smeđi iscjedak

Boticeli

Postovani, djevojka i ja imali smo zasticeni spolni odnos na dan kada joj je trebala prestati menga(27.12). Nakon odnosa na papiru je bilo malo krvi. Nezasticeni spolni odnos imali smo odmah sljedeci dan i dan poslije toga(28-29.12). Nisam ejakulirao u nju ali mi je dolazio osjecaj za ejakulaciju par puta, smirio sam se i cekao da prodje te smo nastavili dalje. Sve je bilo uredu dok se njoj prekjucer(01.01) nije pojavio smedji iscjedak te se moglo primijetiti da se u njemu nalazilo krvi jer je bilo i blago ruzicaste boje po rubovima. Jucer(02.01) je taj iscjedak bio vise bijel neko smedj i nalikovao je na spermu. Da li je to zaostala krv od menstruacije koju smo mozda prekinuli jer, kao sto sam rekao, nije skroz zavrsila, bio je zadnji dan. Ili to ima neke veze s trudnocom jer sam citao da smedji isjedak ukazuje na ranu trudnocu pa nas je veoma strah da nije nezeljena trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Prema navedenim datumima prerano je da bi bilo kakvo krvarenje bilo uzrokovano eventualnom trudnoćom.

melika_20

zdravo,
menstraciju sam trebala dobiti oko 20.12, inace ne redovita je, danas jr 5.1 jos nisam dobila, 24.12 i 25.12 sam inala zadnji odnos i 30.12 poceo mi se javljati blagi smedju iscjedak sa malo krvi, i opet se pojavio 2.1 gust smedji iscjedak pomjesan sa krvi. da li se radi od trudnoci, test jos nisam radila, da napomenen da sam vecinu vremena 12 mjeseca provela u teretani, da li to ima neke veze? pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pojačana fizička aktivnost utječe na menstruacijski ciklus. Pjačana fizička aktivnost čest je uzrok izostanka menstruacije. Ipak savjetujem da učinte test na trudnoću.

Cvicka

Poštovani, menstruacija mi kasni 7 dana, vec 3 dana imam smedji iscjedak, ali ga primjetim samo kada se obrisem, i nemam nekih naznaka da treba da dodje m kao inace osim pritiska u stomaku, s tim da imam policisticne jajnike. Sta bi moglo bit u pitanju, test nisam radila.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinite test na trudnoću.

ticj_

Poštovani, imam učestale menstruacije, nekad ne prođe nedelju dana između dvije. Nedelju dana posle poslednje menstruacije mi se pojavio prvo rozi sekret, a posle 4-5 dana smeđi. Iz vagine se osjeća jači miris nego obično. Imam redovan seksualni odnos bez zaštite sa stalnim partnerom. Često idem na preglede, poslednji je bio prije otprilike 3 mjeseca.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da učinite analizu hormona (hipofize, štitnjače i jajnika)

korisnica0

Postovani, zadnju menstruaciju imala sam od 09.07. do 15.07. Uvek traje 7dana,a ciklus od 28 do 30 dana. Zadnjeg dana mensturacije sam imala zasticeni odnos (kondom), a 19.07. mi se javio smedji iscedak i malo krvi sam primetila na donjem vesu, sledeceg dana se pojavio samo smedji iscedak. Sta je u pitanju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.

korisnica0

Postovani, imala sam zasticeni odnos 27.07. , a dan posle toga posle mokrenja mi se javile krvavo-rozikaste mrlje na papiru i uvece tamno smedji sekret. Skoro sam vam pisala i odgovorili ste da je ovulacijsko krvarenje. Da li je moguce da je i ovo ovulacijsko krvarenje ili neki poremecaj?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacijsko krvarenje se ne može javiti dva puta u istom ciklusu. Moguće da se radi o kontaktnom krvarenju nakon spolnog odnosa, no bez pregleda je teško reći o čemu se točno radi.

Trapic

Postovani,
Ciklus mi traje 28 dana i redovan je od kad pijem bromergon tablete( adenom na hipofizi-2x3 tabl dnevno) . Na dan ovulacije decko mi je samo stavio svoj spolni ud u vaginu bez kondoma ili ikakve zastite. Nije doslo do svrsavanja. U cetvrtak sam dobila smedi iscjedak (po prvi put prije menstruacije) koji traje vec 6 dana i svaki dan je sve tamniji i vise ga ima (sluzav vecinom). Prije jedan dan sam trebala dobiti menstruaciju ali ju nisam imala, a ponavljam do sad je stvarno redovita. Ima li mjesta za brigu? Postoji li mogucnost za trudnocu? Koji je moguci razlog?
Hvala Vam unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži (slabija funkcija žutog tijela). Da bi se dijagnosticiralo o čemu se točno radi, potrebna je analiza hormona.

Ivkica111

Postovani,
Pijem estal tablete 11 mjeseci. Vise manje sve je bilo ok, menga uglavnom dode na trecem danu pauze. U 10. mjesecu mengu sam dobila kada sam pila 19. tabletu. U 11.mjesecu zaboravila sam popiti 8. tabletu pa sam ju popila drugi dan (u isto vrijeme i osma i deveta). Sad u 12. mj mengu sam dobila uobicajeno 9.12., trajala je do 13.12. Od tada pa sve do danas imam smedi iscjedak (ponekad sluzav). Dnevno promjenim dva dnevna uloska. Jucer sam osjetila peckanje i nelagodu dolje. Danas sam imala nesto veci crveni iscjedak.
Brine me sto bi to moglo biti.
Mislim da je trudnoca iskljucena, ali sumnjam u sve. Pijem tablete s tim da jos prakticiramo i prekinuti snosaj ili kondom. Zadnji odnos imala sam 4.11.
U drugom mjesecu radila sam papa test koji je bio u redu, a jajnici su mi na granici policistickih.
Znate li zbog cega ovaj smedi iscjedak ne prestaje i na sto upucuje?
Najljepsa hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju. Ono nije opasno i ne smanjuje zaštitu. Ukoliko bi se ono ponavljalo i kroz iduće cikluse trebalo bi razmisliti o promjeni terapije.

Ivkica111

Nadovezujem se na prosli post.
Jucer i danas pojavio se iscjedak crvene boje, boje kao menstrualna krv. Obilniji nego onaj smedi iscjedak zadnjih 10-ak dana. Grudi su mi zadnjih 10 dana na dodir osjetljive. Podsjecam, tek sam na 19. tableti.
Strah me postoji li mogucnost trudnoce ili je nesto drugo u pitanju .
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće ja samo teoretska, ali ipak postoji. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda.

Andjelicaaaa

Postovani,
Posle redovne menstruacije, 16 dan ciklusa mi se pojavio braon iscedak, 17 dana ciklusa i dalje je prisutan s tim sto minse pojavio i jedan ugrusak krvi. Boja iscedka varira od svetlo smedje do tamni braon. Nezasticen odnos sam imala pre 8 dana ali momak nije svrsio u mene. Osetila sam dole blagom peckanje i svrab koje je prestalo. Sta to moze biti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.