trudnoća?

12345katy

Poštovani,

imam dosta redovite cikluse(29-31 dan), pa me zanima moze li ikako doći do trudnoće tokom menstruacije i to 2.dan(mislim znam da nema bas velike sanse za to al svasta sam procitala po internetu sad )?
S momkom taj dan nisam imala spolni odnos ali ako me je prstima dirao dolje a nije oprao ruke nakon sto je svrsio(oprostite na izrazu) da li se može zatrudnjeti
(jer sam na forumu pročitala da se može zatrudnjeti ako i prstima uneses spermu)?

Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u predejakulatu nema spermija, a imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da su šanse za trudnoćom samo teoretske.

Plavaptica03

Postovani,
Menstruacija mi kasni vec 3 dana i napravula sam opet test ovaj put Clear Blue i negativan je. Od rizicnog odnosa je proslo 10 dana . Da li e moguce da je razina beta hcg preniska i da ju test ne moze ocitati?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 10 dana nakon odnosa test bi trebao biti pozitivan ukoliko je došlo do trudnoće. Beta hcg se može dokazati odmah po implantaciji koja se zbiva 7. dana po oplodnji.

Nisamja

Postovani, zanima me samo da li se izrazenije vene na grudima mogu pojavit i da nisam trudna? Za tjedan dana trebam dobiti menstruaciju, ali me to brine, osjetiljivije su i prosarane plavim venama. Hvala na odgovorum

even

Postovani,
Pisem Vam zbog zabrinutosti u vezi sljedece situacije. Naime, dobila sam mjesecnicu 12.11. I trajala je do 23.11. Jucer (24.11.) smo decko i ja imali odnose bez zastite te on nije ejakulirao u rodnicu, ali sam tijekom odnosa prokrvarila. Vec mjesec dana pijem kontracepcijske tablete Qlaira i prije tjedan dana sam slucajno zaboravila jednu, ali ih inace redovno pijem. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce?
Unaprijed hvala!

Nitkoo987

Pozdrav, ovako stoje stvari
Preselila sam se u drugi grad, na fakultet i menstruacija mi je zbog toga kasnila točno dva tjedna, ne brine me to jer smatram da je normalno, stres zbog svega novoga. No i ovaj mi mjesec kasni, već 6 dana, ali ovoga puta pretpostavljam da je zbog neredovite prehrane jer sam u dva tjedna pojela valjda 5 normalnih obroka i smršavila sam 5 kilograma, a imala sam i zaštićeni odnos s dečkom tako da ne sumnjam na trudnoću, također nemam ama baš nikakve prve simptome trudnoće. Danas sam imala odnos s dečkom i pukao nam je kondom, nisu prošla ni dva sata, a već sam popila pilulu za "dan poslije". Pitanje: Može li mi neredovita prehrana i smanjenje tjelesne mase toliko uzrokovati kašnjenje ili potpuni izostanak mjesečnice i uz redovitu prehranu(koju sam uspjela uspostaviti zadnja tri-četiri dana, pa jedem pet obroka dnevno) koliko bi moglo vremenski proći do idućeg ciklusa? Također me zanima, ako mi kasni i popila sam pilulu, postoje li šanse za trudnoću? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Nisamja, ako imate izraženije vene ne znači da se radi o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za even ako ste prije tjedan dana zaboravila tebletu, a u tom vremenu nije bilo odnosa, ne postoji mogućnost trudnće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana za Nitkoo987, poremećaj menstruacijskog ciklusa kod Vas je najverojatnije uzrokovan gubitkom na tjelesnoj težini, neredovitom prehranom i stresom. Obzirom da ste uzeli tabletu za dan poslije mogućnost trudnoće je oko 2%). Tableta za dan poslije može isto poremetiti ciklus.