Razlozi kašnjenja menstruacije.

ninaxperia

hvala vam..

ninaxperia

i molim vas ako mi mozete izracunati neplodne dane kad su bili. jer ja se u to nikako ne mogu razumjeti zadnja menstruacija mi je bila 16.11. traje 5 dana (bas krv) a 6 i 7 dan se onako pročišćava dolje. ciklus mi je 25 dana.
unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U grubo od 23.11 do 5.12.

esmaad

Postovani,

Trebam pomoc . Menstruacija mi kasni vec nekih 15-16 dana , zadnji put sam je imala 26.10 . S tim da svaki put kasni po nekih 7 dana . Radila sam test za trudnocu ali je negativan . Zanima me sta mogu biti razlozi kasnjenja ? Hvala unaprijed .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, stres, cista, pcos, naflo debljanje, mršavljenje, ostali uzroci anovulacije, hormonski disbalans, problemi sa štitnjačom itd.

Poštovani,
Prošlu menstruaciju sam dobila 15.12,imala sam sa momkom spolni odnos 1.12,kad su mi bili plodni dani,odnos je bio bez zaštite,ali nije ejakulirao u mene,izvadio je na vrijeme. Menstruaciju obično dobijem nakon 26,27 dana od početka posljednjeg ciklusa. Jučer sam imala jake vrtoglavice i mučnine,danas se osjećam jako umorno. Da li postoji mogućnost da sam trudna ili su to sve znakovi da ubrzo trebam dobiti mjesečnicu,jer se osjećam tako?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da cete dobiti menstruaciju.

Nije 15.12,nego 15.11,ispričavam se...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovororio sam vam. Svakako da je 15.11. Menstruaciju ocekujte kroz koji dan.

moto_decko

Postovani dokrotre. Imao sam odnos sa djevojkom bez zastite.Menstruacija joj kasni vec 6 dana.Uradili smo 4 testa na trudnocu i sva 4 su negativna,ali nisu radjena sa prvom jutarnjom mokracom.Sta raditi ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Neka djevojka pričeka još nekoliko dana da nastupi menstruacija.
Ako se to ne dogodi savjetujem da se javi na ginekološki pregled.

Marija1615

Poštovani, molim da mi hitno odgovorite na poruku
Menustracija mi ovaj mjesec kasni, zadnji spolni odnos sam imala 15.12. i koristili smo zastitu.
Medjutim sinoc sam imala malo krvi koja je prestala nakon nekih sat vremena, ali sam opet dans u toku dana malo krvarila.
Krv je smedje boje, i kao sto sam vec rekla ima je veoma malo. Ne osjecam nikakve druge simptome trudnoce kao sto su vrtoglavica, mucnina i sl.
Postoji li mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako postoji šansa trudnoće. Napravite test na trudnoću.

Marija1615

Hvala Vam na odgovoru.
Samo me jos zanima koji su prvi sigurni znaci trudnoce, prve 2 sedmice nakon oplodnje?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Većinom prvi znaci tj. rani su nespecifični, stoga ako vam kasni menstruacija napravite test.

Zvonchica90

Da li zbog promene ishrane moze da kasni menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako da može.

Zvonchica90

Hvala puno na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

amelina_

Postovani
Posljednju menstruaciju sam imala 22.11 i inace opet dobijem nakon 31 dan nekad mi bude ranije ili kasni najvise 3 dana ali sada kasni vec 11 dana .. bila sam bolesna i pila sam antibiotike pa me zanima da li to moze da bude razlog kasnjenja menstruacije, sa momkom nemam odnose sa kondomom ali nikada ne ejakulira u mene ? Radila sam 2 testa za utvrdjivanje trudnoce i oba su bila negativna s tim da ih nisam radila sa prvom jutarnjom mokracom, prvi sam radila nakon 5 dana kasnjenja a drugi danas ?