smeđi iscjedak

iva0000

Imam jedno pitanje vezano za iscjedak...danas tjekom veceri primjetila sam malu smeđu flekicu - iscjedak...inace imam iscjedak ali on nikad nije bio smeđe boje vec bljedo zuckast. Posljednjih 2,3dana osjecam laganu bol u doljnjem djelu trbuha, te zbog nervoze i same sebe jucer sam napravila test za trudnocu za koji mi je gospođa u ljekarni rekla da se moze napraviti i do 4 dana prije ocekivane menstruacije.Test je bio negativan. Predhodne menstruacije bile su 27.3, 29.4. Molila bih Vas ako mi mozete objasnit o cemu se radi!
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, smeđi iscjedak kod Vas mislim da ukazuje na menstruaciju koja treba doći svali čas, isto tako i bolovi u predjelu donjeg trbuha, nadutost, sve su to znaci predstojeće menstruacije. Obično se sluznica maternice( endometrij) počinje lagano ljuštiti prije prave menstruacije zbog pada razine hormona, pa se ponekad to zna manifestirati smeđim iscjetkom.

mk1991

Poštovani!

Pijem Yasmin pilule već 3 godine i dosad sam imala redovite menstruacije točno u dan.
Ovaj tjedan sam trebala dobiti menstruaciju, ali umjesto krvarenja mi se pojavio smećkasti iscjedak koji je trajao 2 dana, u malim količinama.
Budući da mi je to prvi put da nemam normalnu menstruaciju, malo sam zabrinuta, iako imam bolove u donjem dijelu trbuha i bole me grudi, a imala sam i problema s mokrenjem i mjehurom posljednjih dana pa me zanima je li to utjecalo na ciklus.

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se radi o menstruaciji. Neki put bude vrlo oskudna tijeko uzimanja kontraceptivnih pilula.

NinaU123

Postovani,pojavio mi se smedji iscjedak koji traje vec 6 dana,nocu ponekad ide a nekad ne..Menstruacija mi kasni ,zadnju sam imala 15.03. i citala sam po internetu da taj smedji iscjedak povezuju sa trudnocom.Pa me zanima je li to slucaj i kod mene?
Hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako Vam kasni menstruacija svakako može biti povezan sa trudnoćom. Jednostavno napravite test na trudnoću, te ako je pozitivan javite se na ginekološki pregled.

bubbi89

Poštovani, pijem Cilest tablete već 2 godine i menstruacija mi dolazi svaki mjesec na vrijeme. Ovaj mjesec mi je počela dan ranije i to tamno smeđim iscjetkom i traja mi je samo 3,5 dana (inače mi traje obično 5-6 dana bez iznimke). Je li moguće da sam trudna ili možda postoje neke druge komplikacije? U 12 mjesecu sam bila na pregledu i papa testu i ginekolog mi je rekao da je sve u redu. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudni. Neki put menstruacije intenzitetom i trajanjem ne budu kao inače. Niste trudni. Nastavite uzmati redovito kontraceptivne pilule.

daNii

imam slican problem kao i predhonice.. naime, moja menstruacija nije jos nikad redovna, a imam 21 god., medjutim zadnje 2 menstruacije su bile u obliku smedjeg iscjedka. mene sad zanima je li to normalno ili imam razloga za brigu, s obzirom da sam seksualno aktivna?
unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, uzimate li kontraceptivne pilule?

daNii

ne

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za početak napravite test na trudnoću. Ako je negativan što mislim da je, svakako bi bilo dobro javiti se na ultrazvučni pregled da se ustvrdi izgled jajnika.
Tu su kod Vas dva problema. Jedan je neredovite menstruacije, iza čega se kriju uglavnom hormonski problemi, a drugi su zadnje vrijeme oskudnije menstruacije.
Dakle dvakako se morate javiti na pregled.

daNii

bila sma ja na ultrazvucnom pregledu prije mozda godinu ili vise, rekli su da je sve ok, ali da trebam uradit papa test. no ja nisam stigla nikako, pa sam planirala sad nekad, ali sad dobila taj smedji iscjedak i cekam da prodje. prvenstveno da uradim taj test, pa onda da se narucim kod ljekara, jer koliko znam ne mogu radit test za trudnocu dok imam ovaj iscjedak (ispravite me ako grijesim).
sjetila sam se da sam i prosle god. i nekoliko god. unazad imala ovaj smedji iscjedak umjesto prave menstruacije, ali nije se nikad desilo 2 mjeseca za redom da imam taj iscjedak. jedino sa cime sam ja mogla jos povezati sto je ovako oskudna menstruacije, jeste to sto sam darovala krv bas pred ovu proslu menstruaciju (ustvari smedji iscjedak). nadam se da imam veze to, ako ne - ispravite me.
sto se tice seksualnih odnosa, ne koristimo zastitu, ali prekidamo snosaj, tako da uvijek vani su spermici. najgore je sto ne mogu da izracunam plodne dane zbog neredovne menstruacije i uvijek se zabrinem kad treba da dobijem.
nadam se da ne smaram, jer nemam trenutno nikog strucnog ko bi mogao objasnit mi.
pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nakon što prođe iscjedak za početak napravite test na trudnoću.
Zatim se javite ginekologu na PAPA test, te obavezno na UZV pregled da se ustvrdi eventualni problem.

ivana0508

poštovani!
moj problem je slijedeći...3 godine pila sam pilule yasmin. zadnju pilulu popila sam 15.2 te uredno kao i svaki put do tada dobila menstruaciju nakon 4 dana (19.2)...nakon toga pilule sam prestala uzimati. prvu menstruaciju nakon prestanka uzimanja pilula dobila sam 25.3. Poslije te menstruacije još uvijek nisam dobila slijedeću...ali u međuvremenu sam dva puta primjetila smeđi iscjedak 1.svibnja. (otprilike dan i pol je trajao taj iscjedak) te danas (19.5-samo ujutro se pojavio). molim vas možete li mi pojasniti o čemu se radi, i da li je potrebno odmah otići na pregled ginekologu budući da sam pregled planirala tek za dva mjeseca...hvala unaprijed.

emra1987

Postovani! Menstruacija mi kasni 20 dana, imam skoro sve simptome trudnoce ali 2 testa su pokazala negativno...vec 4 dana ujutro imam krvavi iscjedak a navecer tamno smeđi...da li to znaci da bi moja menstruacija trebala uskoro doci ili? inace tokom menstruacije imam obilna krvarenja i dosad mi je bila redovita cak u dan, mozda s razmakom od 1-2 dana najvise. Moze li biti da imam nekakvu upalu ili je nesto trece u pitanju? Kod ginekologa sam narucena tek za 1.6. i stvarno ne znam vise sta da radim sa svim tim mojim mucninama, vrtoglavicama i drugim simptomima... unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je ovako reću u čemu je stvar. Postoji mnogo poremećaja koji se manifestiraju na ovaj način.
Najčešće se radi o upali, cistama na jajniku. Svakako otiđite na ginekološki pregled čim prije.

ivana0508

poštovani!
moj problem je slijedeći...3 godine pila sam pilule yasmin. zadnju pilulu popila sam 15.2 te uredno kao i svaki put do tada dobila menstruaciju nakon 4 dana (19.2)...nakon toga pilule sam prestala uzimati. prvu menstruaciju nakon prestanka uzimanja pilula dobila sam 25.3. Poslije te menstruacije još uvijek nisam dobila slijedeću...ali u međuvremenu sam dva puta primjetila smeđi iscjedak 1.svibnja. (otprilike dan i pol je trajao taj iscjedak) te danas (19.5-samo ujutro se pojavio). molim vas možete li mi pojasniti o čemu se radi, i da li je potrebno odmah otići na pregled ginekologu budući da sam pregled planirala tek za dva mjeseca...hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je reći koji je uzrok neurednom krvarenju. Može se raditi o oskudnijim menstruacijama, trudnoći, policističnim jajnicima itd.
Savjetujume ultrazvučni pregled.

zbunjen-a

Poštovani,

Imam 21 godinu, i od ovog mjeseca počela sam uzimati kontracepcijske pilule. Nakon završetka menstruacije koja je uobičajno trajala 5 dana, od 6. dana ciklusa do danas 15. dana imam smeđi iscjedak koji ne prestaje. Bila sam upozorena od strane ginekologa da će se možda takav iscjedak pojaviti sredinom ciklusa i da će trajati koji dan. Međutim meni kao što rekoh već 9 dana traje taj iscjedak i ne prestaje, što me počelo lagano zabrinjavati. Sad me zanima dali je to nekakva normalna reakcija i hoće li to prestati uskoro, ili imam razloga za brigu, da se obratim ginekologu?

Unaprijed hvala na odgovoru!