trudnoća?

ajojajoj

Poštovani Doktore

zadnja menstruacija mi je bila 29.10. pijem dobroston od 14.11 i danas mi je zadnja tableta.. inače dobijem svaki 26 dan ali ja još nisam dobila što znači da mi menstracija kasni već 3-4 dana. pa me zanima jel u pitanju možda trudnoća ili je to moguće od dobrostona da se poremetilo..

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da je od Dabrostona. Nakon što popijete zadnju tabletu, kroz 7 dana ćete dobiti menstruaciju.
Svakako postoji i šansa za trudnoćom, malo manja , te napravite test na trudnoću.

ivaa01

Poštovani doktore Škaronja,

15.11. mi je bio početak ciklusa, inače traje 28-29 dana, 29.11. nisam s dečkom koristila zaštitu, ali nije bilo niti pravog spolnog odnosa, u dva navrata je samo par puta ušao u mene, nije bilo ejakulacije. Mene već dan nakon toga grudi bole, jajnik kao da pulsira, imam lagani iscjedak, koji je kod mene da tako kažem normalan par dana prije menstruacije, ali nju očekujem tek za 10 dana. Trebam li po Vašem mišljenju biti zabrinuta? Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da su šanse za trudnoćom na taj način minimalne ako je bilo sve kao što ste opisali, te partner isto siguran da nije bilo ejakulacije.

curious

Poštovani,
1.10. sam imala zadnji spolni odnos bez zaštite, prekinuti snošaj , i poslije toga mi je mjesečnica došla kad je i trebala, 23.10.
Ovaj mjesec je kasnila 3 dana, bila je smeđe boje i slabija. Postoji li ikakva mogućnost da se radi o trudnoći ili bi to moglo biti
zbog stresa zbog ispita ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći, ali s obzirom na intenzitet i trajanje, za sigurnost ipak predlažem test na trudnoću.

janjica

Poštovani doktore,

Zadnju menstruaciju sam imala 31.10. i trajala je 4-5 dana (sve je bilo normalno osim što nije bila toliko obilna kao prije). Spolne odnose sam imala 6-7 puta ovaj mjesec, nismo koristili kondom i partner nije svršio u mene ni jedanput . Ovaj mjesec trebala sam dobiti menstruaciju oko 30.11./1. 12., a sad je već 4.12. a nisam je dobila. Vrlo sam nervozna, sva sam prištava, bole me jajnici, trnu mi prepone...uglavnom to su uobičajeni simptomi pred menstruaciju. Također sam imala stresan mjesec na poslu i putovala sam više puta pa me zanima da li postoji mogućnost trudnoće ili se nerviram bez razloga?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na premenstrualne simptome ne vjerujem da ste trudni.
Pričekajte još koji dan da dođe.

ajojajoj

poštovani doktore
evo imam nalaze kod sebe od Ejakulata,ovako volumen 2,ph 9, likvefakcija je nepotpuna. broj spermija u 1 ml 26X10 na 6,progresivno pokretni 0.30, na mjestu pokretni 0.30 a nepokretni 0.40. stanice spermatogeneza su viđene..
evo mojih nešto nalaza : SE =13= glukoza 5.2 ,urea 4.7,kreatinin 70,željezo12.0,feritin17, tsh 4.48 toliko što znam ako možete šta reći na ovo ?

Malla007

Poštovani,
menstruacija 9.9 te sljedeća 3.10 ,te bi danas 29.10 trebala dobiti po kalendaru,no ovaj tjedan dosta me boljelo kao da ču dobiti,a ništa do danas. imala sam odnos s dečkom bez kondoma ali nije svršio u mene,napravila sam 3 testa na trudnocu svi negativni. postoji li ikavva šansa za trudnocom? nemam nikakve simptome osim nadutosti i bujnijih grudi. Bi li se testom na trudnoću vijdla izvanmaternična trudnoća?
Hala unaprijed lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ajojajoj, volumen spermiograma je na donjoj granici, ostalo je u redu. Kod Vas su vrijednosti TSH malo iznad normale što može govoriti u prilog smanjenom radu štitnjače. Savjetujem pregled endokrinologa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Malla007, pošto su svi testovi negativni ne radi se o trudnoći. Test na trudnoću detektira hormon trudnoće (beta HCG) koji se luči bez obzira radi li se o normalnoj ili izvanmaterničnoj trudnoći. Dakle pozitivan je i u slučaju izvanmaternične trudnoće. Nema razloga za brigu.

Plavaptica03

Poštovani doktore, molim Vas pomoć
Zadnja menstruacija je bila 3.10 trajala do 8.10 a prije nje menstraucija 2.9 do 7.9 . Duljina ciklusa po izracunu 31 dan. Djevica sam, sa noci 25.10 na 26.10 dogodios e pokusaj penetracije i trljanj bez zastite medutim himen nije pukao. Nije svrsio. Mislim da je usao samo centimetar unutra. Iduci put je pokusao sa kondomom isto bez svrsavanja i himen očuvan. Zanima me koja je mogućnost trudnoce zbog preejakulata ili mogućnosti zaostajanja spermija u kanalu? također po izračunu bi li to trebali biti neplodni dani jer se desilo sve 6 dana prije očekivane menstruacije ? Danas sam primjetila smedi iscjedak na gacicama ali nisam sigurna je li zbog toga ili zbog promjene boje rublja. Takoder boli me donji dio leda,emocionalnija nego inace i naduta. je li to pms? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva šansa da je došlo do trudnoće. Simptomi odgovaraju pms-u.

Plavaptica03

Postovani doktore opet ja ,
Krivo sam izracunala pokusaj penetracije je bio 8 dana prije predvidene menstruacije . Sto se tice nadutosti sad nisam aiguena je li do pms ili je zbog putovanja na kojem sam bila. Jedini sigurni simptom je emocionalnost
Takder muci me taj lagano smeckasti iscjedak nisam sigurna sto bi to moglo biti. Takoder primjecujem i guati bijeli iscjedak je li to mozda najava menstruavije ? Najvise me muci sto ako je nekako spermij dospio pri pokusaju pentracije u moju rodnicu. Ne znam dal da radim test na trudnocu ili je nepotreban s obzirom da je himen ocuvan,nije bilo ejakulacije ... Molim vas sto mislite sada jel postoji mogucnost trudnlce ? Oprostite smo sam dosadna zabrinuta sam jer sutra trebam dobiti menstruaciju

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoću.

Plavaptica03

Kasni mi menstruacij,da li to i dalje znaci da nije zbog trudnoce nego mozda radi stresa (stres oko ove siruacije i ispita )?

Plavaptica03

Mjesecnica mi kasni jedan dan,od 'odnosa'je proslo 8-9 dana i napravila sam test. Negativan je. Ukoliko mi menstruacija i dalje bude kasnila ili ne dode da li je potrebno dalje praviti testove ? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da je test negativan sigurno se ne radi o trudnoći. Pričekajte još par dana. Menstruacija bi trebala doći,

soz7vw

Poštovani,

imam redoviti ciklus (28-32 dan). Prvi dan posljednje menstruacije je bio 14.10. u trajanju od 5 dana i uvijek koristimo kondome prilikom odnosa, no evo dogodilo se da imala sam nezaštićen odnos 04.11.(metoda prekinutog snošaja) gdje partner nije ejakulirao u mene, no strah me predejakulata u kojem ima dovoljno spermija da oplodi jajnu stanicu...
Ono što me muči je što osjećam zadnja 2-3 dana grčeve u nižem predjelu trbuha i osjećaj kao da ću dobiti menstruaciju, no da nije zapravo to osjećaj da je sada nastupila ovulacija?...
Prema mojim izračunima plodne dane sam imala od 27.10-31.10; a ovulaciju sam imala 01.11., no strah me zbog navedenih simptoma da nije ona nastupila kasnije pa me svakako zanima trebam li možda popiti Ellaone pošto vrijeme polako istječe..
Postoji li mogućnost trudnoće?

Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru!