Razlozi kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Razloge koje ste naveli svakako mogu biti uzrok kašnjenja menstruacije.
Ne radi se o trudnoći.

Mery1311

Pozdrav

Nova sam na ovome forumu pa ne znam bas kako sve funkcijonira,ali imam jedno pitanje.. Naime,menstruacija mi kasni ali ne znam koji je razlog. Nikada nisam stupala u spolne odnose,a svejedno se bojim trudnoce,sto je pomalo smjesno. Moze li prehlada biti razlog? Jer bolesna sam vec duze vrijeme..tjedan dana imam osjecaj da trebam dobiti,ali ne dolazi,ne znam sto mi je..

Mery1311

I još da napomenem nedavno smo se dečko i ja zadovoljavali ali samo preko robe,i nije ni prstima ulazio u mene,niti je ejakuriao po meni..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , nikako se ne radi o trudnoći. Prehlada i upala svakako može odgoditi nastup menstruacije.

maja9s

Postovani,
Imam sljedeci problem: posljednju menstruaciju sam dobila 14.11.2012. godine, ciklus mi inace traje u prosjeku 35 dana (iako je u principu neredovan). Nisam imala nezasticene odnose, tako da mogucnost za trudnocu i nije toliko velika, ipak zbog sigurnosti, uradila sam kucni test na trudnocu (03.01.2013.) koji je bio negativan, uradjen na prvi jutarnji urin. Prije nekoliko dana se pojavio smedji iscjedak, pracen blagim „menstrualnim“ bolovima, no nakon dva dana iscjedak je prestao, pomenuti bolovi su ostali u blagom intenzitetu. Kako sam vec navela, ciklusi su mi poprilicno neredovni, slican problem sam imala prije godinu i pol, tada mi je ginekolog propisao Primolut Nor, nakon cijeg koristenja je uslijedila menstruacija. U pitanju je bio neki vid hormonalnog disbalansa. Interesuje me kolika je vjerovatnoca da se ipak radi o trudnoci, tj.da je test ukazao na pogresan rezlutat (iako je radjen u periodu kada bi nivo Hcg hormona trebao biti dosta visok), te ukoliko iskljucim mogucnost trudnoce, da li bi bilo u redu da na svoju ruku ponovo ispijem jednu terapiju pomenutih tableta, na nacin na koji sam trosila i prvi put kada mi je to ginekolog preporucio? Ginekolog kod kojeg sam ranije isla naredne 3 sedmice nije dostupan, a ne bih voljela da idem kod nekog drugog happy iz tog razloga me interesuje koliko je sigurno da samostalno "prepisem terapiju" happy I naravno, Vase misljenje moguceg razloga izostanka mjesecnice, te pojave smedjeg iscjetka? I da, imam 23 godine.
Srdacan pozdrav,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, možete uzimati navedene preparate tj. gestagene da izazovete menstruaciju.
Svakako se ne radi o trudnoći. U vašoj dobi najčešći uzrok je pcos.

vnardev

postovanje ! novi sam na ovim forumima, nemojte zamjerit ako sam nesto pogrijesio...imam par pitanja...imao sam odnose sa djevojkom prije dvadesetak dana bez zastite ali nisam ejakulirao u nju vec van i poslije toga smo imali jos odnosa ali sa kondomom svaki put, i dva-tri dana prije nego je ona trebala dobiti menstruaciju, imali smo odnos ali koristili smo zastitu, medjutim njoj sad kasni menstruacija dva dana...da li je to uzrok spolnog odnosa , ovog zadnjeg sa kondomom prije menstruacije pa se nesto poremetilo ili je mozda uzrok od situacije kada nismo koristili kondom i da li je moguce da je trudna..nismo radili nikakav test na trudnocu...dajte mi savjet..hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, neka djevojka napravi test na trudnoću, za početak.

teychy11

Poštovani,da ne otvaram novu temu,niste mi odgovorili još ,htjela bih vas pitat ovo. Zbog neredovite mjesečnice sam otišla ginekologu u 10.mjesecu prošle godine i otkrivena mi je vodena cista na desnom jajniku. Kao terapiju su mi propisane tablete Duphastone koje sam morala piti 5 dana.I nakon što sam ih popila uslijedila mi je mjesečnica. Sad bih trebala dobiti mjesečnicu ali je nema. Kasni mi već 6 dana...što se događa samnom.Prije 3 dana sam primjetila da mi na papiru kad se brišem ostane svjetlocrvena krv..je li to menga? Sad je više nemam.Imam spolne odnose i nije ejakulirao u mene. Što se događa samnom i trebam li se brinuti? Hoće li mjesečnica doći?Osjećam bolove u donjem dijelu trbuha najćešće lijevo. Da li je moguća trudnoća??? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako se ne radi o trudnoći, vrlo vjerovatno se radi o cisti koja i dalje postoji i koja vam je odgodila menstruaciju.
Savjetujem UZV pregled.

123karla123

Poštovani , imam jedno pitanje ...

Proslo mjesec sam imala menstruaciju 12.12.2012. medjutim 3 mjeseca prije toga mi je bila 15. i tako sve mjesece prije , znaci samo mi se jednom ciklus promjenio .
Ja i decko vodimo spolne odnose bez kondoma ali nikad nije ejakulirao u mene . Ovaj mjesec mi kasni 1 dan , danas smo radili test trudnoce i test je bio negativan ,
Možete li mi pojasniti što se događa samnom ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ništa se ne događa sa vama. Menstrualni ciklus nije uvijek idealan i sklon je manjim ili većim oscilacijama.
Uzroci su mnogostruki te svakako pogledajte naše prošle postove.

123karla123

Što ako kroz par dana sada ne dobijem menstruaciju , sutra cu ponovno radit test trudnoce , ali sto ako dalje opet nema menstruacije kroz par dana ???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javit ćete se ginekologu na pregled i UZV. Odredit će se gestagenska terapija za izazivanje krvarenja.

gabi22

Poštovani doktore,

23. 11. operirala sam laparoskopski intramuralni miom maternice 7- 8 cm, prvu menstruaciju poslije operacije dobila sam 11. 12. 2012., postoperativno nađena je E.coli u urinu od koje se trenutno liječim antibioticima, međutim danas je 35. dan ciklusa, a menstruacija još nije došla. Ciklusi su mi inače redoviti od 26 - 28 dana. Na kontrolu sam naručena tek 28. 01. (prva kontrola poslije operacije). Trebam li se brinuti? Trebam li otići kod svog primarnog ginekologa ili da čekam kontrolu u bolnici?

Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

gabi22

Oprostite doktore! Zaboravila sam reći da se ne radi o trudnoći jer nisam imala odnose. Hvala Vam!

imikulic84

Postovani doktore..

Znaci situacija je sljedeca.. Moja djevojka ima redovnu menstruaciju, znaci svaka 28 dana stize na vrijeme i nikada ne kasni.. Tjedan dana prije nego sto je trebala dobiti doslo je do odnosa gdje je samo pola penisa uslo te smo se odmah zaustavili nakon toga te nije doslo do nikakve ejakulacije.. imala je nekakvu upalu(ali nije isla kod ginekologa) te racunamo da su to bili ne plodni dani.. Menstruaciju je trebala dobiti u petak a jos uvijek je nema..Pa se malo brinemo jer joj nije nikada kasnila.. Imamo li razloga za brigu ili se mozemo opustiti?

Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, gabi ne radi se o trudnoći. Nakon ovako opsežnog zahvata normalno je da menstruacija kasni. Ne morat se za sada nigdje javljati.
Da li vam je možda ugrađena i spirala (IUD ) tijekom operativnog zahvata?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ako nije došlo do ejakulacije ne radi se ni o trudnoći.

gabi22

Hvala Vam na brzom odgovoru! Nije ugrađena spirala.