smedji iscjedak

luciamalababy

Poštovani!
7.11. sam uzela pilulu escapelle u roku 24 sata od nezaštićenog odnosa. Menstruaciju sam dobila 16.11., 30.dan ciklusa i bila je normalna.
Međutim, danas sam primjetila lagani smeđi iscjedak. Moram napomenuti da sam opet imala nezaštićeni spolni odnos i to 24. i 25.11., znači
9. i 10. dan ciklusa. Što bi mogao biti uzrok ovom laganom smeđem krvarenju? i kolika je šansa za trudnoću 9. i 10. dan ciklusa?
i može li ovo biti lagano ovulacijsko krvarenje budući da bi mi ovih dana trebala biti ovulacija?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, riječ je svakako o periovulacijskom krvarenju.
Što se tiče odnosa, 10.dan ciklusa spada već u plodne dane, dakle šansa za trudnoćom svakako postoji.

luciamalababy

poštovani!
Stanje se malo zakompliciralo..
sinoć mi se pojavilo normalno krvarenje, znači menstrualna bol u trbuhu, intenzitet krvarenja i boja su normalni, kao kod svake menstruacije.
Krvarenje i dalje traje i istog je intenziteta i boje.
Je li moguće da mi se ciklus poremetio zbog uzimanja Escapelle pilule? Inače mi menstruacije nisu baš redovite, dolaze 37. do 50. dan ciklusa.
Nikad nisam imala dva krvarenja u jednom mjesecu.
Je li po vašem mišljenju ovo menstruacija ili je nešto drugo u pitanju? Moguća trudnoća može biti duga tek 11 dana.
Molim vas za pomoć jer sam očajna...

Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, može biti da Vam je menstruacija uranila zbog korištenja Escapella.
Ne vjerujem da ste trudni. Svakako ciklus iznad 35.dana nije normalan. Javite se na ginekološki pregled nakon prestanka krvarenja.

luciamalababy

Poštovani! Evo krvarenje mi je trajalo 5 dana s tim da je 6. dan bio smeđi iscjedak, kao što mi je i uvijek na kraju menstruacije.
Međutim, od sinoć se osjećam dosta loše, slabo i imam lagane bolove u donjem dijelu trbuha. Je li to možda zbog previše krvarenja u mjesec dana?
I je li moguća trudnoća pored ovih 5 dana normalnog krvarenja? Nakon 24. i 25.11. nisam imala odnose.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako niste trudna.

ela_81

Postovanje doktore,

Procitala sam nekoliko ( mozda i malo previse) pitanja upucena Vama i ujedno i Vase odgovore. Pokusala sam da pronadjem nesto za moj problem , al ipak mislim da je najlakse sam reci sta je problem, vec stavljati se u tudju kozu , jer ni jedan organizam nije isti. Naime prije 4 mjeseca bila sam kod ginekologa, gdje je uradjen papa test, te sve ostalo sto moze da pokaze potopun ginekoloski nalaz. Hvala Bogu , nalaz je bio uredan. Moja predposlednja menstruacija je pocela 17. 11.2011 godine, nakon toga , 24.12. 2011 godine, tako da ovu sto slijedi trebala sam dobiti prije 3 dana, medjutim samo se pojavio tamno smedji iscjedak, vec treci dan i nista vise. Naime, ja i suprug se ne cuvamo vec dva mjeseca, pa Vas molim da mi ako je prema gore navedenom moguce objasnite sta je problem. Menstruacije mi traje 7 dana, a trenutno imam sve simptome , ali samo je prisutan smedji iscjedak. I jos bih Vas zamolila za izrucunavanju plodinih dana, uz napomenu da imam redovne periode.

LP

Unaprijed zahvalna Vasa citateljka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da je taj smeđi iscjedak predznak nadolazeće menstruacije.
Plodne dane aproksimativno računajte od 10. do 17. dana ciklusa.

v.gag

Poštovani, Vaša sam pacjentica... trudna sam nešto više od 8tjedana, i povremeno mi se javljao smeđi iscjedak... danas dosta jače.... da li je potrebna kontrola ranje od dogovorene??? lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako se javite na pregled, da se ultrazvučno pregleda plod i napredovanje trudnoće. LP.

ily

Poštovani,
više od godine dana sam na kontracepciji Yaz bez prekida. Menstruacije su mi bile normalne i redovite.
U 12. mjesecu sam imala upalu mjehura i dobila antibiotike, koje sam pila do Božića (10 dana). Nakon mestruacije koja je došla 29.12.( a u međuvremenu sam zaboravila popiti jedan dan tabletu), iduća je uranila i počela 15.01., i kako nije prestajala, 26.01. sam otišla na pregled i na ultrazvuku je sve bilo u redu. Odmah isti dan sam napravila kontrolu krvi i briseve. Sve je u redu sa svim pretragama, danas sam bila na kontroli, i ginekologica mi je rekla da nastavim sa uzimanjem pilula, te da se vjerojatno radi o hormonalnom poremećaju.Zadnjih tjedan dana više je to izgledalo kao iscjedak, neki dan smeđi neki dan svjetlocrven. Molim Vas za mišljenje jer se ne osjećam ugodno ovako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste bili na pregledu i ako Vas je doktorica pregledala ultrazvukom, također sam mišljenja da svakako trebate nastaviti sa pilulama dalje.

tina_89

Poštovani,
od 1.2- 7.2 sam imala normalnu menstruaciju,13.2 sam imala spolni odnos,3 dana nakon toga (znači 16.2) dobivam smedji iscjedak tj ni nije iscjedak nego onako kao sto znati biti pred kraj menstruacije,imam lagane bolove u trbuhu...Neznam jel u pitanju ovulacija ili nesto sasvim drugo!? Ovo mi je prvi puta da mi se dogadja, zanima me sto bi to moglo biti i imam li razloga za brigu?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, najvjerovatnije se radi o periovulacijskom krvarenju tj. smeđem iscjetku.

Ariena19

Poštovani! Malo više od 24 sata sam popila tabletu Escapelle za dan poslije nakon što je partneru pukao kondom. Danas, tjedan dana nakon toga sam dobila smeđi iscjedak, a nakon toga i lagano krvarim. Bojim se da tableta nije možda djelovala i da je ovo znak rane trudnoće.Zadnju mjesečnicu sam dobila 22.2. s time da imam neredovite i bolne cikluse, a ovaj put nisam ništa ni osjetila. Hvala vam unaprijed na vašem savjetu! Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći, nego o menstruaciji koja će nastupiti za nekoliko dana.

lane25

Poštovani,
Tijekom zadnja dva dana pojavio mi se smedji iscjedak, skoro 11 dana prije početka menstruacije. Nije obilan. Zadnja menstruacija mi je bila 23.02, a zadnji pregled kod ginekologa 15.02, a tamo mi je otkriven polip na grliću maternice. Da li je to možda povezano s polipom i ako nije što bi moglo biti.
Unaprijed hvala i lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, može biti da se radi o smeđem iscjetku koji je uzrokovan krvarenjem polipa, koje su dobročudne ali neki puta dobro prožiljene tvorbe,bilo spontano ili nakon odnosa.
Ako se iscjedak i ev. krvarenje nastave savjetujem ablaciju polipa.

Sanjalica

Poštovani doktore,

imam jedan problemčić. Tijekom posljednjeg odnosa pojavilo mi se krvarenje koje je vrlo brzo prestalo, no par dana nakon toga pojavio mi se smeđi iscjedak. Pijem Yasmin nešto više od tri godine, ciklusi su mi redoviti, a posljednju menstruaciju dobila sam 29.2. Isti problem s povremenim krvarenjem tijekom odnosa pojavio mi se i prošle godine, UZV je bio uredan i ginekolog mi je savjetovao da napravim tromjesečnu pauzu s Yasminom nakon čega je i krvarenje prestalo. Na posljednjem sam pregledu bila u listopadu i ultrazvuk i Papa su bili uredni. Ima li razloga za brigu zbog tog krvarenja i iscjedka? Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se najvjerovatnije o spoting krvarenju koje je uzrokovano uzimanjem pilula. Savjetujem da slobodno nastavite uzimati pilule dalje. Ne brinite.