Razlozi kašnjenja menstruacije.

123karla123

Evo samo da se javim , radili smo jucer ujutro i drugi test za trudnocu , takodjer je bio negativan , i kasnije sam dobila menstruaciju , sve je u redu , iako kasnila je 3 dana , ali se sada vratila na stari ciklus , hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Mery1311

Poštovani,
može li ikako doći do začeća ako nije došlo do izravnog spolnog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morati biti malo konkretniji. Ako nije bilo odnosa i ejakulacije nije moguće.

majamiteva

Postovani
Imam 40 godina,troje dece i pre dva meseca izvadjena mi je mirena koju sam imala ukupno 6 godina.Otad uopce nisam imala mjesecnicu.Trudnoca ja iskljucena .Napominjem da imam i hipotireozu Hasimoto sindrom.Molim za odgovor.

Unapred zahvalna

minaa5

imam 20 godina i stalnog decka, prije 2 mjeseca prvi put sam posjetila ginekologa zbog bolova u stomaku, i nasao mi je vodenu cistu, savjetovao me je da nakon zavrsetka menstrualnog krvarenja odem na pregled kako bi utvrdili da li je cista prsnula, i na srecu prsnula je. takode sam radila papa test, i dobila sam neopenotran vaginalete da koristim, drugi dan nakon sto sam zavrsila sa koristenjem vaginaleta imala sam odnose i koristili smo zastitu. trebala sam dobiti 15.01. ali nisam. zanima me sta bi mogao biti razlog izistanka menstruacije, da li je mouce da mi je menstruacije izostala zbog vaginaleta?? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana majamiteva, ako je trudnoća isključena, najvjerovatnije je rezultat atrofije ili tankog endometrija (sluznice maternice) te ta ista treba neko duže vrijeme nego inače, da zadeblja, te da dođe do krvarenja. Mislim da ne trebate brinuti. Malo strpljenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mina, zbog vaginaleta nije. Da napravite test na trudnoću?

tratinčica07

Poštovani,

zanima me koliko mi točno kasni menstruacija ako sam u zadnjih par mjeseci dobivala ovako: 17.10, 18.11, 18.12 a sad evo još uvjek nisam dobila, spolni odnos sam imala sa zaštitom 7 i 11.1 s tim da dečko nije ejakulirao u mene? Trenutno sam u stresnom razdoblju radi ispita, povremeno osjetim bol u grudima ali nije konstantna bol, i bol u donjim dijelu leđa koja je bila prije dva dana no danas je nisam osjetila? Imam li razloga za brigu?

Unaprijed hvala!

L.p

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kasni par dana. Napravite test na trudnoću za svaki slučaj.

mmsl

postovani
rodila sam 20.11. krvarenje mi poslije poroda trajalo 2 tjedna. i suprug smo imali odnos 12.12. s kondomom,ejakulirao je van mene,i drugi put smo imali 25.12. bez zastite isto je ejakulirao van mene.radila sam test na trudnocu 4.1.bio je negativan.radila sam ga poslijepodne.da nisam mozda prerano uradila test?8.1. sam imala slabo krvarenje trajalo 3-4 dana.pa se pitam da to mozda nije bila menstruacija. dojim vec dva mjeseca.znam da dojenje moze biti uzrok kasnjenja menstruacije,al ipak me strah i pod stresom sam.da li da ponovim test?jel moguce da je test bio lazan?nemam nikakvih simptoma trudnoce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ponovite test premda mislim da se radilo o menstruaciji i da se ne radi o trudnoći.

tratinčica07

Poštovani,

Menstruaciju sam trebala dobiti 18,1, međutim nisam, jutros sam napravila test na trudnoću ali 1h poslje prvog jutarnjeg urina i bio je negativan, jel to moglo utjecati na rezultat testa( u međuvremenu nisam pila nikakvu tekućinu)? Nakon napravljenog testa sam dobila menstruaciju ali jako mali krvi je bilo, tokom dana je više nije bilo samo malo smeđeg iscjedka? Jel ovo trebam smatrat oskudnom menstruacijom ili je ipak nema uopće? Ili je možda rezultat bio lažan?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, test je negativan. Menstruacija će nastupit kroz dan-dva.

zabrinutamarija007

Imam pitanje..
Kolika je vjerojatnost da dođe do trudnoće u nezaštićenom spolnom odnosu bez svršavanja u rodnicu..? ..
Isto tako me zanima dali ima i koliko spermatozoida u tekućini koja izlazi tijekom penetracije? ..
Imala sam ne zaštićen spolni odnos s dečkom,naime nije svršio u mene..zadnju menstruaciju sam imala 22.12., inače
menstruaciju dobivam svakih cca 35 dana.. od 28 - 35 , no zadnjih par menstruacija dobila sam nakon 35 dana..
no sada mi ova već kasni 2 dana i panika me hvata..
dali je moguće da kasni jer sam već neko vrijeme prehlađena,od stresa ili sl. ? ..

Unaprijed hvala,
Marija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako nije bilo ejakulacije.
Vi brkate predejakulat i sluz. Educirajte se.

tanjadejo

Zadnju menstruaciju sam dobila 19.12. sa momkom sam imala odnose 3.i 4.1. bez zastite. On misli da je malo ejakulirao tj nije siguran da li je ejakulirao malo u mene. DA li i to malo znaci da mogu da zatrudnim? danas mi je 40ti dan. nemam redovne menstruacije ali obicno dobijam nakon 25-35 dana. imam blage bolove u jajnicima kao kad treba da dobijem. a pre toga sam bila prehladjena nedelju dana. da li je moguce da sam trudna , ili mi kasni zbog stresa oko ispita i prehlade? hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da postoji šansa za trudnoćom.
Napravite test na trudnoću.

tanjadejo

Moram da dodam da sam danas uradila test, na drugu mokracu (valjda to nije problem) i bio je negativan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda ne brinite. Ne radi se o trudnoći.

Nazad
Naprijed