače imam neredovitu menstruaciju.
Prošli tjedan mi se pojavio mali smeđkast iscjedak na gačicama.
S obzirom da je več kraj mjeseca i morala sam dobiti menstruaciju,
dali je vrijeme da napravim test na trudnocu?
Inače nemam nikakvih simptoma.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako je vrijeme da napravite test na trudnoću.

Dumbo

Poštovani,
trebala sam dobiti menstruaciju 16.2., međutim još uvijek je nema... U međuvremenu sam napravila i test za trudnoću (23.2.) koji je bio negativan, ali nisam radila s prvim jutarnjim urinom. Prošli mjesec ionako nisam imala spolni odnos, iako sam bila u kontaktu s dečkom na drugačije načine.
Krajem siječnja i početkom veljače sam bila pod stresom zbog ispita, spavala sam po 4-5 sati na noć, također nepravilno se hranila. Pretpostavljam da je to uzrok kašnjenja menstruacije. Ipak, već sigurno 10 dana osjećam povremenu bol u donjem dijelu trbuha, grudi su bolne na dodir, jučer i bol u predjelu jajnika na desnoj strani. Nervozna sam jer imam osjećaj kao da će menstruacija svakog trena doći, a nikako da se to dogodi...
Moje pitanje je da li da još pričekam malo ili trebam posjetiti lječnika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Pričekajte još tjedan dana.

Sandra_989

Poštovani,
Imam problem sa menstruacijom.Inače su mi ciklusi manje-više redoviti, no međutim
menstruaciju sam zanji put imala 1.3.2013 trajala je oko tjedan dana
u 2 mjesecu nisam imala menstruaciju i jako sam se zabrinula. 13.2 i 14.2(15 dan kašnjenja) sam napravila test na trudnoću i oba su bila čisto negativni.
bila sam i koji dan kasnije kod ginekologice koja nije vidjela ništa,rekla je sve OK i dala mi je Duphaston da pijem deset dana. i pricekam iza toga još 10 dana.
Sad bi opet trebala dobiti menstruaciju međutim još ništa. pojavio mi se jučer smeđe-rozi iscjedak.. Do čega bi to moglo biti?
jel postoji mogućnost da je ipak trudnoća.. dal da napravim još jedan test?

P.S: nadodala bi da mi je otac išao na jodiranje zbog štitnjače pa je jako zračio.. jel to može imat veze... u petak se tek javljam opet ginekologice
ali sam dosta zabrinuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne radi se o trudnoći. Nakon duphastona menstruacija će nastupiti kroz 7-10 dana.
Smeđi iscjedak je vjerovatno znak nadolazeće menstruacije.
Jodiranje kod vašeg oca nema nikakve veze sa time. Pričekajte menstruaciju.

Sandra_989

Ispričavam se.
malo je došlo do brkanja datuma
1.1 je bila zadnja menstruacija.
Hvala na brzom odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Korovzg

Pozdrav Postovani

Situacija je sljedeca, curi mi kasni, danas 11 dana i zadnjih par mj ciklus je redovit odkad imamo 'redovite' odnose, po dan prije-kasnije dodje mjesecnica.
Odnose imamo 1-2 puta tjedno, koristimo kondome, premda ponekad na pocetku odnosa pocnemo i bez, ali jako jako kratko, mozda minutu, za ugodjaj...
Unatoc kondomu, nikada nisam svrsio unutra, ali je par puta kondom ispao i odmah smo prekinuli odnos.
Polako se brinemo...
Prije 3 tj je ona pocela vjezbati, skoro svakodnevno (citao sam da to zna poremetiti ciklus), a i ona mi je rekla
da joj je prije znalo kasniti po mj dana zbog stresa na faxu, doduse i bez spolnih odnosa, ali sad kaze da bas i nije pod stresom.
Imala je simptome pms-a ali nikako da dodje...
Pa me zanima hoce li doci ili nece, jeli to normalno da se dogodi ovako ili je u pitanju trudnoca?
Pozdrav i nadam se skorom dobrom odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naveli ste moguće razloge. Da li je napravila test na trudnoću?
To je svakako mogući uzrok broj jedan.

Nikke

Poštovanje!
Imam 18 godina,visoka sam 167cm i imam 52kg (koje sam većinu kg.skinula stresom),da li je taj moguć razlog kašnjenja menstruacije?? Trudnoće mogu isključiti jer u spolnim odnosima koristim prezervativ ili je stres tu najveći razlog??? Hvala

Korovzg

Nije napravila test, boji se rezultata... A pazili smo naplodne dane i stitili se . Ali opet, nikad nije bilo ejakuacije unutra, cak niti pred ejakuanta, a i znao sam prije nje imati spolne odnose bez zastite i ejekuirati unutra pa nikad nije bilo trudnoce, tako da se nadam da je i sad nece bit, a i redovito koristimo kondome. Mozete li mi potvrditi da s obzirom na to navedeno nemora biti trudnoca nego duze kasnjenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Korovzg, svakako da postoje i drugi uzroci izostanka menstruacije; cista, stres, pcos, itd.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštobana, nikke svakako da je stres jedan od mogućih uzroka.

Korovzg

Dobila je danas big-smile al ipak hvala na brzom odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

worry.m

Poštovani doktore, ovaj mjesec sam sredinom ciklusa imala sukrvavi iscjedak, također sam imala vaginalnu upalu i uzimala sam Medazol tablete i Gyno Dactarin vaginalete te sam bila izložena velikom stresu. Trenutno ne osjećam nikakve simptome pms-a. Što mi je činiti i dal ovo sve može utjecat na ciklus i kašnjenje? sad
Unaprijed hvala!

worry.m

Zaboravila sam napisati da mi kasni 2 dana,a inače imam redovite cikluse 28-30 dana.

Nazad
Naprijed