smedji iscjedak

tena.6

Postovani,
Vec neko vrijeme konstantno imam iscjedak, ponekad
je bezbojan i bez mirisa, nekada gust, cak i u komadicima
zuckasto zelene boe i neugodnog jakog mirisa, a sad je promjenio
boju u smedkastu. Zanima me kako to sprijeciti ili ublaziti,
s obzirom da radim sezonu i trenutno nemam mogucnost posjetiti svog ginekologa.
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte multigyn actigel ili vivag, linex lady vaginalete.

ivonao3

Postovani doktore,
zadnju menstruaciju sam dobila 19.6., ciklusi mi nisu redoviti i traju između 30 i 47 dana, imam redovite spolne odnose ali uvijek s kondomom. Vec nekih 5-6 dana su mi grudi natecene i osjetljive te su mi se pojavili pristici, bas kao pred svaku menstruaciju. Danas sam na gacicama primjetila krvavu tockicu, mislila da sam dobila menstruaciju i stavila tampon, ali kada sam ga izvadila bio je smeđ, dakle nije menstruacija nego smeđi iscjedak. Nikada mi se to prije nije dogodilo, strah me jer sam procitala da moze biti znak trudnoce, ali stvarno mislilm da su sanse za to gotovo nikakve.Sto bi to moglo biti? Molim vas za odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Znak je to da ćete uskoro dobiti menstruaciju. Ne brinite.

officer1992

Postovani,
19.01. se zavrsila posljednja menstruacija. 22.01. smo imali spolni odnos pri kojem je doslo do pucanja prezervativa pa smo zbog preventive uzeli pilulu za dan poslije escapelle bez recepta. 27.01. je bilo povracanje kiseline ujutro i navecer. 28.01. smedji iscjedak i danas krvarenje. Mozete li molim vas pojasnit?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalne i uobičajne nuspojave lijeka. Menstruaciju očekujte u očekivano vrijeme.

anajov93

Postovani,poslednja menstruacija mi je bila 21.12.2015.Imala sam nezasticen sexualni odnos 2.01.2016,Nakon sedam dana sam dobila krvarenje koje nije nalik menstrualnom,nakon toga mi menstruacija kasni.Da li imam razloga za brigu,moze li biti da se radilo o implatancijskom krvarenju ili o izazvanom tabletom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sada je 16.2. dakle menstruacija vam jako kasni. Napravite test za početak.

marina89

Postovani,

Poslije 5 godina neprekidnog uzimanja kontracepcijskih pilula (Yazz) uz konsultaciju sa ginekologom sam prestala sa uzimanjem krajem marta ove godine iz namjere da ostanem trudna. Ginekolog je savjetovao da sacekam dvije normalne menstruacije prije nego pokusam da zatrudnim, pa smo nakon prestanka uzimanje pilula presli na kondom. Zadnju menstruaciju sam dobila 30.4. i trajala je nekih 5-6 dana. Sad jos nisam dobila, mada sam prosla sve simpome PMS-a, ali se pojavio neki tamno smedji iscjedak koji traje 4 dana. Jajnici me povremeno bole. Ginekolog mi je ranije rekao da ce mozda menstruacija kasniti u prvim mjesecima poslije uzimanja, ali da ne vidi problema sa ostajanjem u drugom stanju.

Da li je vrijeme da odem ginekologu i trazim injekciju za izazivanje menstruacije? Koliko poslije toga moram cekati da bi suprug i ja pokusali napraviti bebu? Ukoliko bi mi menstruacija dosla ove sedmice, da li bih smjela poslije nje pokusati zatrudnjeti?

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da prvo učinite test na trudnoću budući da Vam menstruacija kasni. Ukoliko trudnoća nije u pitanju možete odmah nakon menstruacije početi raditi na trudnoći.