smedji iscjedak

Plejada

Poštovani,

Imam problem već godinu dana mi se pojavljuje nakon menstruacije ( koja traje 5 dana) nekakvo prljanje koje izgleda nekada zgrušano, crno kao kava, svijetlo smedje ili je nekada par kapi krvi. A takvo prljanje traje 3/4 dana. Ginekologica kaže da je to od stresa (u što sumnjam). Imam li razlog za zabrinutost ?

Hvala,
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste bili na pregledu i ako nije utvrđeno nikakvo patološko stanje (endometrioza, polipi, miomi, ciste ) mislim da nema razloga da se brinete.

Ariena19

Hvala vam na odgovoru, no brine me to što krvarenje ne liči na samo par kapi, niti na moju redovitu mjesečnicu. Kad bih mogla koristit test za dokazivanje trudnoće s tim da još uvijek slabo krvarim(gusto smeđa boja).

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nakon dan- dva ako vam izostane menstruacija.

Provincijalka

10/11 nedelju trudnoce sam...prosli put kada smo suprug i ja imali odnos, osjecala sam neki pritisak u donjem dijelu trbuha i sljedeceg dana sam na donjem rublju nasla blago smedjkasti iscjedak..kao tanka linija.. odmah sam otisla ginekologu koji mi je nakon pregleda rekao da je sve u redu i sa mnom i bebanom..nije mi zabranio odnose, niti ukljucio neku terapiju..prije dva dana smo ponovo probali i odnos je bio totalno njezan i opusten, pazili smo..nisam osjecala nikakav pritisak i sutradan opet smedji iscjedak..cak malo vise od neke tanke linije... i danas ga je bilo sasvim malo... negdje sam procitala da su to kapilari koji kao pucaju.. stomak me ne boli.. hvala unaprijed..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,mislim da se ne bi trebali brinuti, sve vam je u najboljem redu, ali sugeriram apstinenciju od odnosa kroz 10-tak dana.

sabinna_ba

Postovanje

Prvi put se susrecem sa smedjim iscjetkom. Traje vec nekih 15 dana. Nemam bolove ni bilo koje druge neobicne simptome....... Nije obilno ali me prepalo jer je smedje i vodenkasto.
Nisam sexualno aktivna. Imam problema sa zeljezom pa se pitam moze li to biti uzrok, jer mi je u zadnje vrijeme izuzetno nalaz za zeljezo los?
Kako lijeciti?

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, trebate prije svega napraviti ginekološki uzv.
Uzrok može biti cista na jajniku, policistični jajnici, endometrioza.
Ako vam je menstruacija obilnija to može biti uzrok slabokrvnosti i niskog željeza.
Svakako savjetujem da se uskoro javite ginekologu.

sekaa89

Postovani

Zadnju menstruaciju sam imala 15.12. Prvi spolni odnos uz metodu prekinutog snosaja sam imala 03.01..menstruacije su mi uglavnom redovne,ali 10.01 mi se pojavio rozkasti iscjedak koji je tokom dana presao u smedzkasti iscjedak uz lagnu bol u donjem dijelu stomaka.11.01 sam imala lagano krvarenje.obicno kao u zadnje dane menstruacije.a 12.01 samo par smedzkastih iscjedaka,pa vas molim da mi kazete o cemu se radi,trudnoca,implantacijsko krvarenje ili nesto trece??hvala vam unaprijed za odg.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, iz ove pozicije ne mogu znati od čemu se točno radi. Moguće su sve opcije.
Prije bih rekao daje to predznak nadolazeće menstruacije. Svakako napravite i test na trudnoću.

tami26

Dobar dan..htijela bih jedan savijrt..imam 25 godina ali od svoje 17 godine imama poremecaj hormona te nemama redovan menstralni ciklus..nakon posijeta ginekologu dobila sam hormonalne tablete Dobraston te imala terapijsko lijecenje 3 mijeseca...nakon toga sam prekinula lijecenje te sam menstraciju imala 3 do 4 godisnje..sve je to nekako islo i nosila sam se s time dok mi nije postalo naporno stalan odlazak ginekologu(znam da je zdravlje najbitnije)ali svaki puta ista prica..poremecaj hormona pa poremecaj hormona i tako u nedogled...da neduzim...u 2012. godini sam imala rediovito od prvog do setvrtog mijeseca te je izostala u petom ..ali sam opet dobila u 6 mijesecu..nakon toga nista do prije 4 dana..ali kroz ta 4 dana samo se pojavilo 3-4 kapi smedjeg iscjetka(par kapljica na danu) stomak me boli kao da trebam dobiti..ali nista??!!imala sam sa partnerom nezasticeni snosaj sredinom 12.mijeseca 2012,god..prije tjedan dana sam napavila test za trudnocu i bio je negativan..dali postoji mogucnos da sam trudna iako je test bio negativan????hvala!!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći ako je test negativan.
Savjetujem hormonsku kontracepciju kao metodu regulacije ciklusa.

Marta001

Postovani, zadnji put menstruaciju sam imala 9.12. Ciklus mi traje 33-35 dana. Danas je 14.1. Jos nisam dobila,ali 11.og kad sam trebala dobit bilo je par kapi krvi i to je sve. Tijekom dana osjetim probadanja u lijevom jajniku. Imala sam spolne odnose ali sa zastitom. Narucena sam u ginekologa tek za dva tjedna, bila bi vam jako zahvalna ako bi mi do tada mogli barem okvirno reci o cemu se radi i je li moguca trudnoca i da je ovo bilo implantacijsko krvarenje? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, trudnoća je svakako moguća. Napravite svakako test na trudnoću.

Aleksandra_93

Poštovani,
imam 20 godina i već tri godine pijem kontraceptivne pilule Diane 35, koje mi je liječnik prepisao zbog cista na jajnicima.
U dogovoru sa liječnikom sam nastavila da pijem pilule radi kontracepcije.
Menstruacije su mi uredne i ciklus mi je 28 dana, međutim prošla mjesečnica mi je kasnila dan,a
ova (koju trenutno imam) mi je kasnila dva dana a kad se pojavila primjetila sam da je nekako čudna.
Imam gusti smeđi iscjedak koji je nešto oskudniji nego inače moje mjesečnice.
Skroz sam osjetljiva i često imam urinarne infekcije i kandidu, koju sam i sad imala (mažem kanesten kremu).
Imam stalnog partnera već 8 mjeseci i on također maže kanesten.
Zanima me je li ovaj iscjedak vezan za uporabu pilula ili za infekciju kandidom?
Da li je ovo normalno i trebam li da se javim liječniku?
Ne vjerujem da je u pitanju trudnoća, jer nisam propuštala nijednu pilulu.
Molim Vas za Vaše mišljenje i savjet.
Hvala unaprijed i srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Rezultat je upale koju sad imate.

Aldi1

Postovani, imam jedno pitanje koje se tice menstruacije evo u posljednja dva puta dobila sam 10.4, zatim 10.5. Medjutim ovaj posljednji mjesec buduci da sam bila pod stresom dobila sam 3.6. Znaci sedam dana ranije, ovaj put nisam bila pod stresom, ali sam bila prehladjena. Da li zbog toga jos nikad nisam dobila evo danas je 4. i kada da ocekujem sljedecu menstruaciju, buduci da prije dva dana sam osjetila bolove u stomaku i lijevoj nozi i evo imam smedji iscjedak ali jos nisam dobila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno ćete dobiti za koji dan. Ne vidim nikakav problem kod vas.
Ciklus je sklon oscilacijama.

roberta123

Postovani doktore, uzimam pilule Yaz vec 3 godine. Zadnje dvije menstruacije mi se javlja smedji iscjedak uz menstruaciju, ali ima vise smedjeg nego menstruacije, pa me sad zanima da li to ukazuje na neki problem? Prosli mjesec sam jednu pilulu popila vise od 12 sati kasnije nego sto inace uzimam. Seksualno sam aktivna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije problem, sve je normalno.