smeđi iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, tijekom započinjanja uzimanja kontraceptivnih pilula u večine žena javlja se smeđi iscjedak koji može trajati i cijeli ciklus.
Ako će se takav smeđi iscjedak javljati i idući mjesec tijekom uzimanja pilula savjetujem da se javite svome ginekologu te da se promjeni kontraceptiv.

Jeco

Pitanje vezano za smeđi iscjedak.. Naime, prije odprilike 7 dana se pojavio smeđi iscjedak. Menstruaciju očekujem od danas (jer mi inače kasni po par dana).. I inače se znalo dešavati da se pojavi taj iscjedak i da mentruacija tog mjeseca izostane. Zanima me zbog čega je to tako, jel' to neki problem ili sasvim obična stvar ??? Spolne odnose nemam pa mi je zbog toga najviše čudno.
Hvala unaprijed !!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kod Vas se najvjerovatnije radi o lošoj funkciji žutog tijela i zbog toga par dana prije menstruacije se pojavljuje taj iscjedak.
Savjetujem da za svaki slučaj napravite ultrazvuk premo trbuha da se ustvrde i drugi mogući uzroci.

Poštovani, već 3 mjeseca pijem tablete Yaz i sve je do sada bilo najboljem redu.. Menstruacije redovite, bezbolne, ali sam u zadnjih par tjedana primjetila smeđi iscjedak prilikom i nakon odnosa, a nekad i bez toga, u sredini ciklusa i to me zabrinjava. Je li moguće da je to nuspojava kontracepcijskih pilula ili je nešto drugo u pitanju? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da su nuspojave vezane u primjenu kontraceptivnih tableta. Savjetujem da ukoliko će Vam iste smetnje trajati i iduće cikluse promjenu kontraceptiva.

bbc

Poštovani,

Protekloga mjeseca počela sam sa uzimanjem kontracepcijskih pilula od prvog dana menstruacije. Nakon kraja menstruacije, nastupio je smeđi iscjedak koji kako se bliži ciklus kraju sve je jači i obilniji. Pročitala sam Vaše odgovore u vezi toga kako je u većine žena to normalna pojava tijekom početka korištenja OHC, međutim meni osim tog iscjetka, sredinom ciklusa nastupilo je i oskudno točkasto krvarenje, koje je toga dana tijekom odnosa postalo jače te je takvo pojačano krvarenje trajalo i sljedećih nekoliko sati nakon odnosa, nakon čega je prestalo i nastavio se ponovno smeđi iscjedak. Sad me to jako brine,hoće li se krvarenje ponoviti kod sljedećeg odnosa pa me zanima dali imam razloga za brigu zbog toga i dali je djelotvornost pilula možda umanjena zbog tog krvarenja te je potrebno koristiti dodatnu zaštitu?

Unaprijed hvala na Vašem odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako se iscjedak tog tipa pojavi i idući mjesec savjetujem promjenu kontraceptivnih pilula.

stereolowe

Molim Vas za pomoć,naime 27.03 sam imala spontani pobačaj obavljen kiretažom,nakon toga prva menga je bila 13.05 i sad sam 21.06 dobila samo smeđi iscjedak koji čak nije ni iscjedak već se pojavi samo kad idem na wc,i to već traje 8 dana i kako je bilo prvog dana tako je i danas,nema nikekve promjene,pa me zanima da li je to normalno s obzirom da je bila kiretaža? Trebam li se brinuti? Da li postoji mogućnost trudnoće? Inaće zadnji put sam bila kod svog gin. sad u 5 mjesecu i nije mi bio dobar papa (cin 1 ) ali je rekla moja doktorica da pričekam do jeseni da će me tad poslati na više pretraga i nije mi dala ništa od tableta,molim Vas za par riječi da mi objasnite što mi je činiti jer sam jako zabrinuta!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da postoji mogućnost trudnoće. Za početak napravite test na trudnoću. Ako je negativan, pričekajte menstruaciju do kraja ovog tjedna.

stereolowe

poštovani,imam smeđi iscjedak več 10-ak dana,ali samo kad idem na wc i kad se obrišem,imala sam spontani 27.03. učinjen kiretažom u 9. tjednu trudnoče,nakon toga sam imala normalnu prvu mengu 13.05. i sad 20.06. sam dobila to smeđe,nekad me malo boli trbuh ali ništa strašno,pa bih Vas molila za mišljenje o čem se radi,da li da to računam pod normalnu mengu ili? inače mi menga traje 5-6 dana,u 5 mjesecu sam bila kod gina. i rekla mi je doktorica da imam cin 1,al da će pričekati sa pretragama do jeseni! Dal postoji mogučnost da sam opet trudna? Molim Vas odgovor!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam Vam. Pogledajte bolje.

magi13

Postovani doktore,
imam 22 godine i probleme sa menstruacijom.Ranije sam imala neredovne cikluse,prolazolo je ponekad i 2 meseca izmedju dva ciklusa.Posetila sam ginekologa i bila na ultrazvucnom pregledu i rekao mi je da imam policisticne jajnike,ali da nije opasno.Nisam dobila terapiju,vec mi je rekao da se javim ako budem imala neke bolove u jajnicima.Kasnije su ciklusi bili relativno redovni(na 25-30 dana),mada su trajali svega 3 dana.Mislila sam da se konacno ustabililo,ali pre 15 dana(19 dana pre zavrsetka prethodnog ciklusa)bez ikakvis simptoma,koje inace uvek imam(bar bol u grudima) pojavio se tamno crvenkasto-braon iscedak i trajao 3-4 dana.Mislila sam da je to malo preuranjena menstruacija,iako je bila oskudna...medjutim,jutros opet isto,tamno-braon iscedak,bez ikakvih simptoma menstruacije.Doktori mi uvek govore da mi je menstruacija poremecena zbog sresa i variranja u telesnoj tezini.Da li je i ovaj problem zbog toga,ili imam razloga za brigu?inace,ne pijem kontraceptivne pilule.
Hvala unapred.Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o preuranjenoj menstruaciji, već o neurednom anoluvatornom krvarenju vjerovatno uzrokovano policističnim jajnicima.
To krvrenje se može zaustaviti primjenom gestagenih preparata kroz sedam dana. Razlozi koje ste naveli svakako predstavljaju mogući uzrok.
Savjetujem da napravite hormonsku obradu i ako isti ukazuju na PCOS savjetujem da terapiju počnete čim prije.

idp8

Imam 28godina.M mi je trebala doći 29.06. i 1-2dana je znala kasniti,nako 04.07.mi se pojavio smeđi iscjedak obilnije.Imam sve simptome da ću dobiti M.Da li sam trudna,IMAM AKTIVNI SPOLNI ODNOS,NE PIJEM TABLETE....
HVALA PUNO UNAPRIOJED..NE BIH HTJELA OSTSTI TRUDNA JOŠ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vjerovatno se radi o predznaku uskoro nadolazeće menstruacije.

idp8

Molim Vas pomoć.............
30.06.SM TREBALA DOBITI mnije došlo,03.07.11.pojavio se smeđi iscjedak obilniji....Imam sve simptome da ću dobiti M.Je li moguće da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna.

Hellenchi

Poštovana... imala sam menstruaciju prije 2 tjedna, jučer sam primjetila smeđi iscjedak... i danas isto tako. Inaće su mi menstuacije redovite i nikad nisam imala sličnih problema, pa me zanima od čega bi to moglo biti, i što je to...
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju. Ne brinite.

sarica5555

Menstruaciju sam dobila 22.8. Trajala 5 dana. Ciklusi mi inače nisu bas najredovitiji, ali najcesce traju 37 dana. jajnici policisticnog izgleda. Ne pijem pilule.
9.9. počela sam primjećivati tamnosmeđi, čokoladni, gusti iscjedak.
11. 9 sam imala odnose, kao zaštitu koristila kondom i prekinuti snošaj.
U noći s 12. na 13. imala sam sve simptome upale mjehura, bol i pečenje pri mokrenju, iscjedak je i dalje tu, pila sam uvin čaj i ublažio mi je simptome upale mjehura.
Iscjedak je i dalje tu. Trebam li se brinuti? Sto znaci taj iscjedak?